Kuo labiau pavasaris įsibėgėja, o ir vasara jau ne už kalnų, tuo labiau norisi įsisprausti į mėgstamus lengvus sijonus, kelnes.

Piloksingas yra pilateso, bokso ir šokio judesių derinys, atsiradęs švedės Viveke Jensen dėka.  Per vieną treniruotę galima sudeginti iki 900 kalorijų – beveik visą dienos racioną!

Atliekant pratimus, pagerėja ne tik laikysena, bet apskritai savijauta, todėl pakanka treniruotis kas antrą dieną. Pirmiausia reikia dvi minutes bėgti vietoje arba šokinėti su virve, kad sušildytumėte raumenis. Geriau treniruotis basomis, tada krūvis bus maksimalus.

 

Pratimas „Kova su šešėliu“

Kojos klubų plotyje, keliai šiek tiek sulenkti, rankos suspaudžiamos į kumščius prie smakro ir šokinėti į priekį ir atgal, atliekant nestiprius smūgius iš peties kairėn arba dešinėn tris minutes.

Po to šiek tiek pasisukite į kairę ir, atsitraukdami kaire koja, atlikite ilgą tiesioginį smūgį kairiąja ranka, tarsi paleistumėte strėlę. Tuojau pat pasisukite šiek tiek į dešinę ir statmenai tie keliu, suduokite dešine ranka.

Pratimas „Nematoma kriaušė“

Kojos pečių plotyje. Perkelkite svorį į kairiąją koją, šiek tiek sulenkę per kelį, o dešinę ištieskite priešais save, pirštais paliesdami grindis. Suspauskite rankas į kumščius ir, akių lygyje, greitai  sukiokite jas ratu, ištiesdami tai vieną, tai kitą į priekį, tarsi boksuotumėte nematomą „kriaušę“.  Tuo pačiu metu pakelkite dešinę koją ir pirštais palieskite vidinę kairiojo kelio pusę. Boksuodami toliau, nuleiskite ir pakelkite dešinę koją. Pakartokite  pratimą 90 sekundžių.

Pratimas „Kregždutė“

Stovint ant dešinės kojos, pasilenkite kiek į priekį ir pakelkite ir ištieskite kairę koją. Dešinę ranką ištieskite į priekį, o kairiąją – į šoną. Mėginkite išstovėti ant dešinės kojos kiek galima ilgiau. Pakartokite pratimą stovint ant kairės kojos.

Pratimas „Šokti gulint“

Šis pratimas skirtas stuburo funkcijoms gerinti. Juk sėdint ar stovint darbe stuburo raumenys nuolat laiko svorį. Dėl šios priežasties  atsiranda skausmai nugaroje, kojose, stuburas  stipriai „dėvisi“, nes nerviniai galai suspausti ir iš dalies blokuojama kraujotaka.

Panašiai kaip šokių aikštelėje, tik nestovite ant kojų, o gulite ant nugaros, tada ant pilvo, taip pat sėdite ant grindų. Antsvorio turintiems žmonėms, kuriems sunku ir žalinga ilgą laiką ištverti fizinį krūvį, šokti tokiu būdu yra gera išeitis.

Pratimas „Beždžionė“

Atsistokite  keturiomis – ant kojų ir rankų ir bandykite judėti įvairiomis kryptimis.

Pratimas „Robotas“

Gulėdami ant nugaros, sulenkite kelius, o rankas uždėkite ant pakaušio. Tuo pačiu metu pakelkite kojas  į pečių plotį ir atlikite ritminius posūkius į dešinę ir kairę, alkūne paliesdami priešingos kojos kelį.

Pratimas „Parašiutas“

Gulėdami ant pilvo, pakelkite galvą, rankas ir kojas ir pabandykite „suktis“ visu kūnu šioje sunkioje pozoje.

Pratimas „Žirklės“

Atsisėskite ant grindų, atsiremdami alkūnėmis ir „šokite“ pakeltomis kojomis, taip pat ir ištiesiant ir sukryžiuojant jas po vieną.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą