30 metų verslininkas Morganas Huxley su savo mergina. "Facebook" nuotrauka

2013-ųjų rugsėjo 8-osios naktį 24 metų Jean Redmond kentėjo nuo nemigos savo bute Sidnėjuje, Australijoje. Apie 1.40 val. nakties ji išgirdo atsidarančių durų garsą. Jos kaimynas, 31 metų verslininkas Morganas Huxley, grįžo namo. Dar po 15 minučių į duris pasigirs du beldimai. Mergina pagalvojo, kad pas kaimyną atėjo svečiai, apsivertė ant kito šono ir bandė miegoti. Netrukus ją pažadino Morgano riksmas ir muštynių garsai už sienos, rašo dailytelegraph.com.au.

 

Tačiau reanimacijoje visos pastangos buvo bergždžios

Nors triukšmas staiga nurimo, bet mergina vėl negalėjo užmigti ir nusprendė patikrinti, kas negerai. Ji rado savo kaimyną ant miegamojo grindų didžiuliame kraujo bale. Morgan vis dar buvo gyvas ir mergina nubėgo iškviesti greitosios pagalbos.

3.05 val. į įvykio vietą atvyksta medikų komanda. Vis dar nesuprasdami įvykio masto, medikai pasakė Jean, kadangi  jos kaimynas yra jaunas vyras, tikimybė būti išgelbėtam yra gana didelė. Vyras paguldomas į greitosios pagalbos automobilį ir naktį per Sidnėjų nuskriejo į Karališkąją Šiaurės ligoninę. Pakeliui gydytojai 23 minutes  mėgino išgelbėti Morgano gyvybę, atlikdami jam dirbtinį kvėpavimą, tačiau reanimacijoje visos pastangos bus bergždžios. Mirtis konstatuota 3.30 val.

Tuo pačiu metu Jean Redmond, tiesiog su pižama, buvo nuvežta į policijos skyrių liudyti. Ji papasakos detektyvams viską, ką žinojo, tačiau, paaiškėjo, kad ši informacija bus nereikšminga. Tyrimui reikia kuo greičiau atkurti paskutinę jaunuolio gyvenimo dieną.

ley (dešinėje) su geriausiu draugu Chrisu Maroney

Rugsėjo 7-osios vakarą verslininko nuotaika – geriausia. Jo geriausias draugas Chrisas Maroney tuokiasi, o Morganas buvo pakviestas į sužadėtuvių vakarėlį. Kompanija puikiai leido laiką ir po vidurnakčio pradėjo skirstytis.

Apie 1 valandą nakties Morganas, Chrisas ir jo sužadėtinė Philippa sėdo į taksi Šiaurės Sidnėjuje. Morganas Huxley pakvieė porą tęsti linksmybes jo mėgstamame bare „The Oaks“, tačiau jie atsisakė ir pasiūlė susitikti rytoj. Išlipęs iš automobilio vyras sustojo prie bankomato išsiimti pinigų. Būtent šią akimirką žudikas pradės jį sekti.

Morganas suspės išgerti tik vieną butelį alaus, kol padavėja prieis prie jo ir pasakys, kad baras jau uždaromas. 1:28 val.  jis išėjo iš baro. Šiek tiek padvejojęs prie durų, jis patikrino kišenes ir atsigręžęs į stalą patikrino, ar ko nors nepamiršo. Iki jo namų liko tik 150 metrų, todėl vyras su marškinėliais ir šortais neskubėdamas ėjo pažįstama gatve.

Tyrimo metu bus prašoma įrašų iš septynių stebėjimo kamerų, esančių palei Huxley maršrutą, 2013 metais rugsėjo 8 d., 01.32 val. Detektyvai pamatys jaunuolį, kuris atrodo kaip paauglys, einantis paskui  Morganą. Nepažįstamasis vilkėjo virėjo uniformą, todėl tikimybė jį atpažinti gerokai padidėjo Jis galėtų būti vertingas liudytojas, todėl policija, atsispausdinusi atvaizdą, nuvyko į vietines maitinimo įstaigas.

Barista iš Sidnėjaus maisto gaminimo mokyklos, esančios kitoje gatvės pusėje nuo baro „The Oaks“, atpažino, kad vaikinas nuotraukoje yra 20-metis šefo padėjėjas Danielis Kelsallas. Apie Kelsallą buvo žinoma, kad jis kilęs iš turtingos šeimos (jo tėvai turi nekilnojamojo turto agentūrą), tačiau vaikinas buvo drovus ir santūrus, mėgo vaizdo žaidimus ir svajojo tapti virėju. Danielis taip pat neslėpė savo netradicinės orientacijos.

Jaunuolis buvo pakviestas pasikalbėti su policija. Ten jis pasakė, kad prie bankomato atsitrenkė į Morganą, jie persimetė pora nereikšmingų frazių ir išsiskirstė. Tačiau tai nepaaiškino fakto, kad po kurio laiko jis bėgo paskui Huxley gatve, o tai sukėlė detektyvams įtarimų. Kelsallas paaiškino, kad tą naktį jam buvo šalta, ir prisiminė, kad mama jam pasakė, kad jei bus šalta, jis turėtų bėgti. išeina, kad jo veiksmai su nukentėjusiuoju neturi nieko bendro.

Tuo metu detektyvai jau turėjo savo rankose ekspertizės rezultatus. Ant žuvusio vyro kūno suskaičiuotos 28 durtinės žaizdos, taip pat rasta kažkieno DNR. Kelsallo buvo paprašyta savanoriškai pateikti savo mėginius palyginimui, tačiau jis atsisakė, o tai tik dar labiau sustiprino įtarimus jo atžvilgiu. Tačiau kol kas jie neturėjo jokių įrodymų ir Danielis buvo paleistas.

 

Nužudęs grįžo į namus ir atsisėdo žaisti kompiuterinius žaidimus

Nepaisant daugybės keistenybių Kelsallo istorijoje, tyrėjai abejojo, ar liesas, smulkaus sudėjimo vaikinas galėjo susitvarkyti su 183 cm ūgio ir daugiau nei 90 kg sveriančiu  Morganu Huxley.

Sunku pasakyti, kuo ši istorija būtų pasibaigusi, jei po 2 dienų pats Kelsallas nebūtų paskambinęs detektyvui ir paprašęs susitikti. Ant jo, vaikinas atsiprašė, kad nepapasakojo visko ir išklojo naują istoriją. Pasak atvykėlio, jis pasivijo Huxley sankryžoje, vedančioje į jo namus, atrodė sutrikęs ir skundėsi Danieliui dėl problemų darbe. Tada Morganas pakvietė vaikiną pas save, kur jis užmezgė su juo tam tikrus santykius… Kai Kelsallas išėjo iš miegančio Huxley buto, jis pamatė ten einančią šviesiaplaukę moterį. Kas nutiko toliau, nežino.

Policijos pareigūnas suprato, kad Danielis melavo, kad pateisintų jo DNR buvimą nusikaltimo vietoje. Detektyvas neabejojo, kad pavyzdžiai sutaps. Kelsallas buvo nedelsiant suimtas. Kratos metu pas jį buvo rastas maišelis su Huxley kraujo pėdsakais. Pirštų atspaudas, paimtas nuo velionio miegamojo durų, ir jo kūno DNR taip pat buvo Kelsallo.

Tyrėjai iš sulaikytojo tėvų sužino, kad jis keletą metų geria antidepresantus ir lankosi pas psichiatrus. Danielį apžiūrėjęs vienas specialistų policijai pasakojo, kad 2013 metų gegužę jis pasidalijo su juo įkyriomis fantazijomis. Sakė įsivaizdavęs, kaip jis darbe paima didelį plieninį peilį ir išeina į lauką ieškoti atsitiktinės aukos. Jis taip pat sakė, kad kartą jau bandė įgyvendinti savo planą, tačiau niekas jo nepagavo. Kito priėmimo pas psichiatrą metu Kelsallas pasidžiaugė, kad jei ką nors nužudys, tik norėdamas pakliūti į policiją, nes buvo per daug protingas. Psichiatro paprašyti plačiau paaiškinti, ką jis turi konkrečiai omenyje, vaikinas pasakė, kad daugiau neturi ko pridurti ir daugiau jos nelietė.

Teismo metu Danielis Kelsallas laikėsi savo versijos ir tvirtino, kad tą naktį jis ir Huxley užmezgė romaną. Kelsallas taip pat bandė įtikinti prisiekusiuosius apie savo beprotybę, kalbėdamas apie jam būdingą depresiją ir diagnozuotą bipolinį sutrikimą. Tačiau atlikta psichologinė ir psichiatrinė ekspertizė pripažino, kad jis visiškai suvokė savo veiksmus.

Tyrėjai sugebėjo atkurti tikrąjį įvykio vaizdą. Pasak jų, Morganas Huxley parėjo namo, atidarė savo kambario langą ir nuėjo miegoti. Po kurio laiko Kelsallas du kartus pasibeldė į jo duris (tuo pačius beldimus, kuriuos girdėjo kaimynė Jean Redmond) ir pamatė, kad jos neužrakintos. Įėjęs į vidų, žudikas susirado miegamąjį, kuriame Huxley jau knarkė. Kelsallas įlipo į lovą ir ėmė traukti miegančiojo apatinius žemyn. Nuo to pabudęs Morganas nespėjo nieko padaryti, nes iš karto gavo 28 peilio dūrius. Pabėgęs iš nusikaltimo vietos, užpuolikas grįžo į savo namus, persirengė pižama ir atsisėdo žaisti kompiuterinius žaidimus.

„Žudiko vaiko veidu“, kaip jį pavadino Australijos žurnalistai, teismas truko dvi savaites. Ir prisiekusiesiems prireikė mažiau nei trijų valandų, kad vienbalsiai pripažintų jį kaltu. Danielis Kelsallas buvo nuteistas kalėti 40 metų.

Tačiau jo advokatas tokį laikotarpį laikė „akivaizdžiai per dideliu“ ir pateikė apeliacinį skundą. Laimei, 2017 metų spalį jis buvo atmestas. Teismo posėdžio metu kalbėję psichiatrai pateikė savo išvadą: kad jei būtų suteikta galimybė, Kelsallas neabejotinai vėl žudytų.

„Facebook“ nuotraukos, „YouTube“ stopkadrai

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą