Japonijos Kioto universiteto mokslininkai moksliškai pagrindė kačių gebėjimą numatyti. Tyrėjai padarė išvadą, kad  šie augintiniai  „supranta“ fizikos dėsnius, kurie leidžia jiems numatyti įvykių eigą.

 

Gali iš anksto pajusti potencialų grobį ir su juo susidoroti

Mokslininkai atliko eksperimentą su 30 naminių kačių. Eksperimento metu tyrėjai įdėjo rutulį į dėžę ir pakratė taip, kad rutulys skambėtų. Tada jie apvertė dėžę, rutulys išriedėjo ir tai sukėlė kačių susidomėjimą.

Kito eksperimento metu buvo toks pats garsas, bet rutulys neiškrito, katės nustebo ir pradėjo jo ieškoti. Tokį pat sumišimą sukėlė gyvūnams ir tada, kai rutulys iškrito, bet nebuvo jokio garso.

Mokslininkai padarė išvadą, kad katės „supranta“ fizikos dėsnius ir priežasties bei pasekmės ryšius. Šių žinių pakako, norint suprasti, kur dingo objektas, sukėlęs triukšmą dėžutėje.  Tyrėjai priėjo prie išvados, kad tai suteikia galimybę katėms suprasti, kur slepiasi grobis ir numatyti jo elgesį ateityje.

Be to, tyrimas patvirtino ankstesnes hipotezes, kad katės turi gerai išvystytą klausą, regėjimą ir kvapą. Dėl šių sugebėjimų gyvūnai gali iš anksto pajusti potencialią auką ir su ja susidoroti.

Nepaisant to, mokslininkai  negali atsistebėti  kai kurių naminių gyvūnėlių savybėmis.  Pavyzdžiui, katės garsėja  ir žemės drebėjimų ir kitų kataklizmų prognozėmis. Istorijoje yra buvę daugybę atvejų, kai katės veikė kaip savotiškas seismografas,  jaučiantis artėjančią nelaimę.

1902 metais gegužės mėnesį staiga išsiveržė Pelė kalnas – aktyvus ugnikalnis Karibų jūros saloje Martinikoje.  Iš ugnikalnio išsiveržusios lavos, garų ir dujų debesis ir uždengė Sen Pjero miestą, esantį 8 kilometrus nuo kalno. Klestintis miestas buvo sunaikintas iki žemės paviršiaus. Remiantis įvairiais šaltiniais, iš 28 tūkstančių gyventojų išgyveno  ne daugiau kaip 2-4 žmonės. Tačiau įvykį tyrinėję istorikai tvirtino, kad katės paliko miestą likus kelioms dienoms iki nelaimės.

Tą patį padarė ir Islandijos Vestmanaejaro miesto katės. Likus dienai iki Helgafeldlio ugnikalnio išsiveržimo jos paliko pavojingą vietą. Vietiniai gyventojai taip pat pasirodė įžvalgūs ir pasitikėjo savo augintiniais. Jie taip pat paliko savo namus ir išsigelbėjo juos nuo niokojančio kataklizmo padarinių.

Anglijos šiaurėje gyvena katė, kuri mėgsta miegoti ant televizoriaus. Įjungus televizorių, augintinis užsiropščia ant jo ir užmiega. Paprastai katė ten guli tol, kol nebūna išjungtas televizorius.

Bet vieną vakarą katė staiga pabudo ir nušoko nuo televizoriaus. Keletą minučių ji žiūrėjo į ekraną, tada nuėjo prie durų ir pradėjo prašyti išleidžiama į lauką. Po kurio laiko kineskopas sprogo, pažerdamas po visą kambarį stiklo šukes.

 

Šeimininkas suprato, kad jo augintinis pajuto artėjančią nelaimę

Panašius sugebėjimus turi ne tik katės, bet ir kiti gyvūnai. 1988 metais, po didžiulio žemės drebėjimo Armėnijoje, Spitako mieste,  daugelis  sužinojo apie haskio veislės šunį iš Leninakano.

Gruodžio 7-osios rytą šuns šeimininkas išsivedė jį pasivaikščioti. Bet po to šuo atsisakė įeiti į namus: ėmė bėgioti, blaškytis, loti ir kaukti. Šeimininkas suprato, kad jo augintinis nujaučia artėjančią nelaimę. Vyras  kreipėsi į vietos valdžios institucijas ir policiją. Tačiau į jo įspėjimus jie nekreipė jokio dėmesio.

Tuomet vyras išvedė savo šeimą iš namų ir patarė tą patį padaryti kaimynams. Po valandos prasidėjo stiprus žemės drebėjimas, kuris sunaikino visą šiaurinę Armėnijos dalį. Oficialiais duomenimis, katastrofos aukomis tapo mažiausiai 25 tūkst. gyventojų.

2004 metais Šri Lankoje įvyko baisus cunamis. Bangos aukštis viršijo 15 metrų.  Per šią stichiją žuvo daugiau nei 200 tūkst. žmonių. Tačiau dauguma laukinės gamtos nebuvo paveikti.

Likus kelioms valandoms iki cunamio pradžios daugelis gyvūnų paliko pakrantės zonas ir pajudėjo į aukštesnes vietoves. Ant kai kurių prijaukintų dramblių netgi buvo užkelti žmonės ir išnešti į saugias vietas.

Šiuolaikinis mokslas negali paaiškinti, kodėl gyvūnai turi ekstrasensinius sugebėjimus. Pagal vieną versiją, gyvūnai jaučia infragarsinį ir magnetinį virpesius, kurių specialūs įtaisai nepriima.

Tuo tarpu daugelio šalių mokslininkai į gyvūnų prognozes žiūri rimtai ir vykdo įvairius tyrimus, kurie padėtų geriau ištirti augintinių elgesį.

 

 

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą