Yra keletas dalykų, kurie merginai gali sukelti stresą. Vienas jų  – tai nemalonus kvapas, sklindantis iš tarpvietės.  Ką reikia žinoti, norint nepatekti į nepatogią situaciją. Taigi, kaip turėtų kvepėti tarp merginos kojų?

 

Kas turi įtakos intymiam kvapui?

Visų pirma, reikia pasakyti, kad daugelis merginų ir moterų dažnai gėdijasi savo intymaus kvapo net tokiose situacijose, kai tam nėra jokios priežasties. Taip nutinka dėl to, kad dauguma dailiosios lyties atstovių klaidingai supranta normalų moters kvapą.

Vyrai nori, kad moteris būtų graži, daili, o jos makštis būtinai turi kvepėti kaip gėlės. Ir merginos bando patenkinti šiuos lūkesčius, nors natūralus intymių vietų kvapas išvis neturėtų priminti rožių puokštės!

Be to, verta įsidėmėti, kad intymios kosmetikos kompanijų reklaminiai šūkiai neturi nieko bendra su realybe! Moteris visą laiką negali ir neturėtų kvepėti kaip rožė!

Kita vertus, silkių kvapas taip pat yra nepriimtinas. Norma yra kažkur tarp šių dviejų kraštutinumų. Be to, viskas yra grynai individualu: kai kurios moterys visai neturi jokio kvapo, o kitoms nuolat tenka kovoti su nemaloniu kvapu, o dar kitoms kvapas gali smarkiai pasikeisti per mėnesį. Vis dėlto  labai svarbu žinoti, kuris kvapas laikomas priimtinu ir normaliu. Taip pat tam, kad aiškiai suprastumėte, kada yra sveikatos problemų.

Kas turi įtakos intymiam kvapui? Viskas! Lytinis gyvenimas, darbo pobūdis, menstruacinis ciklas – visa tai vienaip ar kitaip daro įtaką makšties kvapui.

Daugelis moterų pastebi, kad jų makšties kvapas mėnesinių metu šiek tiek pasikeičia. Taip yra dėl šio organo pH (rūgštingumo) pokyčio.

Normalus makšties pH yra 4,7, tai reiškia, kad makšties aplinka yra rūgštinė. Menstruacinio kraujo pH yra 7,4, todėl jis sumažina aplinkos makšties rūgštingumą. Tai sukelia kvapo pasikeitimą per menstruacijas ir jis įgauna žuvies atspalvį.

Tas pats nutinka ir po sekso. Prostatos skystis suteikia spermai ypač šarminį pobūdį (pH ~ 8), o tai atitinkamai daro įtaką makšties pH ir kvapui. Makšties rūgštingumą galite patikrinti apsilankusios pas gydytoją arba nusipirkusios specialias juosteles pH matuoti.

 

Seksas su nauju partneriu neretai sutrikdo mikrobų pusiausvyrą

Jei nesate tikros dėl makšties kvapo, pirmiausiai patikrinkite apatinius drabužius. Padidėjusios makšties išskyros  – tai būdingas makšties infekcijos požymis. Nuimamas baltas arba šiek tiek gelsvas atspalvis gali būti laikomas normos ribose. Bet jei jis yra pilkas ir skleidžia neryškų žuvies kvapą visame kambaryje, kažkas yra akivaizdžiai negerai. Žalios ar geltonos spalvos  išskyros taip pat nėra gerai, kaip ir niežulys makštyje.

Ilgalaikis makšties pH disbalansas atsiranda, kai sumažėja naudingų mikrobų skaičius ir padidėja kenksmingų. Tai gali paskatinti vietinį infekcinį procesą, pavyzdžiui, kandidozę (pienligę) ir bakterinę vaginozę. Pastarasis turi ypač neigiamą poveikį makšties kvapui. Veiksniai, išprovokuojantys vaginozės vystymąsi, yra seksas su nauju partneriu: tai sutrikdo mikrobų pusiausvyrą, ploną kaip kinų šilkas. Baisus kvapas (ypač po lytinių santykių), pilkos išskyros, niežėjimas aplink makšties angą yra tipiški vaginozės simptomai. Tokiais atvejais kuo greičiau kreipkitės į savo ginekologą, kuris paskirs reikiamus antibiotikus ir labai greitai atsikratysite šios bėdos.

Kita makšties infekcija, susijusi su nemaloniu kvapu iš makšties, vadinama trichomonoze. Tai yra paprasčiausias parazitas, kolonizuojantis lytinius takus. Geltonos arba žalios spalvos išskyros ir blogas kvapas  intymioje vietoje yra tipiški trichomonozės požymiai. Ši liga taip pat puikiai gydoma antibiotikais. Tokiu atveju abu partneriai turi būti gydomi, kad būtų išvengta ligos atkryčio.

 

Dažnas išsiplovimas padidina  gimdos kaklelio vėžio riziką

Norint išlaikyti tinkamą makšties pusiausvyrą, tam nereikia daug pastangų. Makštis yra organas su galinga savaiminio išsivalymo sistema, išstumianti nešvarumus, mikrobus ir kitas pašalines daleles. Taigi, laimei, jūs neturite daryti kažko neįsivaizduojamo, kad jūsų makštis būtų švari.

Dažnai tas pats netinkamas įsikišimas į šią subtiliąją sistemą sukelia nepageidautinų padarinių. Tai reiškia, kad kartu su kenksmingais mikrobais vandens srautai taip pat išplauna ir naudingas bakterijas, palaikančias reikiamą rūgštinę aplinką makštyje. Be to, maudantis po dušu, į lytinius takus gali patekti kitų bakterijų, kurios gali sukelti vaginozę.

Problemų, susijusių su šia procedūra, sąrašas nesibaigia: įrodyta, kad dažnas išsiplovimas padidina  gimdos kaklelio vėžio riziką. O jei naudojate talko miltelius, nedvejodamos pridėkite ir invazinį kiaušidžių vėžį.

Bet iš tikrųjų norint palaikyti normalų makšties kvapą, reikia visai nedaug! Šilto vandens ir švelnaus muilo (mažiau yra geriau) kasdien ir medvilninių (o ne sintetinių) apatinių drabužių.

 

gydytoja ginekologė Aušrinė Burgelytė

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą