Šis Teksase (JAV) gimęs ir užaugęs berniukas pakerėjo visą pasaulį savo neįprasta istorija ir išradimu. Kai Stevenui buvo 12 metų, jam diagnozavo sunkią ligą – ūmią  mieloblastinę leukemiją (AML). Galimybė išgyventi pacientui, kuriam nustatyta ši vėžio forma, tik nuo 2 procentų, bet Stevenas išgyveno. Per 100 dienų gydymo periodą berniukas buvo visiškai izoliuotas nuo išorinio pasaulio, todėl jis įniko į kompiuterinius žaidimus, kol sukūrė savo, norėdamas padėti savo bendraamžiams, sergantiems onkologinėmis ligomis. Stevenas sukūrė žaidimą „Play Against Cancer“, kur žaidėjai naikina vėžio ląsteles, pavaizduotais žalios spalvos vaiduokliais.  Taip pat berniukas sukūrė interneto bendruomenę paaugliams, sergantiems vėžiu.

Berniukui buvo persodinti kaulo čiulpai

„Kai likimas tau skiria didžiulį išbandymą – vėžio diagnozės naštą, ją nesunku atskirti nuo kitų. Kai tau 12 metų ir  diagnozuoja ūmią mieloblastinę leukemiją  ir tik 2 proc. tikimybės išgyventi, atsiranda didžiulis troškimas gyventi. Aš paprasčiausiai norėjau jaustis gerai“, – dalijosi savo išgyvenimais S. Gonzalezas.  Pašnekovas neslėpė, kad tada normalus gyvenimas sustojo. Stevenas ne savo noru pateko į chemoterapijos pasaulį, Hiustono, Anderseno vardo vaikų klinikinę ligoninę, kur berniukui buvo persodinti kaulų čiulpai. Po to jis 30 dienų nepakilo iš lovos ir dar šimtą dienų neišėjo iš ligoninės.

Bet Stevenas neparado tikėjimo ir užsibrėžė tikslą tik teigiamai žvelgti į gyvenimo perspektyvas. „Kuo daugiau žaidžiau vaizdo žaidimus, tuo geriau jaučiausi, – šypsodamasis prisimena jis. Stevenas pasijuto vėl kaip mažas vaikas, galėdamas pasinerti į alternatyvią realybę. Steveno sukurti žaidimai suteikė jam ne tik malonumą, padėjo nusiraminti, bet ir įkvėpė idėją, kaip palaikyti kitus jaunus žmones, patyrusius panašius išbandymus.

Suteikia pojūtį būti laimingais vaikais, kai vėžys tampa jų gyvenimo dalimi

„Aš esu  „Survivor Games“  – virtualių arkadinių žaidimų, kuriais dalinausi ir su kitais pacientais, įkūrėjas ir vienas iš savininkų“, – sako kolegijoje besimokantis pirmakursis S. Gonzalezas, kuriam  dabar 19 metų. (Smagu sužinoti, kad vaikinas pasveiko, yra laimingas ir įsitraukė į virtualių žaidimų pasaulį).  „Žaisdami „Survivor Games“ žaidimus, vaikai gali laisvai ir nevaržomai bendrauti su kitais žmonėmis, kurie praeina per tuos pačius gyvenimo sunkumus ir išbandymus. Be to, jiems suteikia pojūtį būti lamingais vaikais, kai vėžys tampa jų gyvenimo dalimi“, – sakė Stevenas.

Šiuo metu „Survivor Games“ siekia paskatinti internetinę bendruomenę, kurioje vaikai, turintys sunkių sveikatos sutrikimų, gali bendrauti su kitais vaikais arba būti tiesiog vaikais. Tinklas leidžia jiems žaisti žaidimus saugioje aplinkoje su kitais paaugliais, bendrauti tarpusavyje, sužinoti naujausias žaidimų naujienas ir matyti, kad patyrę žaidėjai siekia aukštesnių rezultatų. Stevenas taip pat sukūrė 18 lygių vaizdo žaidimą „Žaidimas prieš vėžį“. 18 lygio pabaigoje pasirodo pranešimas, skelbiantis, kad vėžys buvo įveiktas.

Steveno dėdė Eddie Gonzalezas  taip pat yra vienas iš įkurtos kompanijos bendrasavininkių.  Sūnėno pavyzdys jam –  nepamatuojamas. Aišku viena, kad šis talentingas berniukas jau seniai jo svarbiausias ir pagrindinis herojus. „Visi šeimos nariai sutinka, kad Stevenas išsiskiria iš kitų savo stipriu, nenugalimu, optimistišku požiūriu į gyvenimo perspektyvas įveikiant šią sunkią ligą“, – sakė pagrindinio herojaus dėdė Eddie. Bet jis neslėpė, kad prie sūnėno vėžio gydymo prisidėjo visa šeima. „Steveno mama buvo jo advokatė nuo pat pradžių, jo tėvas taip pat yra kompanijos bendrasavininkis ir partneris, jo sesuo padėjo surasti kaulo čiulpų  ir kraujo donorą“, – sako Eddie. Anot jo, tai – įrodymas, kad jie yra vieninga ir darni komanda.

Vaizdo žaidimai – Steveno gyvenimo prasmė ir tikslas

Galinguoju „Intel“ sukurtas planšetinis kompiuteris – tai įrankis, padedantis “Survivor Games” misijai tapti realybe. „Intel“ plokštės apdorojimo galia leidžia žaidėjams vienu metu paleisti daugybę skirtingų programų, – sako Stevenas. – „Asmeniškai man reikia daugybę duomenų apdorojimo funkcijų, kad galėtumėte kurti naujausius žaidimus. Iš visų jėgų stengiausi visą laiką neatsilikti  ir kurti vis naujus žaidimus“. Šie žaidimai  – tai Steveno gyvenimo prasmė ir tikslas bei „Intel“ technologijų kokybė ir našumas, suteikiančios jam galimybę kurti vis naujesnius ir geresnius žaidimus.

Paklaustas apie šių žaidimų naudą ir reikalingumą, S. Gonzalezas ilgai negalvodamas atsakė, kad iš savo liūdnos patirties galintis pasakyti, jog vaizdo žaidimai pirmiausiai padeda pašalinti įtampą ir stresą vaikams, sergančio vėžiu ir tuo pačiu jiems jaustis geriau. „Ne mažiau yra svarbu ir tokia galimybė susipažinti su draugais“, – sakė Stevenas.  Beje, dabar besimokantis kolegijoje Gonzalezas taip pat turi daugybę draugų ir valdo šią kompaniją nuotoliniu būdu. „Mūsų kompanijos pagrindinė idėja ir tikslas –  suburti, įkvėpti ir palaikyti jaunus pacientus, sergančius onkologinėmis ligomis“, – sakė Gonzalezas.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą