Priklausomai nuo būsenos, mes elgiamės skirtingai ir viską jaučiame skirtingai. Atėjo laikas išsiaiškinti, kuo skiriasi intymūs santykiai, apsvaigus nuo alkoholio ir narkotikų. Pradėsime nuo to, kad abiem atvejais tai labai žalingas įprotis.

 

Nėra saugaus narkotikų vartojimo būdų

Žinia, marihuana tampa vis populiaresniu pramoginiu narkotiku – beveik neatsiejama įprastinės kultūros dalimi. Požiūris į ją skirtingose šalyse tampa švelnesnis, o kanapės pamažu įgyja teisinį statusą.

Teoriškai, kuo narkotinės medžiagos tampa labiau prieinamos, tuo daugiau  jaunų žmonių norės jas išmėginti. Tai kelia daug įdomių klausimų sveikatos priežiūros srities tyrinėtojams. Ką pirmiausiai reikia žinoti apie kiekvieną šią medžiagą – jos poveikį, nepageidaujamas reakcijas, sąveikas su kitomis medžiagomis, rizikos galimybes. Tikėtina, kad tai išsiaiškinus, praeis noras jas ir „paragauti“. Nes nėra saugaus narkotikų vartojimo būdų, yra tik įspėjimai, galintys padėti sumažinti žalą.

Kaip „žolių“ rūkymas  gali paveikti naujosios kartos atstovus?  Ko gero retas susimąsto, kaip nuolat vartojant kanapes, gali paveikti jūsų darbą ir kaip dėl to gali iš esmės pasikeisti jūsų tarpusavio santykiai su kitais? Kas nutiktų po to, jei marihuana būtų lengvai prieinama kiekvienam šalies gyventojui, o vartotojų skaičius smarkiai išaugtų?

Norėdami atsakyti bent į kai kuriuos iš šių klausimų, Niujorko universiteto tyrėjai nubrėžė paraleles su kitu, legaliu narkotiku – alkoholiu, norėdami palyginti, kaip alkoholis ir kanapės daro įtaką  nesaugiam seksualiniam elgesiui.

 

Po neblaivaus bendravimo, žmonėms atsiranda gailesčio jausmas

Mokslininko Josepho Palamaro ir jo kolegų atlikto tyrimo duomenimis, apsvaigusiems nuo  alkoholio, sekso partnerių atrankos kriterijai – gerokai mažesni. Be to, kelis kartus padidėja atsitiktinio sekso su nepažįstamuoju tikimybė. „Kai žmonės būna išgėrę, aplinkiniai jiems atrodo daug gražesni, o šie savo ruožtu būna lengviau ir greičiau prieinami“, – teigė tyrimui vadovavęs Josephas Palamaras.

Tuo tarpu veikiant marihuanai, tokie požymiai nebuvo pastebėti. Anot tyrėjų, panašu, kad rūkydami „žolę“, partneriai paprastai žino, su kuo atsibunda kitą rytą. Nelaukti ir nemalonūs netikėtumai pasitaiko ypač retai. Be to, atlikus tyrimą, nustatyta, kad  vartojantys kanapes, iš esmės lytiškai santykiauti su jau pažįstamais, tai yra turimais dabartiniais partneriais. Tuo tarpu veikiant alkoholiui – priešingai – dažnai neišvengiama atsitiktinio sekso su nepažįstamais žmonėmis.

Remiantis tyrimo rezultatais buvo išsiaiškinta, kad kitą dieną po išgertuvių ir neblaivaus bendravimo, žmonėms  atsiranda gailesčio jausmas, už kurio slypi gėda ir varžymasis.

Tačiau marihuanos vartotojai nepatiria tokių neigiamų jausmų. „Paprastai ryte norisi pavaišinti kava ar net pagaminti pusryčių savo partnerei. O kai ryte prasiblaivai nuo alkoholio, norisi kuo greičiau sprukti“, – sako tyrime dalyvavęs vienas vyrų respondentų.

Tyrėjai taip pat išsiaiškino, kad padauginę alkoholio, dažnas susiduria su virškinamojo trakto problemomis ir lengvai „išsijungia“.  Tuo tarpu parūkius marihuaną, toks fizinis poveikis pasireiškia nedažnai, užtat atsiranda gana stiprus psichologinis, kai prarandama ne tik intymumo motyvacija, bet ir sunku susitelkti į jausmus.

 

Išgėrus seksas paprastai būna gerokai mažiau saugus

Dr. J. Palamaro ir jo kolegų atliktas tyrimas patvirtino, kad apsvaigus nuo alkoholio silpnina pojūčius, o marihuana – atvirkščiai, juos suaktyvina. Be to, apsvaigus nuo alkoholio, žmonės lytiškai santykiauja ilgiau, kadangi nepajėgia patirti pojūčių. „Kartais tai užtrunka per ilgai ir seksas nebūna toks ryškus, kaip norėtųsi“, – įspūdžiais dalijosi kitas respondentas.

Kiti tyrimo dalyviai taip pat pranešė, kad apsvaigę nuo alkoholio jie ilgai negalėjo pasiekti orgazmo ir jie buvo gerokai silpnesni, nei norėtųsi. Bet parūkius, apskritai seksas buvo švelnesnis, lėtesnis ir jausmingesnis, nei išgėrus.

Bet mokslininkai, atlikę tyrimą, priėjo prie vieningos išvados: išgėrus seksas paprastai būna gerokai mažiau saugus. „Intymaus artumo metu žmonės dažnai pamiršta kontracepcijos priemones. Be to, apsvaigus, priima skubotus sprendimus, užmiega sekso metu, o pabudę neprisimena, su kuo buvo ir ką darė“, – teigė vienas tyrėjų.

Anot jo, be to išgėrus alkoholio ar apsvaigus nuo narkotinių medžiagų, neretai sustiprėja agresija ir seksualinio smurto galimybė bei neapsaugotų lytinių santykių rizika.

 

parengta pagal „Washington Post“

6 KOMENTARAI

  1. After I originally commented I seem to have clicked the
    -Notify me when new comments are added- checkbox and now whenever a comment is added I receive 4 emails with the same comment.

    Perhaps there is a means you can remove me from
    that service? Thanks a lot!

  2. I’m amazed, I have to admit. Seldom do I encounter a blog that’s equally educative and engaging, and without
    a doubt, you have hit the nail on the head. The problem is an issue that too
    few men and women are speaking intelligently about.

    I am very happy that I found this during my search for something regarding this.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą