Liz Marks iki baisios avarijos

2012 metais balandžio mėnesį 17-metė Liz Marks vairavo savo automobilį ir išgirdo, kad atėjo SMS pranešimas. Ji pakėlė telefoną, kad galėtų perskaityti ir akimirkai atitraukė akis nuo kelio. Po kelių sekundžių mergina rėžėsi į vilkiką. Žinutę mergina gavo iš motinos ir joje buvo parašytas vienas žodis: „Gerai“.

 

Draugai išvyko mokytis į universitetus, o ji liko prikaustyta prie lovos

„Aš išgirdau, kad atėjo žinutė ir norėjau ją perskaityti. Aš nepastebėjau, kad vilkikas sustojo priešais mane ir į jį įlėkiau visu greičiu, – kiek sustiprėjusi po avarijos aiškino Liz. – Mano automobilio gaubtas net prisiplojo prie sunkvežimio ir aš sunkiai susižeidžiau galvą“

Bet pačios avarijos mergina neprisiminė, todėl policijos pareigūnams teko surinkti avarijos liudijimus, kad galėtų atkurtų visą vaizdą.

Liz intensyviosios terapijos skyriuje praleido beveik keturias savaites.

„Dabar esu akla, iš dalies kurčia ir praradau uoslę“, – prisipažino mergina su neviltimi, nes supranta, kad šie sužalojimai yra nepagydomi.

Graži mergina buvo gera studentė ir perspektyvus modelis.

„Sunkiausias dalykas mano gyvenime po autoavarijos buvo tai, kad  iš esmės likau viena, – sakė Liz.- Visi mano draugai išvyko mokytis į universitetus, o aš likau namie, prikaustyta prie lovos“.

Mergina turėjo viską pradėti nuo nulio: valgyti, vaikščioti, kalbėti. Liz buvo sunku be linksmos kompanijos, be draugų palaikymo. Motinos širdis nurimo, kai dukros „Facebook‘o“ puslapyje pamatė įrašą, kuriame ji klausė, ar kas nors ateis praleisti su ja laiko.

 

Buvo pakviestos į žinomos televizijos šou vedėjos Oprah laidą

„Džiaugiuosi, kad pirmiausiai atvažiavo mano draugai, – dalijosi  įrašu Liz.- Dabar žinau viena, kad negalima skaityti ar siųsti tekstą ir vairuoti automobilį.

Beje, nelaimingų atsitikimų prevencijos svetainėje „Don’t Text & Drive“ paskelbti įspūdingi Jutos universiteto atlikto tyrimo rezultatai. Anot tyrėjų paauglio vairuotojo, naudojančio mobilųjį telefoną, reakcijos laikas yra toks pats kaip 70-mečio vairuotojo, kuris nesinaudoja telefonu.

Liz mama mano, kad tėvai turėtų parodyti pavyzdį kitiems. „Nesiųskite pranešimų savo vaikams, kai jie vairuoja. Nedarykit klaidos, kurią padariau aš, – parašė moteris. – O jei gavote pranešimą, nežiūrėkite į jį, kol sustosite“.

Motina ir dukra buvo pakviestos į žinomos televizijos šou vedėjos Oprah laidą, kur viešai  pasisakė apie tykojančius realius pavojus, skaitant ir siunčiant tekstinius pranešimus vairuojant.

„Dabar aš galiu įtikinamai apie tai kalbėti. Aš žinojau, kad norint atskleisti, kas nutiko man, prireiks drąsos ir didžiuojuosi, kad sugebėjau, – sakė Liz. – Tuo pačiu noriu įspėti kitus ir išgelbėti jų gyvybes“.

„Facebook“ tekstas ir nuotraukos

 

3 KOMENTARAI

 1. I do believe all of the ideas you’ve introduced for your post.
  They are very convincing and can definitely work. Still, the posts are very quick for starters.
  May you please lengthen them a bit from subsequent time?

  Thanks for the post.

 2. Does your website have a contact page? I’m having problems
  locating it but, I’d like to shoot you an email.

  I’ve got some ideas for your blog you might be interested in hearing.
  Either way, great blog and I look forward to seeing it
  improve over time.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą