Teacher talking to man in class

Dauguma tėvų puikūs, tačiau vis dėlto kai kurie iš jų verčia mokytojus sukandus dantis laukti  artėjančių vasaros atostogų. Didžiojoje Britanijoje nemažai metų mokytoja dirbanti Jessica Bowers sakė savo kailiu patyrusi ir iš kolegų pasakojimų sudariusi dešimt tipų tėvų, kurie yra tiesiog nepakenčiami.

Tėvai: „Mūsų vaikas ypatingas perlas“

Taip, jūsų vaikas ypatingas, kaip ir kiekvienas kitas moksleivis klasėje. Tačiau jūsų vaikas nėra tiek  ypatingas, kad galėtų neatlikti namų darbų ar vėluoti į pamokas. Galų gale nesilaikyti kitų moksleiviams skirtų taisyklių. Mokytojai taip pat turi vaikų, kuriuos neišskiria iš kitų. Todėl tėvai turi nusileisti ant žemės ir pripažinti, kad taisyklės taikomos visiems vaikams, net ir jų. Tai ir tie patys tėvai, kurie įsitikinę, kad jų vaikelis – geriausias pasaulyje ir negali nieko blogo padaryti.

Tėvai, norintys, kad jų vaikai gerai mokytųsi be papildomų užsiėmimų

Visi tėvai nori, kad jų vaikai gerai mokytųsi mokykloje, bet šio tipo tėvai nori, kad jų vaikų būtų gerokai aukštesni įvertinimai ir kad jie geriau skaitytų bei rašytų be jokių papildomų užsiėmimų ir darbų namuose. Tai yra neįdėjus pastangų. „Tuo tarpu aš aiškinu, kad tėvai turi skaityti kartu su vaikais, prieš einant jiems miegoti. Bet gimdytojai ieško lengviausio ir greičiausio kelio savo atžaloms, kaip per trumpą laiką išmokti geriau už kitus“, – sakė Jessica Bowers.

Tėvai, besiverčiantys per galvą

Būtų viskas gerai, kai pamokai pasibaigus, mokytojas užsiimtų įvairių popierių ir dokumentų tvarkymu,  bet kažkodėl jis yra kviečiamas į direktoriaus kabinetą. Žingsniuodamas pas jį galvoja, kad visai neseniai atidavė trijų savaičių darbų ataskaitą, bet užvėrus kabineto duris paaiškėja, kad mokytojas tapo besiverčiančių per galvą tėvų auka. Jei tėvams iškyla problemų ar neaiškumų dėl atžalos mokymosi, užuot pakalbėję su mokytoju, iš karto beldžiasi į direktoriaus kabineto duris.

Visur kišantys nosis tėvai

Šio tipo tėvai kur reikia ir nereikia kišasi, aiškina mokytojui, ką jis turi daryti, klausinėja, ar turi pakankamą išsimokslinimą mokyti jų vaikus. Neretai laukia prie klasės durų, kol baigsis pamoka, o paskui klausia atžalos, ką mokytojas jį išmokė. „Panašu, kad šio tipo tėvai niekada nesuteiks savo vaikams galimybę patiems užsirišti batų raištelius, nusipirkti pratybų sąsiuvinius ir kitas reikalingas mokymuisi priemones“, – sakė britų mokytoja.

Tėvai „vaiduokliai“

Šio tipo tėvai taip pat įtraukti į sąrašą, bet ar jie iš tikrųjų “egzistuoja”? Kadangi šio tipo tėvų pedagogai dažniausiai ir nemato akyse. Ir tai verčia rimtai susimąstyti. „Žinia, tų tėvų, kurie palaiko nuolatinius kontaktus su mokytojais, vaikai geriau mokosi. Vėlgi, aš suprantu, ką reiškia būti labai užsiėmusiais tėvais, bet  vis dėlto labai norėtųsi, kad jie atrastų galimybę bent paskambinti arba bent retkarčiais užsuktų į tėvų susirinkimus“, – teigė Jessica Bowers.

Tėvai, peržengiantys ribas

Anot Jessicos Bowers, jei ji gauna SMS žinutę po dešimtos valandos vakaro ar net vėliau, net neperžiūrėjusi supranta, kad ją atsiuntė kurio nors mokinio vienas iš tėvų. Mokytoja sako suprantanti, kad tėvams rūpi jų atžalų mokymasis, bet vis dėlto prieš siunčiant SMS turėtų pažiūrėti, kiek yra valandų. Be to, anot jos, kiekvieną sykį peržiūrėjusi elektroninį paštą, sulaukia iš tokių tėvų mažiausiai 5-6 pranešimus. Ir tai ne šiaip sau trumpučiai pranešimai, bet ištisi laiškai.

Konkuruojantys vienas su kitu išsiskyrę tėvai

Tokie tėvai itin kenkia savo atžalų mokymuisi. Galima sakyti, tai  – tragiškas tandemas, kadangi nuolat kovoja, grumiasi, kuriam iš jų turėtų atitekti vaiko globa, nes nesugeba be teismo įsikišimo pasidalinti. „Susidaro įspūdis, kad tėvai, nutraukę santuoką, stengiasi savo vaikams būti geriausi, atrodyti tobulais, tuo pačiu parodydami, kad kiti yra blogesni už juos. Šiose „lenktynėse“ paprastai pralaimi jų atžala“, – tvirtino Jessica Bowers.

Tėvai  verslininkai

Šio tipo tėvai  stengiasi perkelti savo verslo taisykles į klasę, kurioje mokosi jų atžala. Tai yra jie nori parodyti, kad mokytoja žinotų, jog jos vieta kažkur ten, žemiau jų. Ir šio tipo tėvai žiūri į mokytoją ne kaip į savo vaiko mokytoją, o kaip į savo pavaldinį. Ir tai tiktai laiko klausimas, kai jie pasakys: „Mes mokame mokesčius, išlaikome jus, todėl be mūsų ir jūsų čia nebūtų“.

Tėvai – mokytojų priešai

Nežinia, kas turėjo atsitikti praeityje, kad šio tipo tėvai taip nekęstų mokytojų. Mat šio tipo tėvai galvoja, kad mokytojų darbas skirtas tik nevykėliams arba kad jie dirba mokykloje tik dėl ilgalaikių vasaros atostogų. Arba dar blogiau: jie galvoja, kad mokytojas verčia per jėgą  jų vaikus mokytis. Nepriklausomai nuo priežasčių, šio tipo tėvai įsitikinę, kad pedagogai kalti, jei vaikai prastai mokosi.

Dramatizuojantys tėvai

Šio tipo tėvai dėl menkiausios smulkmenos ar įvykusio  nedidelio nesusipratimo, nesusikalbėjimo  tarp mokytojo ir mokinio mokykloje, išpučia “burbulą” iki nesuvokiamų apimčių. Norėdami pabrėžti konflikto reikšmingumą, neretai apsipila ašaromis arba palydi riksmais. Vienaip ar kitaip, bet be dramų neapseina.

 

Parengta pagal parenting.com

4 KOMENTARAI

 1. Hello there I am so excited I found your web site,
  I really found you by accident, while I was browsing on Google for something else,
  Anyhow I am here now and would just like to say kudos for a incredible post and
  a all round thrilling blog (I also love the theme/design), I don’t have time
  to read through it all at the minute but I have book-marked it
  and also added in your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a lot more, Please do keep up the awesome work.

 2. First of all I would like to say terrific blog!

  I had a quick question which I’d like to ask if you don’t mind.

  I was curious to know how you center yourself and clear your
  thoughts prior to writing. I’ve had difficulty clearing my mind in getting my ideas out.
  I truly do take pleasure in writing but it just seems like the first 10 to
  15 minutes are usually lost just trying to figure out
  how to begin. Any recommendations or hints?
  Thank you!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą