Mokslininkai išsiaiškino, kad rūkymas ir nutukimas labiau nei kiti veiksniai mažina gyvenimo trukmę. Archyvo nuotrauka

Nyderlandų ir britų mokslininkai atliko bendrą tyrimą, kuris truko nei 20 metų ir jame dalyvavo daugiau nei 100 000 europiečių, jaunesnių nei 50 metų, nesergantys sunkiomis lėtinėmis ligomis. Iš jų nebuvo reikalaujama sveikos gyvensenos, tačiau jie nustatė penkis veiksnius, kurie gali turėti įtakos jo trukmei ir kokybei: rūkymas (15 ar daugiau cigarečių per dieną), alkoholio vartojimas, daug cukraus ir riebalų turinčio maisto vartojimas, mažas fizinis aktyvumas, antsvoris.

***

Stebėjimo rezultatai parodė, kad moterų, atsisakiusių keturių rizikos veiksnių, gyvenimo trukmė yra 84,4 metai, o vidutinė – 73,7 metų. Paaiškėjo, kad rečiau jiems buvo diagnozuotas diabetas, širdies ir kraujagyslių bei onkologinės ligos.

Rezultatai vyrams buvo ne tokie įspūdingi, bet  vis tiek ne mažiau reikšmingi: sveikos gyvensenos gerbėjų gyvenimo trukmė yra 81,1 metų, palyginti su 73,5 metų tiems, kurie neskuba atsisakyti žalingų įpročių.

Be to, mokslininkai išsiaiškino, kad rūkymas ir nutukimas labiau nei kiti veiksniai sumažina gyvenimo trukmę.

Taigi,  olandų ir britų mokslininkai, baigę bendrą tyrimą, trukusį du dešimtmečius, išsiaiškino, kiek sveiki įpročiai prailgina gyvenimą: paaiškėjo, kad vidutiniškai – 10 metų.

 

parengta pagal sciencemag.org

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą