Perteikiant žinomą posakį: „Pasakyk man, kas tavo vaikas (moksleivis) pagal Zodiako ženklą ir aš pasakysiu, kaip jis mokosi“. Žinoma, ir į ką reikia atkreipti dėmesį jo tėvams bei mokytojams!

Avinas

Avino ženklo vaikai ir paaugliai – paprastai nenustygstantys vietoje moksleiviai.  Jau nuo pirmos klasės jie „perkanda“ esminius dalykus ir negaišta laiko smulkmenoms. Bet bene didžiausias šio ženklo moksleivių trūkumas – tai jų nenoras ruošti pamokas namuose ir kartoti jau praeitus dalykus. O kam ruošti namuose, jei jie spėja padaryti pamokas mokykloje… per kitą pamoką arba per pertraukas. Tiesa, ne visas. Beje, šio ženklo moksleiviams apskritai mokslai nesunkiai įkandami. Nors, kai kuriems iš jų – greičiau, retsykiais. Todėl, suprantama, tikėtis iš jų kiekvieną dieną paruoštų pamokų ir nereikia tikėtis. Užtat klasėje Avinas – lyderis, nors ir nesutaria su kai kuriais savo bendraklasiais. Užtat vadovauti sugeba visai klasei geriau nei jo auklėtojas.

Patarimas tėvams ir mokytojams: visada mėginkite tik gražiuoju susitarti su šio ženklo moksleiviu ir pamažu mokyti jį būti atlaidesniu, nuolankesniu ir pakantesniu.

 

                                                                     Jautis

Šio ženklo moksleiviai mokosi iš lėto, bet užsispyrusiai ir viską gerai apgalvodami. Užtat ilgai prisimena, jei ne visą likusį gyvenimą, ką išmoksta.  Jaučio ženklo vaikai ir paaugliai išsiskiria iš kai kurių kitų Zodiako ženklų savo  kruopštumu, stropumu ir užsispyrimu. Bet norint kaip reikiant užtvirtinti jautuko gautas žinias, reikia dažnai pakartoti kartu, kas jau praeita, pasisodinus jį ant kelių arba sėdint greta jo prie rašomojo stalo.

Bet mokslais Jaučio ženklo vaikai ir paaugliai rimtai domisi tada, kai mato juose prasmę ir savo gyvenimo tikslą. Šio Zodiako ženklo moksleiviai paprastai išsikelia sau konkrečius ir tiksliai apibrėžtus, nors ir ne itin ambicingus tikslus ir planus.  Dar vienas jų išskirtinis bruožas – šio ženklo moksleivis gali gana sunkiai ir vangiai atsakinėti prie lentos, užtat raštu jis puikiai iškloja savo žinias.

Patarimas tėvas ir mokytojams: labiau stimuliuokite ir palaikykite jaunųjų Jaučio ženklo atstovų pasitikėjimą savo jėgomis.

 

                                                                   Dvyniai

Šio ženklo moksleiviai – labai komunikabilūs ir linkę noriai bendrauti ne tik su savo bendraamžiais, bet ir su mokytojais bei kitais suaugusiais. Be to, šio ženklo atstovai pagal savo prigimtį yra novatoriai ir mokytis jiems visai patinka. O jei ir atsiranda su mokslais susijusių problemų, tai nesunkiai jas išsprendžia. Be to, šio ženklo moksleiviams padeda mokytis jų pomėgis keistis informacija bei domėjimasis viskuo. Suprantama, kas jiems patinka.

Tiesa, bet tokio moksleivio žinios kartais būna paviršutiniškos. Mat jis retai leidžiasi į išsamius ir gilius tyrinėjimus. Nes labiau domisi bendro pobūdžio enciklopedinėmis žiniomis. Užtat juos galima visada rasti interneto platybėse, kur ne vienas iš jų praleidžia daugybę laiko. Žodžiu, Dvynių ženklo moksleiviai visada lengvai randa bendrą kalbą su bendraklasiais ir mokytojais.

      Patarimas tėvams ir mokytojams: tegul dažniau pailsi šio ženklo moksliukų smegenys.

                                                                    Vėžys

Šio ženklo moksleivių domėjimasis pamokomis ir apskritai mokymasis daugumos atvejų priklauso nuo jų nuotaikos.  Gimę po šiuo Zodiako ženklu vaikai ir paaugliai – gana greitai įsižeidžia ir iš pažiūros dėl nereikšmingų dalykų, bet nepaisant to, emociniai – tai labai stipriai atsiliepia jų sėkmingam mokymuisi. Vėžio ženklo moksleiviams labai svarbu palanki aplinka ir teigiamas mikroklimatas klasėje. Taip pat asmeniniai santykiai su bendraklasiais ir mokytojais.

Vėžio ženklo moksleivių gera atmintis, tačiau linkę prisiminti tik tai, kas jiems įdomu. Dėl tos pačios priežasties būtent humanitariniai dalykai jiems labiau sekasi ir pavyksta įsidėmėti geriausiai.

       Patarimas tėvams ir mokytojams: stebėkite  ir atsižvelkite į Vėžio ženklo moksleivio nuotaiką.

                                                                    Liūtas

Gerai mokytis Liūtui, tai pirmiausiai galimybė pakelti savo savivertę ir sustiprinti lyderio pozicijas, kurios, daugumos atvejų, priklauso nuo šio ženklo moksleivių sėkmingo mokymosi. Mat Liūto ženklo atstovai žiūri į varžovus kaip į stiprius ir lygiaverčius žmones, bet, nepaisant to, stengiasi juos peršokti ir būti pirmais. Suprantama, pirmiausiai bando įveikti kitus gerai besimokantys Liūto ženklo atstovai.

Šio ženklo moksleiviai mėgsta analizuoti ir gilintis į dėstomą dalyką ar užduodamas užduotis, jiems patinka nuoseklumas, todėl tikrai neverta liūtukams skirti iš karto keletą užduočių. Juo labiau – daug.

      Patarimas tėvams ir mokytojams: dažniau pagirkite Liūto moksleivius.

 

                                                                  Mergelė

Šio Zodiako ženklo moksleiviai, labiau nei Liūtai, – stengiasi itin atidžiai klausyti, ką mokytojas kalba per pamoką, kruopščiai ir labai tvarkingai atlikti namų darbus, niekada nevėluoti į mokyklą. Mergelės ženklo atstovai irgi mokosi nuosekliai bei organizuotai. Stengiasi mobilizuoti visus savo pajėgumus, sutelkti didesnį dėmesį ties svarbiomis ir sudėtingomis užduotimis. Todėl jų tikrai nereikia kontroliuoti.

Be to, gimę po šiuo Zodiako ženklu  moksleiviai laisvai ir lengvai atsakinėja pakviesti ir prie lentos. Joms nereikia įrodinėti savo mokslo rezultatų. Tiesa, kiek sunkiau pavyksta atrasti vienintelę teisingą išvadą. Mergelės ženklo moksleiviai taip pat mėgsta bendrauti, bet, deja, ne vienam iš jų nepavyksta atsargiai rinkti žodžius, kad kalbant neįžeistų savo pašnekovo.

       Patarimas tėvams ir mokytojams: išmokykite apibendrinti tai, ką pasako.

 

                                                                Svarstyklės

Šio ženklo moksleiviai sugeba greitai persijungti iš vienos užduoties į kitą ir tuo pačiu talpinti į  galvą begalę žinių ir daug gerų idėjų. Geresnio „kietojo disko“ ir nerasite.  Tiesa, bet Svarstyklių ženklo moksleiviai įvairiai: vieni labiau linkę gilintis ir analizuoti, antri- visa galva pasineria į mokslus, o kai kurie treti mėgina prašliaužti per dėstomą dalyką paviršutiniškai, per daug nesukdami galvos. Tiksliau, jie mokosi tai, kas labiau patinka, bet dažnai nekreipia dėmesio į tai, kas jų netraukia ir nedomina. Bet turėdami gerą atmintį ir gabumų, mokosi gana lengvai ir be didelių problemų.

       Patarimas tėvams ir mokytojams: stebėkite, kad jie objektyviai įvertintų gaunamas žinias.

                                                              Skorpionas

Svarbiausia šio ženklo moksleivių savybė – sugebėjimas vaizdžiai ir gana originaliai mąstyti bei suprasti dalyko esmę. Skorpionai – puikūs tyrėjai, o noras tobulėti priverčia juos gerai mokytis.

Jau nemažai tarp moksleiviško amžiaus Skorpionų – garbėtroškų, užtat labai jautriai reaguojančių į savo nesėkmes.  Į kitų pašaipas ar nevykusį pajuokavimą šio ženklo atstovai reaguoja labai skausmingai ir aštriai. Kartais neadekvačiai, todėl gali ir užvožti per marmūzę ar net prikulti.

Užtat Skorpiono ženklo atstovai labai gerai viską prisimena. Ypač blogus dalykus. Neaišku, dėl tos ar kitos priežasties, bet jiems nėra sunku išmokt atmintinai ir ilgiausias eiles ar tekstus.

Patarimas tėvams ir mokytojams: venkite kritikuoti Skorpiono ženklo moksleivius.

 

                                                                  Šaulys

Šio Zodiako ženklo moksleiviai be galo smalsūs ir žingeidūs. Todėl sėdint klasėje tos savybės liejasi per kraštus, kol mokytojai pavargsta aiškinti. Šaulio ženklo moksleiviai siekia pažinti visą pasaulį ir tai daro pakankamai aktyviai bei energingai.  O jei vaiką dar pastimuliavus, tai jis nuolat stengsis tobulėti ir kaupti žinių atsargas.

Beje jie turi ir vieną akivaizdų trūkumą: nėra dėmesingi tyrinėdami ar analizuodami įvykių ar reiškinių atskiras detales.  Kitaip tariant, nutveria pagrindinę mintį, o visokie papildymai ir atspalviai jų nebedomina.

      Patarimas tėvams ir mokytojams: verta išmokyti atkreipti dėmesį ir į smulkmenas.

 

                                                                Ožiaragis

Stiprioji šio ženklo moksleivių pusė – loginis mąstymas.  Įgytas žinias Ožiaragio ženklo moksleiviai visada suklasifikuoja, tuo pačiu stengdamiesi išlaikyti nuoseklumą. Greičiausiai dėl to šio ženklo vaikai ir paaugliai sugaišta daug laiko, norėdami įsiminti ir užtvirtinti įgytas žinias. Tiesa, vis dėlto ne vienam iš jų taip ir nepavyksta ilgam įsiminti. Be to, Ožiaragiai nuo gimimo žino, kad reikia klausyti ir gerbti vyresnius ar viršesnius už juos žmones, todėl jie besąlygiškai klauso mokytojų. Kita jų savybė ne tokia džiuginanti: Ožiaragio ženklo moksleiviai gana uždaro būdo, todėl linkę atsargiai, tarsi nepasitikėdami bendrauti su bendraklasiais. Žodžiu, į dideles draugystes nesileidžia. Užtat Ožiaragio ženklo moksleiviai yra puikūs organizatoriai ir mokytojų padėjėjai ar patarėjai.

        Patarimas tėvams ir mokytojams: išmokykite savo vaikus daugiau pasitikėti kitais žmonėmis.

                                                                Vandenis

Pakankamai iškalbingi ir draugiški Vandenio ženklo moksleiviai visada sėkmingai ir lengvai įsilieja į klasės kolektyvą. Šio ženklo vaikai  ir paaugliai – tikri galvočiai, mąstytojai, iniciatyvūs ir aktyvūs, todėl paprastai jie mokosi gerai. Bet jiems arčiausiai prie širdies – šiuolaikinis diskusijų formų mokymasis.

Bet  dažnas Vandenio moksleivis nelabai mėgsta sutelkti dėmesį ties vienu kuriuo nors dalyku. Jis greitai viską perpranta, naują informaciją pasigauna, galima sakyti, beeidamas sėsti į savo suolą. Todėl nemato reikalo gilintis ir dar kažką iš to iškapstyti.

Patarimas tėvams ir mokytojams: saugokite šio ženklo vaikų nervų sistemą, nes gali persitempti.

 

                                                                 Žuvys

Šio ženklo moksleiviai išsiskiria iš kitų jautrumu. Kiti juos apibūdina trumpai – geros širdies ir dažnai žiūrėdami pro rožinius akinius, nemato to, ką iš tikrųjų turėtų pamatyti. Be to, žuvelės yra lengvai pažeidžiamos, todėl, jei truputėlį kas nors ne taip, kaip mat įsižeidžia. Šio ženklo moksleiviai iš karto pasimeta ar vos neapsilieja ašaromis suklydę atsakinėdami prie lentos. Geriau sekasi rašyti kontrolinius darbus. Apskritai, atsakinėti raštu. Dar vienas jų minusas – gali neobjektyviai įvertinti situaciją ir papasakoti visai kitaip.

Įdomu tai, kad jie aklai tiki savo susikurtomis fantazijomis. Romantiškosios Žuvys linkusios į humanitarinius mokslus. Ne viena iš jų neabejinga ir poezijai. Kartais pamoką slapta iškeičia į parodų salę.  O šio ženklo tiksliųjų mokslų mėgėjus labiausiai traukia automobiliai ir kiti su technika susiję dalykai.

Patarimas tėvams ir mokytojams: padėkite šio ženklo atstovams priimti aplinkinius tokius, kokie jie yra.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą