Pažvelgė į savo gyvenimą iš šalies ir pasibaisėjo. Asmeninio laiko praktiškai neturėjo – jis buvo paskirstomas per dieną 20-30 minučių tarp pusantros valandos. Archyvo nuotrauka

Tai turėtų pagerinti ne tik jūsų produktyvumą darbe, bet apskritai gyvenimo kokybę, jei

gyvenimo ir darbo grafiką suskirstysite į lygius 8 valandų segmentus. Idėja nėra nauja, dar 1810 metais ją suformulavo anglų utopinis socialistas Robertas Owenas: „Aštuonios valandos darbo, aštuonios valandos poilsio, aštuonios valandos miego!“, rašo medium.com.

 

Vadovybė nesirūpino darbuotojų miego ir budrumo grafiku

Pagal poilsį šiuolaikine prasme – tai asmeninis laikas, laikas saviugdai, šeimai ir pomėgiams. Taigi, jei susiduriate su sunkumais ir problemomis, organizuojant savo darbą ir asmeninį laiką,  pats laikas imtis šio eksperimento ir per 30 dienų pakeisti savo dienotvarkę! Šiame straipsnyje, jūsų dėmesiui,  eksperimento rezultatai.

„Gana ilgą laiką, maždaug nuo 2019 metų pradžios, mane kankino nemiga, nes daugiau nei metus dirbau IP fotostudijoje, kurios vadovybė nesirūpino darbuotojų miego ir budrumo grafiku. Viena vertus, pats nusprendi, kada dirbi ir kiek valandų, kita vertus, kai esi tik darbo eigos grandis, retušuotojas, kuris siunčia nuotraukas spausdinti, nedaug ką gali ir pakeisti“, – sakė eksperimento dalyvis, nepanoręs skelbti savo pavardės.

Anot jo, darbo eiga priklausė nuo to, kaip greitai fotografas surūšiuodavo fotografavimo šaltinius ir atsiųsdavo jam archyvus. Kartais tai nutikdavo vėlai vakare, o terminas likdavo toks pat. Sankcijos už vėlavimą dirbti ir retušavimo klaidas buvo rimtos – atimta 10 proc. mėnesinio atlyginimo priedas. Dažnai tekdavo atlikti papildomas fotosesijas, kad uždirbtų daugiau (už apdorotą nuotrauką mokama tik 50 centų, todėl per dieną tekdavo apdoroti nuo 300 iki 600 nuotraukų). Taip, kenkdamas savo kūnui, dažnai dirbdavo naktimis, o dieną pamiegodavo, kad viską atliktų laiku. Tačiau suprato, kad už padarytą psichinę ir fizinę žalą sveikatai jokiais pinigais neatsipirks.

Į paskutinį darbą išėjo „dėl dėdės“, tiesą sakant, praėjusių metų pavasarį, tačiau įprotis dirbti vakarais ir naktimis be grafiko ir laisvų dienų išliko. Tačiau kai dirbo vakarais ir naktimis prie kompiuterio, ryte negalėjo pabusti iki pietų. O vėliau gerą pusę dienos negalėjo sukaupti minčių ir pradėti dirbti, nes pradėdavo skaudėti galvą ir apimdavo silpnumas. Kai santykiai su artimaisiais tapo įtempti, prasidėjo sveikatos problemos.

 

Tobulino save ir vedė dienoraštį

Pažvelgė į savo gyvenimą iš šalies ir pasibaisėjo. Asmeninio laiko praktiškai neturėjo – jis buvo paskirstomas per dieną 20-30 minučių tarp pusantros valandos.

Tačiau apskritai gyveno visavertį gyvenimą: turėjo pomėgių, retkarčiais pasivaikščiodavo, skaitė knygas dominančiomis temomis, tobulino save, vedė dienoraštį. Bet iš tikrųjų esmė ta, kad nepakankamai miegojo, dirbo neproduktyviai ir mažai laiko turėjo ilgiems pasivaikščiojimams ar rimtų knygų skaitymui. Visa tai turėjo įtakos savijautai ir… piniginei.

Sužinojo, kad užtenka miegoti 6 valandas ir nemiegoti visą dieną iki vakaro. Tačiau šiam „idealiam“ scenarijui buvo būtinos kelios sąlygos: pasiruošimas miegui nuo 22 val., likus 3-4 valandoms iki miego – nevalgyti sunkios vakarienės, nesėdėti prie kompiuterio be mėlynos šviesos filtrų valandą ar dvi prieš miegą.

Taip pat būtini kasdieniai pratimai: intensyvios psichoemocinės ir (arba) fizinės veiklos dienomis  reikia 8-10 valandų nakties miego ir iki valandos po pietų miego, kad jaustumėtės žvalūs ir energingi.

Pakeliui į kokybišką miegą, reikia atlikti ir fizinius pratimus ar tiesiog pasimankštinti. Aišku viena, kad miegas yra grynai individualus dalykas: vienam užtenka ir 6 valandų, o kitam reikia 8. Patartina nusipirkti „išmanųjį“ laikrodį, kuris stebi miego fazes pagal judesių skaičių miegant ir širdies ritmą.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą