Tikras ženklas, kad mergina yra įsimylėjusi: vaikino kompanijoje ji tampa labiau atsipalaidavusi. Archyvo nuotrauka

Meilė – šis žodis turi gana daug apibrėžimų. Tačiau viskas susiveda į tai, kad tai gilus prisirišimas  prie artimo širdžiai žmogaus.  Ir yra vienas įdomus faktas, apie kurį mažai kas susimąsto: kiekviena mergina ar moteris įsimyli visiškai skirtingai. Šiandienos straipsnyje atskleisime su kuo tai susiję, ir jūs taip pat suprasite, kaip mergina iš tikrųjų įsimyli. Tuo pačiu išmoksite skaityti merginų mintis, tiksliai nuspėti jos elgesį. Ir, žinoma, jums bus daug lengviau priversti merginas jus įsimylėti. Taigi, meilė turi daugybę atmainų. Jūsų dėmesiui, keturi pagrindiniai moteriškos meilės tipai, rašo psychologytoday.com.

 

Pirmasis moteriškos meilės tipas

Meilė chemijos lygmenyje. Kai mergina jaučia nepaaiškinamą potraukį vyrui. Ji pabunda ir užmiega galvodama apie jį. Ji myli vyrą vien todėl, kad jis egzistuoja. Net nepaisant daugybės jo trūkumų. Vyras gali būti net neišvaizdus ir neturtingas. Galbūt jis buvo prastai auklėjamas. Jis gali būti netgi moteriškas. Tačiau moteris vis tiek trauks prie jo. Ir jos negali to logiškai paaiškinti.

Antrasis moteriškos meilės tipas

Tai meilė, kuri labiau primena tikrą meilę. Tai atsiranda tarp partnerių, kai jie ilgą laiką gyvena kartu ir pasitiki vienas kitu. Kaip sakoma, kartu praėjo per ugnį, vandenį ir varines triūbas. Jie yra kaip komanda, kaip viena visuma. Ir jie jau taip pripratę vienas prie kito, kad neįsivaizduoja gyvenimo su jokiu kitu žmogumi.

Trečias moteriškos meilės tipas

Meilė, kylanti emocijų, susižavėjimo, instinktų lygmenyje. Kai moteris neturi potraukio vyrui chemijos lygmeniu, bet ją traukia  prie jo dėl to, kad jis geresnis už kitus, nes jis merginai/moteriai sukelia daugiau emocijų nei kiti.

Pavyzdžiui, todėl, kad vyras yra gražus. Komandos lyderis. Arba gražiai elgiasi su mergina,  dovanoja jai dovanų. Tokiu atveju mergina įsimyli tas nepakartojamas emocijas, tą nepakartojamą džiaugsmą, kurį jai suteikia vyras. Šis jausmas dažnai pasireiškia moterims santykių pradžioje. Kai kurie žmonės tai vadina įsimylėjimu. Tiesa, tokia meilė trunka trumpiausiai.

Ketvirtasis moteriškos meilės tipas yra meilė

Meilė yra pasiaukojama. Kai moteris pasiruošusi ne tik imti, bet ir duoti. Pasirengusi paaukoti save dėl vyro.

Gyvenimiškas pavyzdys. Tarkim, vyras buvo sunkiai sužalotas autoįvykyje. Jis tapo neįgalus, bet moteris jo nepaliko, prižiūrėjo, rūpinosi, gyveno su juo iki mirties. Tai paprastas pasiaukojančios moteriškos meilės pavyzdys.

Yra labai paprastas būdas patikrinti, ar mergina linkusi pasiaukoti dėl meilės. Pavyzdžiui, judu sėdite restorane ir ji valgo savo mėgstamą patiekalą. Tuo metu šio patiekalo lieka labai mažai. Tada paprašykite merginos pasidalinti su jumis šiuo patiekalu. Jei ji atsisakys arba pasakys: „Aš dar nesoti arba užsisakyk sau kitą porciją“, tai akivaizdu, kad apie jokią pasiaukojančią meilę negali būti nė kalbos. Juk mergina pirmenybę teikia savo norams, o ne tavo.

Tęskime. Tikrai daugelis iš jūsų nori sužinoti, kodėl kiekviena mergina įsimyli skirtingai? Tai yra vienos, kaip vienadienis drugelis bėga nuo vyro iškilus pirmoms problemoms, o kitos lieka ištikimos iki senatvės.

Tai priklauso nuo kelių veiksnių ir kiekvieną iš jų išanalizuosime toliau.

Pirmas veiksnys

Kai tik gimsta mergaitė, ji nieko nežino apie šį pasaulį. Ji turi tik genetinę informaciją, kurią gavo iš mamos ir tėvo. Atitinkamai, jei jos motina, jos močiutė turėjo problemų su vyrais. Tarkime, todėl, kad bandė dominuoti santykiuose, o kai tai nepavyko, paliko savo vyrus.

Tai reiškia, kad yra didelė rizika, kad mergina seks jų pėdomis, nes dominavimas santykiuose yra įtvirtintas genomo lygmenyje. Tai reiškia, kad mergina ateityje taip pat bandys savo vyrą pakišti po padu.

Antras veiksnys

Jos auklėjimas. Jei mergaitė augo nepilnoje šeimoje arba šeimoje, kurioje mama ir tėtis nesutarė, nuolat konfliktavo ir nekreipė į ją dėmesio. Nuo vaikystės ji nebuvo įpratusi mylėti, nėra įpratusi vertinti vyro. Jai meilė pasitikėjimo lygmenyje yra kažkas svetimo ir nepažįstamo. Nes mama nevertino tėvo. O normalių santykių modelio merginai prieš akis nebuvo. Žinia, vaikui tėvai yra pirmieji mokytojai, kurių dėka jis gauna pirmąją gyvenimo patirtį.

Atitinkamai, jei mergina užaugo pilnoje šeimoje, kurioje tėvai vertino ir gerbė vienas kitą, tuo pačiu metu jie mergaitę augino normaliai ir jos nelepino, tada tokia sąvoka kaip šeimos vertybės jai visai nesvetima. Ir jai bus daug lengviau sukurti sveikus santykius su savo vyru.

Trečias veiksnys

Jei mokykloje mergina buvo pažeminta, pavyzdžiui, dėl savo išvaizdos, tada, suaugusi, ji bus gana suvaržyta ir turės problemų išreikšti jausmus. Juk ji įpratusi viską laikyti savyje. Be to, turi žemą savigarbą.

Jei mergaitė, priešingai, buvo pirmoji gražuolė klasėje, pusė jos mokyklos vaikinų buvo ją įsimylėję, tada yra didelė tikimybė, kad mergina išaugs egoiste, žmogumi narcizu, iškeliančiu aukščiau kitų, ir mąstys pagal principą „Aš tokia graži ir dėl to vyras turi viską daryti dėl manęs“.

Ketvirtas veiksnys

Pirmoji jos patirtis su vyrais. Kai kurios merginos turi traumuojančią pirmąją meilę. Kažkurios iš jų būna susidūrusios su prievartavimo reiškiniu. Dėl to merginai atsiranda pasąmoninga artumo su vyru baimė. Jos galvoje susidaro algoritmas: „Intymumas su vyru pavojingas“. Dėl to jai labai sunku atsiverti santykiuose.

Penktas veiksnys

Tai jos aplinka ir visuomenė. Atsidūrusi vartotojiškų vyrų kompanijoje, moteris bent iš dalies perims jų įsitikinimus. Ir ji pradės mąstyti pagal principą „Jis turi, privalo tą ir tą padaryti dėl manęs“. Tokia mergina nebus pasirengusi paaukoti savęs vardan santykių išsaugojimo, nes ji tik  visko reikalaus.

Kad būtų dar aiškiau, įsivaizduokime situaciją. Vakarėlių mergina, užaugusi nepilnoje šeimoje, be tėvo. Jos motina turėjo žalingų įpročių ir nuolat,  dėl smulkmenų kabinėjosi prie dukros. Mergina taip ir nesužinojo, kas yra ištikimybė ir tėvų meilė. Užaugusi ji miegojo su daugiau nei tuzinu vyrų. Kaip ir jos motina, ji taip pat veda amoralų gyvenimo būdą. Tačiau vieną dieną viename iš vakarėlių ji susipažino su vaikinu… ir nuoširdžiai, chemijos lygiu, ji įsimylėjo jį. Tai pirmasis meilės tipas.

Vaikinas išvaizdus ir pasitikintis savimi, todėl jai atsiranda ir trečias meilės tipas emocijų, susižavėjimo lygiu. Vaikinas taip pat jaučia simpatiją merginai. Ir jie pradeda susitikinėti. Kaip rutuliosis jų santykiai?

Taigi, kaip ir minėjome, mergina gali mylėti  savo partnerį chemijos ir emociniu lygmeniu. Tačiau toli gražu ne faktas, kad ji galės pasiaukoti dėl jo. Be to, ji nėra susipažinusi su tokia sąvoka kaip ištikimybė. Juk tėvai jos to nemokė. Ir todėl, nepaisant stiprių jausmų, santykiai tokioje poroje bus neurotiški. Dėl savo nebrandumo mergina gali palikti ir vėl grįžti pas savo mylimąjį. Tokiuose santykiuose bus daug išdavystės. Ir jie tęsis tol, kol vyras nuo viso to pavargs.

Ir visa tai dėl to, kad mergina myli jį, tačiau dėl savo psichologinių savybių ji nesugeba mylėti prieraišumo lygmenyje, nėra pasiruošusi pasiaukoti dėl jo. Tokiais atvejais negalima sukurti sveikų santykių.

 

Bėgant  laikui ji išsiugdys antrą meilės tipą

Dabar įsivaizduokime kitokią situaciją. 30-ies metų amžiaus moteris svajoja susitikti su princu ant balto žirgo ir užmegzti su juo santykius. Tačiau prieš tai jai nesisekė santykiuose. Ji sutiko išvaizdų, patrauklų vyrą, keleriais metais už ją vyresnį. Kuris gerai atrodo ir gerai uždirba.  Šalia jo ji jaučiasi tikrai mylima ir geidžiama. Bet ar ji myli vyrą?

Greičiausiai tik emocijų, susižavėjimo lygmenyje. Be to, jei mergina augo pilnoje šeimoje ir buvo auginama normaliai, laikui bėgant ji išsiugdys antrą meilės tipą, kai prisiriš prie vyro ir pagimdys jam vaikų. Ir galbūt ji netgi išsiugdys ketvirtą meilės tipą. Tai yra pasiaukos dėl jo, kai vyras  susidurs su kokiomis nors problemomis, moteris jo nepaliks ir palaikys. Pora gali taip gyventi visą gyvenimą, nors meilės chemijos lygiu moteris ir neturės. Paprasčiau tariant, ji tiesiog jaus stiprią trauką ir prisirišimą prie savo partnerio.

Ir dar vienas svarbus dalykas, kurį ne visi supranta. Įsivaizduokite situaciją, kai mergina ilgai svarsto,  užmegzti su vyru santykius ar ne. Norėdamas pakeisti situaciją savo naudai, jis pradeda merginti merginą, dovanoti jai dovanas, vilioti. Tada ji nusprendžia, kad turi jausmų vyrui, kad jis tinka jai ir  sako: „Taip, aš sutinku draugauti su tavimi“. Ir jie pradeda susitikinėti. Kai vyras išpažįsta savo jausmus merginai, ji atsako: „Aš taip pat tave myliu“. Šiuo atveju kalbame apie trečiojo tipo moterišką meilę emocijų, susižavėjimo lygiu. Tai yra, kai mergina įsimyli būseną, kurią vyras joje sužadino savo romantiniu merginimu.

Tačiau kai tik merginai nusibos, pavargs nuo viso to jo rūpesčio ir dėmesio, arba jų bus mažiau, tada vyras išgirs iš jos: „Aš tavęs nemyliu“. Ir tai paaiškinti nesunku – mergina įsitrauks į trumpalaikę, trečiojo tipo meilę. Vos tik išgaravo vyro emocinė atsarga, jos jausmai išblėso.

 

Gali patirti euforijos būseną

O dabar apie tai, kaip mąsto ir ką jaučia įsimylėjusi mergina/moteris. Jei kalbėtume apie pirmąjį meilės tipą chemijos lygmenyje, o trečiąjį – emocijų lygmenyje, tokiais atvejais mergina gamina hormonus: dopaminą, adrenaliną, estrogeną, endorfiną. Tada žmogus pajunta euforijos būseną, kaip narkomanas, susileisdamas dozę. Tačiau santykiuose neįmanoma išlaikyti pastovaus šių hormonų lygio, nes laikui bėgant santykiuose atsiranda antroji ir ketvirtoji meilės rūšys. Meilė pasitikėjimo ir prisirišimo lygmeniu, taip pat pasiaukojanti meilė. Atitinkamai, tokiu momentu mergina gamina pasitikėjimo hormoną oksitociną.

Ir kas tada atsitinka? Moteris gali patirti euforijos būseną iš meilės ir susižavėjimo. Tačiau klausimas, kaip ji elgsis toliau. Ar ji sugebės mylėti meilės lygiu, ar ne?

Atitinkamai, jei kalbėsime apie merginas, kurios šokinėja iš santykių į santykius ir apie kurias sako, kad jos nesugeba mylėti, tai iš esmės neteisinga. Tokios merginos sugeba mylėti, bet tik emociniame lygmenyje.

Ir kadangi tai yra trumpalaikė meilės rūšis, tai daugiausia lemia naujumo efektas. Tokia mergina šokinėja iš santykių į santykius, ieškodama naujos hormonų porcijos, kuri ją įtrauks į euforijos būseną. Ji išgyvena maždaug tokias pačias emocijas kaip ir vyras, pirkdamas naują automobilį. Ir šios emocijos greitai išblėsta.

 

Stengiasi gyventi pagal principą „mylėk save“

Jei kalbėtume apie tvirtus ir darnius santykius, jie gali būti sukurti tik tada, kai merginai yra būdingi visi penki meilės tipai. Taip, daugelis porų gyvena, kai nebeturi traukos chemijos lygmenyje, tačiau santykiai išlaikomi daugiausia dėl antrojo tipo meilės prisirišimo lygmenyje. Tačiau tokiems santykiams gresia pavojus, nes moteris gali įsimylėti kitą vyrą, bent jau emocijų, susižavėjimo lygiu, ir eiti pas jį.

Deja, yra  ir dar vienas liūdnas faktas. Daugeliui šiuolaikinių moterų antrasis meilės tipas, prisirišimo lygyje, pamažu atrofuojasi. kai moteris nekovoja už santykius. Ir juo labiau atrofuojasi ketvirtasis meilės tipas – pasiaukojimas. Kai moteris nėra pasirengusi pasiaukoti dėl savo mylimo vyro.

Taip nutinka dėl to, kad moteris stengiasi gyventi pagal principą „mylėk save“. Tačiau, kas dar įdomiau, pasiaukojanti meilė būdinga daugeliui vyrų. Kadangi nuo vaikystės jie yra mokomi saugoti merginas, tai yra dėl jų aukotis. Ir net dvikova dėl moters yra ne kas kita, kaip pasiaukojančios meilės pavyzdys.

Dabar, kad ir kaip šiurkščiai tai skambėtų, yra egoistų karta. Taip, yra ir herojų, bet jų vis mažiau. Ir todėl tiek daug šeimų išyra. Žmonės nekovoja už santykius, nesistengia jų išsaugoti.

O jei kalbėtume apie moteris, tai ne jų kaltė, kad meilė prisirišimo lygmenyje tampa vis retesniu reiškiniu. Dėl to kalta pati sociokultūrinė šiuolaikinės visuomenės sistema, kur šeimos vertė yra gana žema. O kadangi žmogus yra įtaigus padaras, priklausomas nuo visuomenės nuomonės, tampa akivaizdu, kodėl tiek daug porų išsiskiria.

Todėl renkantis merginą svarbu nesuklysti. Įsitikinkite, kad jūsų partnerė parodys jums kiekvieną iš keturių meilės tipų. Tik su tokia mergina galima sukurti normalius, sveikus santykius.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą