Katės yra labai protingos būtybės. Jos gali pajausti žmogaus nuotaiką ir jausmus, tik jiems tai nerūpi. Archyvo nuotrauka

Žinia, faktas – tai yra veiksmas, įvykis, susijęs su praeitimi ar vis dar vykstančia dabartimi, bet niekada su ateitimi, priešingai nei fantazijai, fikcijai. Kol galiausiai „fakto“ sąvoka buvo perkelta iš vienkartinių reiškinių ar įvykių į procesus, santykius ir glaudžiai susijusių reiškinių rinkinius.

Faktai yra pagrindinis mokslo pagrindas, skiriantis mokslą nuo filosofijos ir religijos. Nei filosofija, nei religija tokių faktų ir apibendrinimų nekuria.

Faktai moksle yra ne tik informacijos šaltinis ir empirinis teorinio samprotavimo pagrindas, bet ir jų patikimumo bei teisingumo kriterijus. Savo ruožtu teorija formuoja konceptualų fakto pagrindą: išryškina tiriamą tikrovės aspektą, nustato kalbą, kuria aprašomi faktai, nustato eksperimentinio tyrimo priemones ir metodus.

Mokslinis faktas – tai ne tik įvykio aprašymas ar išmatuota vertė, bet ir daug kitos informacijos: kada, kaip, kieno faktas užfiksuotas, su kokiais kitais įvykiais, faktais, tyrimais jis susijęs ir panašiai.

 

  1. Žmogaus akies skiriamoji geba yra apie 576 megapikselių. Palyginimui, 4K ekrano skiriamoji geba yra apie 8,5 megapikselio.
  2. Nėra jokių istorinių įrodymų, kad piratai turėjo papūgų.
  3. Žodis „boikotas“ buvo pavadintas britų mokslininko Charleso Boycoto vardu, kuris buvo taip nekenčiamas, kad vietiniai nenorėjo turėti su juo nieko bendra.
  4. Viename tyrime dalyvavo grupė žmonių, manančių, kad jie netoleruoja glitimo. Rezultatai parodė, kad 86 procentai dalyvių to neturėjo.
  5. 10 seniausių žmonių, kada nors gyvenusių žemėje, buvo moterys.
  6. Katės yra labai protingos būtybės. Jos gali pajausti žmogaus nuotaiką ir jausmus, tik jiems tai nerūpi.
  7. Pasaulyje yra daugiau nei 20 000 valgomųjų augalų rūšių, tačiau mažiau nei 20 rūšių naudojama 90 procentų mūsų maisto gamybai.
  8. Dramblių jaunikliai čiulpia savo kamieną taip, kaip kūdikiai čiulpia nykštį.
  9. Kopų katės visą gyvenimą išlaiko kačiukų išvaizdą, todėl susidaro įspūdis, kad jos niekada neužaugo.
  10. Ryklio dantys yra padengti fluoru, kuris veikia kaip dantų pasta, kad burnos sritis būtų švari ir sveika.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą