Coralynn Sobolik paaukoti organai išgelbėjo tris gyvybes

29-erių Meagan ir 32-erių Paulas Sobolikai iš JAV manė, kad jų mažoji Coralynn paprasčiausiai peršalo, bet netrukus dukelė pradėjo sunkiai kvėpuoti. Tėvai mergaitę išvežė į ligoninę praėjus dviem dienoms nuo ligos pradžios.

 

Gydytojai pranešė tėvams, kad mergaitė niekada neatgaus sąmonės

Yra įvairių rūšių virusų, kurių dauguma simptomų, tokių kaip sloga, dažniausiai praeina savaime. Gydytojai nustatė, kad Coralynn užsikrėtė paragripu – virusu, sukeliančiu kvėpavimo sutrikimus. Bet jie nepajėgė susidoroti su infekcija.

Per penkias dienas infekcija pasklido po visą kūną. Mergaitei įvyko trys širdies sustojimai, iš kurių paskutinis truko 25 minutes. Nors gydytojams pavyko Coralynn sugrąžinti į gyvenimą, bet smegenys buvo pažeistos.

Tėvai tikėjosi, kad mergaitė greitai pabus.

„Dabar mums nerūpi, kokia ji bus, mes visi norime, kad ji tik pabustų ir vėl pažvelgtų į mus“, –  savo paskyroje „GoFundMe“ platformoje parašė mergytės motinos sesuo Melissa Brevig.

Tačiau vidury nakties Coralynn smegenys pradėjo tinti ir didėti, o atlikus kompiuterinę tomografiją, paaiškėjo, kad jos mirė.  Gydytojai pranešė tėvams, kad mergaitė niekada neatgaus sąmonės ir negalės kvėpuoti. Mažoji Coralynn gyveno tik 22 mėnesius, o mirė vos per penkias ligos dienas.

Meagan ir Paulas, kurie turi dar du vaikus – Macy ir Oliverį, turėjo priimti sunkiausią sprendimą savo gyvenime. Anot jų, dukters mirtis neturėtų būti beprasmiška, todėl tėvai nusprendė paaukoti savo mirusios dukrelės organus kitiems žmonėms.

Ragina visus galvoti apie organų donorystę

Širdį draskančiame vaizdo įraše užfiksuota akimirka, kai mergaitė paskutinį kartą buvo vežama koridoriumi į operacinę, kur ir buvo atlikta organų transplantacijos operacija. Gydytojai ir slaugytojos su ašaromis akyse išsirikiavo koridoriuje, norėdami pagerbti mažylę Coralynn ir  atsisveikinti su ja, klausydami jos mėgstamą dainą.

„Mažyte, tu gali išgelbėti tris žmones. Aš visada tave mylėsiu“, – per ašaras pasakė Meagan, paskutinį kartą bučiuodama savo dukrelę.

„Aš tave mylėsiu amžinai, tu esi geriausia mano gyvenime“, – sušnabždėjo ir Paulas.

Tėvai vėliau sužinojo, kad jų dukters inkstai buvo persodinti 41 metų moteriai ir jie gerai prigijo. Coralynn širdelė buvo persodinta vienerių metų mergaitei, o kepenys – tokio pat amžiaus berniukui, kaip ir Coralynn.

„Ji mėgo vaikščioti, pūsti burbulus, vaikytis kačiukus ir šuniukus. Jai patiko putų vonios, ji mėgo savo batus ir klausėsi „Baby Shark“, – prisimena Meagan.  – Ji buvo mylinti maža mergaitė, kuri mėgo visus bučiuoti ir užkrečiamai juokėsi“.

Po vaizdo įrašo paskelbimo „Facebook‘e“, tėvai sulaukė didžiulio palaikymo iš viso pasaulio vartotojų.

„Aš tokia dėkinga, kad Coralynn prisimena. Mes esame nustebinti dėl paramos, kurią gavome iš viso pasaulio žmonių.  Malonu žinoti, kad mūsų maža mergaitė įkvėpė daugelį. Aš raginu visus galvoti apie organų donorystę. Mano Coralynn išgelbėjo trijų žmonių gyvybes ir tapo jų dalimi“, – parašė Meagan Sobolik savo feisbuko paskyroje.

„Facebook“, „GoFundMe“ tekstas, nuotraukos, „Reddit“ vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą