Visi žmonės yra skirtingi, ir kiekvienas kuria savo gyvenimą, neatsigręždamas į svetimus žmones. Ar „geras“ berniukas turėtų tapti „blogu“? Gal būt. Tačiau iš pastarojo tipo šiuo atveju reikia tikėtis geriausio. Archyvo nuotrauka

Vienoje karalystėje gyveno princesė. Mergaitės auklėjimas išsiskyrė karališkomis manieromis ir miela išvaizda. Tačiau gražuolės princesės širdies niekas neužkariavo. Kitų valstybių sostų įpėdiniai išsirikiavo norėdami atkreipti jos dėmesį, tačiau merginą buvo sunku sužavėti. Kartą ją įsimylėjęs princas, jau padaręs tūkstantį ir vieną bandymą pelnyti savo išrinktosios palankumą, padovanojo gražuolei nuostabią gėlę, kurios grožis buvo paslėptas už stiklinio kupolo.

Dovana apstulbusi princesė jau buvo pasiruošusi ištarti brangųjį „taip“, kai pasirodė riteris. Jis pagriebė jai iš rankų gėlę, išdaužė stiklą ir nulaužė gležną kotelį, o pačią merginą užsisodino ant  savo žirgo balno ir pasakė, kad nusiveš pas save, į tolimus kraštus ir ves. „To aš ir norėjau“, – tarė princesė.

 

Blogi vaikinai nėra vienodai blogi

Taigi, gyvenimas šiuo požiūriu yra tarsi pasaka. Kaip dažnai vaikinai dejuoja sakydami: „Merginos visada renkasi blogiukus“. Ar iš tikrųjų taip yra? Ir kodėl tokie atvejai nėra reti? O kaip su mielais ir maloniais vaikinais? Kaip jie gali suvilioti merginas? Blogi vaikinai nėra vienodai blogi. Neįmanoma išskirti sudėtinio „blogo berniuko“ tipo, nes kiekvienas toks žmogus yra „blogas“ savaip. Kažkas nepraleidžia nė vieno sijono, kažkas rodo atmestiną požiūrį į moterišką lytį, o kažkas turi problemų su įstatymu. Tačiau blogiukų irgi yra visokių tipų. Pavyzdžiui, Donžuano tipo vyras. Jis rūpinasi savo išvaizda, jo manieros nepriekaištingos. Toks vyras yra nepriekaištingai galantiškas, mandagus ir net kiek aristokratiškas. Tačiau taip jis elgiasi ne su viena moterimi, o su visomis dailiosios lyties atstovėmis. Ir jis ne visada apsiriboja flirtu. Jis turi daug draugų ir pažįstamų, mėgsta vakarėlius. Jis tikrai žino, kaip nustebinti. Tai jis padovanos šimto rožių puokštę ir pasiūlys šokti su parašiutu. Tačiau užuot vakare kartu su mergina žiūrėjęs filmą, greičiausiai jis mieliau eina su draugais į klubą. Užtat toks vyras tikrai  apsaugos  ne tik nuo chuliganų tamsioje alėjoje, bet ir nuo patyčių. Ir ne tik tamsoje. Ir ne tik alėjoje. Jis dažnai lankosi sporto salėse ir sporto mitybos parduotuvėse.  Jis stiprus tiek kūnu, tiek dvasia. Ir toks vyras yra stipresnis už savo išrinktąją. Jis geriau žino, su kuo ji bendrauja, kaip rengtis ir kaip elgtis. Jis neatsisako sau malonumų ir gyvena taip, kaip nori.

Jis prie pinigo ir mylintis laisvę. Jis turi daug gerbėjų iš pažįstamų merginų rato, bet jie yra tik draugai. Galbūt tai jis sako visoms merginoms, kurios patenka į jo interesų sritį. Tačiau neretai jis  bendrauja atmestinai, kartais žemina. Pykčio priepuolius gali pakeisti aistra, o vėliau – šaltumas. Kiekviena diena su juo yra išlikimo žaidimas. Neretai turi problemų su alkoholiu, narkotikais, įstatymais. Tačiau jis moka įtikinti ir verčia patikėti, kad gali tobulėti. Kartais pasitaiko tokių tarp jų, kuriuose sugyvena du aprašyti tipai. Tokie įvaizdžiai populiarinami per kiną, o tokius vyrus renkasi moterys.

 

Nenori gadinti įspūdžio apie save

O kas yra geri vaikinai? Kalbant apie merginą, geras vaikinas parodo save tik iš geriausios pusės.

Jis rodo gerumą ir švelnumą, būna santūrus, subtilus,  ramus ir protingas, pasireiškia kaip išmintingas žmogus, turintis įprotį pasverti sprendimus, moka klausytis, nesiginčija, nes nenori gadinti įspūdžio apie save. Be to, yra romantiškas, rūpinasi  mergina ir dovanoja jai gėles bei mielas staigmenas, nieko nereikalaudamas. Geras vaikinas nereikalauja intymumo. Jis lauks momento, kai išrinktoji pati bus pasiruošusi seksui. Jis bus švelnus ir dėmesingas, galbūt aistringas. Tačiau jis, santūrus ir gebantis susivaldyti, vargu ar apsidžiaugs, jei išrinktoji (o po metų ar dvejų bendrų vaikų mama) pasiūlys mylėtis naktinio klubo tualete. Akivaizdu, kad spontaniškumas nėra jo stiprioji pusė. Beje, geri berniukai taip pat įsimyli. Pirmiausia su jais galima užmegzti rimtus santykius (kaip kitaip, juk džentelmeno ketinimai tikrai rimti), o vėliau turėti tvirtą šeimą.

Tad kodėl merginos vis dar taip dažnai renkasi blogiukus? Ar yra tam logiškas paaiškinimas? Kodėl blogi berniukai patinka merginos? Paaiškinimo tam reikia ieškoti pačiose merginose, jų charakteriuose ir praeityje.

Merginos, kurios teikia pirmenybę geram vaikinui, o ne blogiečiui, psichologų skirstomos į šiuos tipus. Merginos, kurių tėtis buvo „blogas berniukas“. Taip, Freudas neabejotinai buvo teisus, o jaunos princesės linkusios idealizuoti savo tėvus, kad ir koks jis būtų. Jei tėtis priklausė vienam iš aukščiau aprašytų vyrų tipų, didelė tikimybė, suaugus, tokios merginos išrinktasis primins jai savo tėvą. Santykiai tokioje poroje gali būti kuriami taip pat, kaip ir tėvų šeimoje, nes šis modelis yra pažįstamas ir suprantamas.

 

Blogiukų gali norėti ir merginos, turinčios žemą savigarbą

Tuo tarpu merginos, kurios užaugo be tėvo, linkusios ieškoti stipraus vyriško peties. Ir kaip dažnai šis stiprus mačo pasirodo esąs žiaurus ar pernelyg autoritariškas…

Merginos, kurios ieško stiprių įspūdžių ar net sukrėtimo santykiuose, galbūt jų tėvų šeimos buvo pavyzdingos, tačiau tokioms mergaitėms paauglystėje ir jaunystėje nebuvo suteikta tinkama laisvė. Išlindusios iš po tėvų sparno, tokios jaunos damos ieško adrenalino ir randa jį blogiukų glėbyje. Tačiau tos merginos, kurios bijo įsipareigojimų, nenori rimtų santykių, ir kiekviena iš jų tam turi savo priežastį. Joms vyras netgi gali būti vedęs ir turėti klestinčią šeimą, o iš šono jis ieško ugnies ir aistros, kurios nėra santuokinėje lovoje.

Blogiukų gali norėti ir merginos, turinčios žemą savigarbą.  Visos problemos šiuo atveju dažniausiai išauga iš vaikystės. Tokios merginos mano, kad geri vaikinai joms per geri, todėl susiranda tik blogiukus. Arba gali būti, kad sąmoningos partnerio paieškos nukreiptos į agresyvų, mėgstantį žeminti žmogų. Tai gryniausias mazochizmas.

Merginos su gelbėtojo kompleksu bet kokiais atvejais savo numylėtinius tempia iš dugno, bet ne visada pasiseka. Ir net jei tokia moteris palieka vieną alkoholiką, nėra garantijos, kad jos gyvenime neatsiras kitas žmogus, kurį reikia gelbėti. Kaip matote, daug kas priklauso nuo moters.

Kitas dalykas – kartais be psichoanalitiko pagalbos ji negali pakeisti nesveiko gyvenimo siekių.

 

Renkasi partnerį ne visada remdamasi logika

Beje, Teksaso universiteto mokslininkai atliko tyrimą, siekdami išsiaiškinti, kas traukia moteris į blogų vadinamų vyrų kategoriją. Tyrėjai apklausė šimtus moterų nuo 25 iki 40 metų, pakvietę jas peržiūrėti profilius pažinčių svetainėse ir vaizdo įrašus, kuriuose vaizduojamos skirtingos vyrų elgesio linijos. Eksperimentas truko tris mėnesius. Kaip parodė rezultatai, kuo didesnė lytinių hormonų koncentracija moterų kraujyje (o žinome, kad ji kinta priklausomai nuo ciklo), tuo daugiau  grubių vyrų jos pasirinko potencialių gyvenimo partnerių ir vaikų tėčių vaidmeniui. Siekdami įtvirtinti eksperimento rezultatą ir grynumą, dalyviai bendravo su skirtingais elgesio būdais besielgiančiais vyrais. Dėl to nemandagieji „įveikė“ geruosius. Moterys juose matė būsimus savo vaikų tėvus. Be to, net tikėjo, kad tokie vyrai pasikeis ir taps pavyzdingais šeimos vyrais.

Ką gi, belieka kaltinti testosterono lygį. Moteriai, kuri yra ovuliacijos stadijoje, atrodo, kad žiaurus ir grubus vyras tokio hormono turi daugiau nei švelnus ir rūpestingas.

Tyrėjai padarė išvadą, kad mergina renkasi partnerį ne visada remdamasi logika (nors ir moteriška). Ji mąsto ciklais, o kalti hormonai. Tiesą sakant, sunku atsakyti į šį klausimą. Kiekvienoje situacijoje rezultatas bus skirtingas. Ir kaip mergina, pasirinkusi „blogietį“, gali sudaužyti gero vaikino širdį, taip pastarasis gali turėti neužgijusią dvasinę žaizdą. Nes mergina, kurią buvo įsimylėjęs, pirmenybę teikė gyvenimo ramybei „ant emocijų ir ratų“ ir dabar augina vaikus. O jis jai pakaitalo taip ir neranda. Visi žmonės yra skirtingi, ir kiekvienas kuria savo gyvenimą, neatsigręždamas į svetimus žmones. Ar „geras“ berniukas turėtų tapti „blogu“? Gal būt. Tačiau iš pastarojo tipo šiuo atveju reikia tikėtis geriausio. Taip, taip, kiekviename blogame vaikine yra kažkas gero. Juk gebėjimas apsaugoti išrinktąjį – teigiama savybė. Ir kas žino, gal „princesė“ išvis nesirinks riterio? Galbūt jai reikia mielo ir romantiško princo, kuris padovanotų jai gležną gėlę ir ramią, išmatuotą ateitį?

psichologė Angelė Kazlauskienė

“YouTube” vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą