Gali būti sunku susitaikyti su tuo, kad jūsų „mažylis“ užaugo, bet tai reikia padaryti. Negalvokite apie tai, kas buvo anksčiau ir jau seniai praeityje. Dabar su suaugusiais vaikais galite bendrauti lygiomis teisėmis, ir tai yra galimybė tapti jų geriausiais draugais. Archyvo nuotrauka

Vaikai užauga ir išskrenda iš tėvų lizdo. Tačiau vieni palaiko šiltus santykius su tėvais, o kiti apsiriboja sveikinimais per šventes telefonu. Taip dažniausiai būna dėl tėvų klaidų. Pasitikrinkite, ar jūs nesate tarp jų.

 

  1. Jūs nemylite savo sūnaus ar dukters antrosios pusės

Uošvė ir anyta kartais surengia tikrą atranką savo sūnų ir dukrų išrinktiesiems. Ir nuolat randa trūkumų: per daug tingus, mažai uždirba, kažkaip ne taip atrodo…

Žinoma, jūs tai darote, nes mylite savo vaiką ir norite jam tik geriausio. Tačiau iš tikrųjų paaiškėja, kad jūs tik trukdote šeimyninei laimei, nuolat ieškodami kaltės savo dukters ar sūnaus gyvenimo palydovams. Jūs jau susitvarkėte asmeninį gyvenimą, dabar leiskite tai daryti suaugusiems vaikams.

Galbūt jūsų šeimos gyvenimas nebuvo be debesų ir bijote, kad vaikas gali pakartoti jūsų scenarijų? Tačiau bijoti nėra ko. Juk jūs skirtingi žmonės, o sūnui ar dukrai viskas gali pasirodyti kitaip.

  1. Manote, kad visada esate teisūs

Argumentas „todėl, kad aš taip sakiau“ labai tinka ikimokyklinio amžiaus vaikams. Tačiau suaugusiam vaikui nemalonu girdėti šią frazę. Ir nesvarbu, kad jūs turite „didelę gyvenimo patirtį“, „geriau viską matote“ ir apskritai esate „vyresnis ir išmintingesnis“. Kitas asmuo turi teisę į savo požiūrį, net jei jis nesutampa su jūsų.

  1. Jūs pažeidžiate asmenines ribas

Kai jūsų vaikas buvo labai mažas, jūs mokėte jį elgesio taisyklių ir nustatėte ribas. Tačiau dabar esate du suaugę ir santykiai turėtų tapti lygiaverčiai. Reikia išmokti priimti sūnaus ar dukters pasirinkimą (net jei jų sprendimai ir veiksmai jums nėra artimi), nesiūlyti nepageidaujamų patarimų ir juo labiau nereikalauti dalytis su jumis visomis mintimis ir įvykiais, vykstančiais jaunų žmonių gyvenime.

Įsivaizduokite, kad kolega staiga ima jums išsakyti savo nuomonę, kaip turėtumėte rengtis, pasikalbėti su vyru ir praleisti savaitgalį. Tai ir yra leistinų ribų peržengimas. Mažai tikėtina, kad būsite tuo patenkinti. Tai kodėl tėvai leidžia tokį elgesį su savo vaikais?

  1. Jūs per daug saugote suaugusį vaiką

Jei kiekvieną rytą skambinate savo 30 metų sūnui  ir klausiate: „Ar pavalgei?“, „Ar šiltai apsirengei? – tai akivaizdžiai perdėta. Ar tikrai manote, kad suaugęs žmogus negali įvertinti orų lauke ir tinkamai apsirengti? Dėl to sūnus gali apskritai nustoti atsiliepti, o juo labiau negalvoja pats jums paskambinti.

Tos mamos, kurioms vaiko auklėjimas buvo pagrindinis gyvenimo reikalas, pradeda liguistai rūpintis savo atžalomis. O dabar, kai jis užaugo, ji tiesiog nežino, ką daryti. Tačiau pasaulyje yra tiek daug įdomių dalykų! Išbandykite įvairias veiklas, parodykite savo talentus ir sugebėjimus. Vaikai yra nuostabūs, bet gyvenimas neapsiriboja jų priežiūra.

  1. Jūs nuolat prisimenate praeitį

Žmonės linkę laikui bėgant keistis. Tačiau būna, kad vaikas mamai lieka tuo pačiu berniuku ar mergaite, kaip ir prieš dešimtmečius. Gal penktoje klasėje sūnus praleido pamokas, bet jūs vis tiek laikote jį neatsakingu, nors dabar jis turi savo sėkmingą verslą. O gal jūsų dukters pirmoji santuoka buvo nesėkminga, ir jūs nuolat jai tai primenate, nors jau praėjo keli metai. Bet kokiu atveju niekam nebus malonu nuolat girdėti nuorodas į jaunystės „nuodėmes“.

Gali būti sunku susitaikyti su tuo, kad jūsų „mažylis“ užaugo, bet tai reikia padaryti. Negalvokite apie tai, kas buvo anksčiau ir jau seniai praeityje. Dabar su suaugusiais vaikais galite bendrauti lygiomis teisėmis, ir tai yra galimybė tapti jų geriausiais draugais.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą