Vokietijoje pastatyta katės formos mokykla

Sunku patikėti, tačiau norėdami įgyti žinių, kai kurie vaikai turi įveikti daugybę sunkumų ir net pavojingų kelių. Kai kurios mokyklos kelia vien nuostabą, o į kai kurios gali priversti jus pažvelgti į mokyklos gyvenimą kitaip pradėti vertinti tai, ką turite.

 1. Aukščiausia mokykla pasaulyje

Tibeto Phumachangtango mieste vaikai mokosi 5373 metrų  virš jūros lygio aukštyje. Ši pradinė mokykla laikoma aukščiausia pasaulyje.

 1. Mokyklos valtys

Dėl dažnų potvynių Bangladeše buvo įsteigta daugiau nei 100 valčių mokyklų, kurios apšviečiamos saulės energija. Šių mokyklų vaikai turi prieigą prie nedidelės bibliotekos ir interneto.

Lietaus sezono metu Bangladeše daugelis kelių tampa nepravažiuojami, o upių vanduo pakyla iki 4 metrų. Mokyklos valtys padeda tūkstančiams moksleivių įgyti išsilavinimą.

 1. Į mokyklą funikulieriumi per tarpeklį

Vaikai atokiame Kolumbijos Los Pintos kaime į mokyklą per tarpeklį pasiekia 400 metrų ilgio funikulieriumi. Maži vaikai šį pavojingą kelią įveikia kartu su tėvais. Įsibėgėjimo greitis funikulieriumi siekia 90 km / h.

 1. Plūduriuojanti mokykla

Padedant savanoriams, vaikai iš Nigerijos Makoko miesto lūšnynų gali lankyti mokyklą, plūduriuojančią ant vandens. Mokykla pastatyta ant vandens su reikalingomis techninėmis priemonėmis. Yra vietos ir pasivaikščiojimams. Šios mokyklos vaikų tėvams nereikia mokėti žemės mokesčio.

 1. Į mokyklą sraigtasparniu

Šiaurės vietinių tautų šeimos gyvena klajoklių gyvenimą didžiulėse tundros teritorijose. Kad vaikai galėtų mokytis, Jamalo-Nencų autonominė apygardos vyriausybė įsteigė internatinę mokyklą. Rugpjūčio pabaigoje sraigtasparniu iš viso rajono vaikai išskraidinami į mokyklą, o grįžta jie namo tik per  Naujųjų metų atostogas.

Išsiskyrimas su artimaisiais neretai būna labai dramatiškas. Tačiau vasarą vaikai praleidžia 3 mėnesius su savo tėvais, kurie aiškina, kad be mokslo taip ir liks gyventi tundroje.

Nencių vaikai paskraidinami sraigtasparniu namo tik per Naujųjų metų ir vasaros atostogas
 1. Mokykla po tiltu

Indijos mieste Naujajame Delyje savanoriai organizavo skurdžių vaikų mokyklą. Jie įkūrė ją gatvėje, po automobilių viaduku. Mokytojai moko vaikus skaičiavimo, skaitymo ir anglų kalbos pagrindų – pagrindinių žinių, be kurių vaikams būtų sunku tapti visaverčiais visuomenės nariais.

 1. Į mokyklą pavojingu tiltu

Dar vieną rizikingą kelią įveikia moksleiviai Indonezijos Levako mieste. Norėdami patekti į mokyklą, jie kerta upę ant labai pavojingo tilto.

 1. Mokykla, kurios vadovas jauniausias pasaulyje

Indijos lūšnynų vaikai Murshidado mieste nusprendė patys siekti žinių. Tiksliau 9 metų berniukas Babar Ali pradėjo mokyti vaikus to, ko pats išmoko valstybinėje švietimo įstaigoje.

Vėliau prie jo prisijungė ir kiti jauni savanoriai. Taigi Babar Ali tapo jauniausiu mokyklos vadovu.

Nuotr. Barbar Ali – jauniausias mokyklos vadovas pasaulyje

 1. Mokykla su vaizdu į Himalajus

Vaikai, gyvenantys Nepalo aukštumose, mokosi mokykloje, iš kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Himalajus.

 1. Katės formos mokykla

Vokietijos Karlsrūjės mieste architektai pastatė nuostabaus dizaino mokyklą. Mokyklos pastatas sukurtas katės formos. Galinė namo plokštė pagaminta uodegos pavidalu.

Vaikams padarytas išėjimas su įprastais laiptais. Mokyklos viduje yra spalvoto dizaino klasės ir žaidimų aikštelės.

 

 

 

3 KOMENTARAI

 1. Thanks a bunch for sharing this with all people you really recognise
  what you are talking approximately! Bookmarked.
  Please additionally seek advice from my web site =). We will have a hyperlink exchange agreement
  between us

 2. Do you mind if I quote a few of your articles as long as I provide credit and sources back to your
  webpage? My website is in the very same area of interest as yours and my users would certainly benefit
  from a lot of the information you present here. Please
  let me know if this ok with you. Thanks a
  lot!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą