Nepaisant sunkios gyvenimo pradžios, mergina pasirodė esanti labai gabi moksleivė. Brenda aktyviai įsitraukė į mokyklos gyvenimą ir netgi laimėjo pirmąją vietą Amerikos humanitarinių mokslų draugijos surengtame fotografijos konkurse. "YouTube" stopkadras

Pirmadienio rytas yra gera priežastis įvykdyti nusikaltimą. Būtent taip manė Brenda Spencer – viena iš nedaugelio iki gyvos galvos nuteistų kalinių, kuriems nusikaltimo metu nebuvo ir 18 metų. Bet kas iš tikrųjų galėtų paskatinti šią tylią ir nuolankią merginą padaryti tokį siaubingą nusikaltimą?!

 

Mergina pasirodė esanti labai gabi moksleivė

Brenda Spencer gimė 1962 metais balandžio 3 d. saulėtoje Kalifornijoje. Brendos tėvai buvo tipiška amerikiečių alkoholikų pora – dažni skandalai, indų daužymas, pragerti, nuolat patinę veidai. Sąrašą galima būtų tęsti. Mergaitės mama niekada nerodė ypatingų jausmų savo vaikui, todėl po skyrybų su vyru, paliko mažametę dukrą jo globai. Kaip vėliau prisipažino pati Brenda, tėvas ją dažnai mušdavo ir net nedvejodamas panaudodavo kaip sekso žaislą.

Nepaisant sunkios gyvenimo pradžios, mergina pasirodė esanti labai gabi moksleivė. Brenda aktyviai įsitraukė į mokyklos gyvenimą ir netgi laimėjo pirmąją vietą Amerikos humanitarinių mokslų draugijos surengtame fotografijos konkurse. Tačiau vieną dieną viskas pasikeitė…

Mergina nukrito važiuodama dviračiu ir stipriai susitrenkė galvą. Po to kiti ėmė vis dažniau pastebėti  tam tikras Brendos keistenybes: dažną nuotaikų kaitą, „ribinę“ būseną, kai ji negalėjo suprasti – miega ar ne. Taip pat nesugebėjimą susikaupti – visa tai jaunai merginai tapo įprastu dalyku. Švelniai tariant, tėčiui ir mokyklos mokytojams nerūpėjo mergaitės savijauta, o tai taip pat paliko pėdsakų, formuojant jos charakterį.

1978 metų sausį, apimta emocijų, Brenda bandė nusižudyti, bet jai nepavyko. Tada ji ėmėsi ginklų.  Spencer tapo dažnu svečiu vietinėje gimtojo San Diego šaudykloje, o tėvas, matydamas, kad jo duktė mėgsta šaudyti, tik paskatino paauglės uolumą išlieti agresiją ant alaus skardinių. Jei tik jis būtų žinojęs, kas nutiks…

Netrukus Brenda pasikeitė neatpažįstamai – mokytojai negali su ja rasti bendros kalbos. Be to, jos gyvenime atsirado abejotinų pažinčių, alkoholio ir narkotikų. Ar reikia sakyti, kad  teks ilgai laukti pasekmių? Pabandžiusi įsilaužti į kažkieno namus, kuriuos norėjo apvogti, Brenda perkeliama į probleminių paauglių internatą, kur psichologas diagnozuoja jai depresiją ir polinkį į savižudybę. Įstaigos darbuotoja  merginos tėvui iš karto patarė guldyti vaiką į specialią ligoninę, bet ji sulaukė jo kategoriško atsisakymo.

Taip, taip, Brendos tėvas turėjo savų metodų, todėl vietoj būtinos terapijos Kalėdoms jis įteikė jai švenčių proga … 22 kalibro pusautomatį šautuvą su optiniu taikikliu. Ir pridėjo penkis šimtus šovinių. Šią akimirką galima laikyti negrįžimo ar atskaitos tašku, nes būtent tada mažoje sužalotoje Brendos galvoje gimė planas. Kaip Spencer ne kartą prisipažino savo klasės draugams, ji visada svajojo padaryti tai, kas leistų jai patekti į televizoriaus ekraną.

Taigi, 1979 metais sausio 29 d. ji užtaisė naują šautuvą ir atidengė ugnį į kitoje gatvės pusėje esančios mokyklos vaikus ir darbuotojus. Nepaisant to, kad policija atvyko beveik akimirksniu, Brenda sugebėjo nužudyti du žmones – mokyklos direktorių ir apsaugos darbuotoją, kurie mokinius pridengė savo kūnais. Be to, sužeidė dar 8 vaikus.

 

Išėjo pasitikti policijos  aukštai iškėlusi rankas

Policininkai bandė įsiveržti į mokyklą, tačiau pati pirmoji kulka, pataikiusi į seržantą Robertą Robbą, privertė juos pradėti derybas su žudike.

Brenda pasidavė po 30 valandų ir išėjo pasitikti policijos aukštai iškėlusi rankas. Paklausta, kodėl ji  surengė šias beprasmes skerdynes, mergina ramiai atsakė: „Nekenčiu pirmadienių. Ir tai praskaidrino mano dieną“. Remiantis liudininkų parodymais, žudikė buvo stipriai apgirtusi, prastai orientavosi erdvėje, tačiau tai neatsispindės apklausos protokoluose.

Nepaisant to, kad advokatas bandė iš šios bylos išspausti viską, ką galėjo, Brenda pripažino kalta dėl visų jai inkriminuotų veiksmų, už kuriuos po 25 metų laisvės atėmimo gavo bausmę iki gyvos galvos su teise prašyti lygtinio paleidimo. Sunki vaikystė, galvos trauma ir psichikos sutrikimas netapo svariais argumentais prieš Amerikos teisingumą. Ir net būdama kalėjime Brenda nenustojo elgtis keistai. Taigi,  ji ne kartą save žalojo įvairiais veiksmais: raižė ir degino tokius žodžius kaip „vienatvė“, „puikybė“ ir „atleidimas“.

Neįtikėtina, bet Brendai įvykdžius šį sunkų nusikaltimą, po to popkultūroje jai buvo skirtos dainos, apie ją rašomos knygos, filmuojami dokumentiniai serialai. Pavyzdžiui, knygoje „Ceremonialus smurtas: psichologinis šaudymo mokykloje paaiškinimas“ Brendai Spencer skyrė visą skyrių. Visai neseniai buvo išleista Leigh Hunt knyga, taip pat skirta šiai istorijai.

Beje, per visą tą laiką Spencer bandė  dar 6 kartus pasitraukti iš gyvenimo. Kalėjime, bendraudama su tokio pat likimo žmonėmis, moteris skundžiasi, kad tikėjosi, jog policininkai ją nušaus per užpuolimą. Dabar Brendai Spencer  61-eri, ji vieniša, o  jos garbaus amžiaus tėvas – vienintelis jos svečias, ateinantis pas ją.

„YouTube“ stopkadrai: nuotraukoje viršuje, kairėje – Brenda dabar, jai 61 metai

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą