Lanny ir Donna Horwitzai bei jų sūnus Radley - laiminga šeima

Tai istorija apie prabangų šeimos gyvenimą ir meilę. Jie turėjo viską, kas reikalinga amerikietiškai svajonei pasiekti. Jų gyvenimas buvo panašus į pasaką. Bet praėjus nemažai metų, paaiškėjo, kad tai buvo tik blizgus viršelis. Viską užvaldė ir sunaikino neištikimybė, pavydas ir godumas. Jie negalėjo gyventi kartu, bet ir be vienas kito negalėjo gyventi. Kaip atrodė tvirti ir nepajudinami šeimos pamatai pradėjo klibėti neištikimybei peržengus slenkstį. Bet niekas negalėjo ir pagalvoti, kad taip viskas baigsis.

 

Vyrui darbas ir šeima buvo vieninteliai svarbiausi dalykai gyvenime

1967 metai. Bufalas. Niujorko valstija. Turtuolių Carnevallių šeimoje didelė šventė –  išteka jų 21 metų gražuolė duktė Donna. Tuo laiminguoju tapo nekilnojamojo turto agentas Lanny Horwitzas.

„Prisimenu, man tėvas pats parodė, kaip jis sakė „Vedybinę sutartį ant servetėlės“, kur buvo parašyta: „Aš Donna Carnevalli pažadu ištekėti ir mylėti, kol mirtis išskirs, Lanny Horwitzą“. Jis buvo laiškų ir sutarčių sudarymo specialistas“, – dabar pasakoja vienturtis Donnos ir Lanny sūnus Radley Horwitzas.

Praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje Carnevallių ir Horwitzų šeimos buvo Amerikos aukštuomenės grietinėlė, pažiba. Šios šeimos galėjo daug ką sau leisti, jei ne viską.

Donnos nuotakos suknelė buvo neįprasta tais laikais: trumpa, nedengiančią kelių suknelė ir kepuraitė, atsisakiusi ilgo nuometo šleifo. Apie tai net buvo parašę laikraštyje.  Nuotakos tėvai pinigų vestuvėms nepagailėjo. Net ir naujausio modelio tais laikais kino kamerai, norėdami įamžinti vestuves.

Donna visada išsiskyrė iš kitų. Visada šypsojosi. Ji turėjo nepaprastą skonį. Todėl visada atrodė nuostabiai. Ji buvo mergina kibirkštis, galėjusi uždegti bet kurį vyrą. Su ja buvo lengva ir linksma.

Bet ir jaunikis Lanny Horwitzas nebuvo prastesnis už ją. Visada linksmas, pasitempęs, plačiai besišypsantis. Jam tada buvo tik 21 metai, bet jau nedaug trūko ir jis užsidirbs savo pirmąjį milijoną. Todėl jis surengė prabangų ir ištaigingą medaus mėnesį.  Pora skrido pirma klase ir filmavo Puerto Riką iš skrydžio. Paskui, pakeliui į viešbutį, ir iš išsinuomoto kabrioleto. Bet daugiausiai Lanny filmavo savo mylimą Donną. O ji tiesiog dievino tas akimirkas, kai buvo filmuoja ir kai aplinkinių žvilgsniai gėrėjosi ja.

Didžiavosi ja ir Lanny. Ištaiginga aplinka buvo labai tinkamas meilės fonas turtingai porai. Jautėsi kone kaip kino žvaigždės. Lanny taip pat visada mokėjo save pateikti ir puikiai atrodė. Jiems viskas patiko. Juk jaunavedžiai. Pirmą kartą keliavo po nuostabių gamtovaizdžių šalį, o tai jauniems žmonėms iš Bafulo buvo tikra prabanga.

Grįžus, namuose laukė vestuvinės dovanos, kurias nors vežimu vežk. Štai Donna prieš filmavimo kamerą išvynioja ir demonstruoja sidabro šaukštelių ir porceliano indų rinkinius. Bet dėl šių ir kitų gėrybių Lanny labai daug dirbo ir kad Donnai nieko netrūktų. Vyras tiesiog dievino savo žmoną. Lanny darbas ir šeima buvo vieninteliai svarbiausi dalykai gyvenime, papildantys vienas kitą. Jis buvo labai protingas vyras, atrasdavo lengvai kalbą su bet kuriuo žmogumi. Ir galų gale pasiekė svaiginančios sėkmės.

Po septynerių metų šeimoje gimė sūnus Radley. Net ir tapusi motina, Donna nekeitė savo gyvenimo būdo ir mėgo draugų kompanijas. Žinoma, nepamiršdavo ir savęs. Namuose sūnų padėjo prižiūrėti seneliai, todėl ką tiktai pagimdžiusi moteris labai rūpinosi savimi, stebindama aplinkinius savo grožiu. O laimingas tėvas nepailsdamas dirbo nuo aušros iki sutemos, kad šeimai nieko netrūktų ir maudytųsi prabangoje.

1977 metais, kai sūnus dar tik mokėsi vaikščioti, Lanny ir Donna Horwitzai persikėlė gyventi į Pal Bičą, Floridos valstiją – turtuolių rajoną. Apsigyveno nepaprastai ištaigingame name. Atrodė, kad jie turi viską. Bet Lanny buvo neapsakomas darboholikas ir visą laiką norėjo uždirbti dar daugiau pinigų. Žinoma, Donnai labai patiko turtingas gyvenimas, kuriuo galėjo mėgautis tik vyro dėka. Bet moteris beveik nematė vyro namuose, o sūnus tėvo.

„Mes tada gyvenome Floridoje. Kelerius metus mačiau savo tėvą tik per išeigines. Bet darbo vaisiai atlygino jo nebuvimą namuose. Jie pirko viską, kas geriausia: jachtą, du asmeninius lėktuvus“, – pasakoja Radley.

Lanny aprūpino šeimą, o Donnos vienintelis darbas buvo prižiūrėti ir rūpintis sūnumi. Ji viena užsiėmė sūnaus auklėjimu ir visada buvo namuose. Tiesa, moteriai dažnai padėdavo buityje ir jos motina.

Sūnus augo apgaubtas meile, bet tarsi auksiniame narvelyje. Berniukas neturėjo draugų, niekas neateidavo pas jį ir jis niekur neidavo. Buvo labai paklusnus, mandagus, bet ir labai užsisklendęs savyje. Pagal galimybes tėvas stengėsi daugiau laiko praleisti su sūnumi. Meškeriojo kartu. Bet metant meškerę į vandenį, tėvas atsitraukdavo toliau, kad aštuonmetis sūnus „nesužvejotų“ jo, užkabindamas kabliuku. Iš tikrųjų jiems taip ir nepavykdavo ką nors sužvejoti.  Lanny apskritai  nebuvo laisvalaikio ir sporto mėgėjas. Pinigai buvo šios šeimos laimės šaltinis. Buvo visko pertekę. Jie atostogaudavo geriausiuose pasaulio kurortuose. Lanny apmokėdavo sąskaitas, o žmona ir vaikas mėgavosi prabanga.

Bet tik praėjus keliems dešimtmečiais suprato, kad pinigai gali prišaukti ir  nelaimes. Daugelis šią šeimą pažinojusių žmonių iki šiol negali suprasti, kaip prabangus ir iš pažiūros laimingas šeimos gyvenimas subyrėjo į šipulius  per vieną akimirką.

Persikėlus į naują, ištaigingą namą sutuoktinių santuoka pradėjo braškėti

Praėjus beveik 20 metų, Lanny Horwitzo meilė prabangai dar stipri. 1995 metais turtuolis nusprendė pasistatyti savo svajonių namą prestižiniame rajone, kur gyveno vien milijonieriai, vadinamasis amerikietiškas elitas. Jie taip pat važinėjo ir prabangiais automobiliais. Žinoma, kiekvienas turtuolis turėjo ir savo šeimos jachtą.

„Mes taip pat turėjome jachtą, kurioje buvo du miegamieji ir  du vonios kambariai, – sako Radley.

2000 metų Šv. Kalėdas laiminga šeima jau šventė naujuose namuose. Prie šventinio stalo susėdo  ir Donnos bei Lanny tėvai. Atvyko ir vienintelis turtų paveldėtojas sūnus Radley, kuris tuo metu jau studijavo ir gyveno kitame mieste.

Bet artimi giminaičiai dar nežinojo, kad sutuoktinių santuoka jau pradėjo braškėti. Lanny per šventes buvo namuose ir filmavo kamera, bet Donna jau nuobodžiavo. Tuo metu moteriai jau trūko naujų emocijų ir potyrių. Šeima nė neįtarė, bet tuo metu Donna jau gyveno dvigubą gyvenimą.

„Tėvas tuo metu įsitraukė į viešbučių statybų projektus, o mama, kaip ji sakė, jautėsi vieniša, palikta ir niekam nereikalinga. Ir tada ji susirado širdies draugą“, – atvirauja Radley.

Vieną kartą Lanny atsitiktinai atrado žmonos dienoraštį. Perskaitė kai kurias eilutes ir tiesa išaiškėjo.

„Meilužis apsauginis? Tu ką, juokauji. Tikiuosi, jam patinka valgis, už kurį aš moku?“ – paklausė vyras.

Lanny jautėsi pažemintas, žinodamas, kad žmona užmezgė meilės romaną su apsauginiu, saugančiu turtuolių kvartalą.

„Tėvą užgavo ne tiek žmonos neištikimybė, kiek tai, kad ji palaiko santykius su prasčioku, kuris, kaip jis sakė, nėra lygiavertis, – sako Radley.

Praėjus 20 metų tobulos šeimos įvaizdis subyrėjo į šipulius. Kai Donna pasakė kažkuriai savo draugei, kad jiedu skiriasi, ši negalėjo patikėti savo ausimis. Jai atrodė, kad Horwitzai iš tų, kurie sukuria šeimą vieną kartą ir iki gyvenimo pabaigos.

Pora išsiskyrė. Donnos tėvams finansavus, moteris persikėlė gyventi į kotedžą kaimyniniame rajone. Bet ji negalėjo pamiršti metų, tiek daug praleistų su Lanny.  Žmonos negalėjo pamiršti ir Lanny. Ir po kiek laiko jie susitaikė ir vėl susituokė praėjus keturiems mėnesiams po skyrybų. Dviese susėdo prie šventinio stalo, gėrė šampaną ir vėl kartojo bei prisiekė, kad daugiau niekada nesiskirs.

„Aš labai apsidžiaugiau. Galvojau, dabar viskas susitvarkys ir viskas bus gerai. Ypač džiaugiausi dėl tėvo. Jis buvo kaip septintame danguje“, – pasakoja Radley.

Tiesa, Donnos tėvas įspėjo, kad ji liautųsi  savo intrigomis ir meilės romanais šone ir būtų šeimos moteris. Priešingu atveju, ji neteks palikimo. O pinigai buvo nemaži – skaičiuojami milijonais.

Bet pakartotinos vedybos – tai ne naujas gyvenimas. Ir tarp sutuoktinių vis dažniau kildavo įtampa. Žinia, neištikimybė atima pasitikėjimą ir atstatyti jį yra be galo sunku, o kartais ir neįmanoma. Lanny, kaip ir anksčiau, labai daug dirbo.

2002 metais birželio mėnesį Donna  antrą kartą išsiskyrė su vyru. tada jau 29 metų sūnus nesikišo į tėvų santykius.

2003 metais Radley Horwitzas atidarė savo ginklų parduotuvę. Turėti savo verslą – jo seniai puoselėta svajonė.  Aišku, verslumo gyslelę paveldėjo iš tėvo. Ir asmeniniame gyvenime klostėsi viskas gerai. Jo mergina pagimdė dukterį Jeanną. Donna labai norėjo tapti močiute. Tiesiog svajojo apie tai. Ji iš karto pamilo anūkę dėl dviejų priežasčių: dėl to, kad tai Radley duktė ir dėl to, kad gimė mergytė. Donna užaugino berniuką, o dabar jai atsirado galimybė auklėti mergaitę.

2008 metų pasaulio krizė  užgriuvo ir Horwitzų šeimą. Suprantama, tai turėjo didžiulės įtakos ir šeimos finansiniams reikalams. Lanny buvo  jau ne toks turtingas, kaip anksčiau, nes jo turtai gerokai sumažėjo. Tačiau vyras nėrėsi iš kailio, norėdamas sudaryti buvusio turtuolio įvaizdį. Radley irgi teko uždaryti savo ginklų parduotuvę. Be to, jis išsiskyrė su savo mergina ir grįžo gyventi į tėvų namus. Tiksliau pas tėvą.

Pravėręs valgomojo duris, pamatė tėvą sėdintį ant minkštasuolio su nepažįstama moterimi. Tėvas juos supažindino ir moteris išėjo. Tėvas patikino kad su Francine Tice jie yra tiesiog draugai ir verslo partneriai. Sūnus neabejojo, kad tai yra jo širdies draugė.

Lanny žūt būt reikėjo pinigų, norint neatsilikti nuo kaimynų ir toliau važinėti prabangiais automobiliais. Ir vyras žinojo, ką reikia daryti. Donnai atėjus pasimatyti su sūnumi, buvęs sutuoktinis pasakė, kad vėl norėtų būti kartu. Bet draugės atkalbinėjo ją, sakė, kad jis kažko iš jos nori arba… be galo myli ir negali gyventi be jos.

Nepaisant draugių įspėjimų, Donna grįžo pas Lanny. Daugelis galvojo: jie negali gyventi kartu, bet ir be vienas kito negali. Iš tikrųjų Lanny turėjo savo tikslų.

Po to Donna papasakojo draugėms, kad Lanny paprašė paskolinti jos 200 tūkst. dolerių, kuriuos moteris gavo iš savo tėvų. Donna galvojo, kad dėl šeimos gerovės, verti tie pinigai.

„Mama  galvojo, kad tėvas tebemyli ją labai ir daugiau jai nieko nereikėjo“, – sako Radley.

Draugės irgi galvojo, kad jai labiau reikia emocinio nei finansinio saugumo. Dabar šeimą išlaikė Donna, o išdidusis Lanny gniaužė savyje apmaudą. Todėl ėmė demonstratyviai rodyti savo draugiškumą ir artimus santykius su verslo partnere Francine Tice. Glėbesčiavosi meiliai ir garsiai aptarinėjo  būsimą vakarienę, kad reikia iš anksto užsakyti stalelį.

„Per Francine gimimo dieną, tėvas pakvietė ją į prabangų restoraną. O kai buvo mamos gimimo diena, mes tiesiog sėdėjome namie ir valgėme mėsainius. Viskas apsivertė aukštyn kojomis. Viskas pasikeitė ir praeities nebebuvo galima sugrąžinti“, – sako Radley.

Nuotr. dešinėje: Donnos meilužis – turtuolių kvartalo apsaugininkas

Dušo kabinoje buvo atrastos kulkų gilzės, o lubos aptaškytos krauju

2011 metai, rugsėjo 30 diena. Į bendrąjį pagalbos telefoną 911 atskriejo  turtuolių kvartalo vieno iš apsaugininkų skambutis. Mat signalizacija suveikė Horwizų namuose.

 • Gelbėjimo tarnyba 911 klauso.
 • Aptiktas vyro lavonas.
 • Ar jūs užtikrintas, kad jis negyvas
 • Namuose ant grindų šalia jo mėtosi pistoletas.

Policija atvyko labai greitai ir iš karto pradėjo viską filmuoti. Namuose tyla, tik vonios kambaryje šniokštė vanduo. Matėsi kraujo pėdsakai. Ant grindų gulėjo negyvas 66 metų  Lanny Horwitzas, kuris buvo žiauriai nužudytas savo namuose. Jį pažinoję draugai neteko žado, negalėjo patikėti, kad kažkas galėjo nutikti su jiems gerai pažįstamu žmogumi.  Policininkai paprašė Radley ir Donną  pasišalinti iš įvykio vietos.

Darbo ėmėsi kriminalistas Dougas Jenkinsas, kuris iš karto nustatė, kad namo šeimininkas buvo nušautas, kai jis maudėsi po dušu. Dušo kabinoje buvo atrastos kulkų gilzės, o lubos aptaškytos krauju. Kriminalistas padarė išvadą, kad į vyrą buvo šaudama ir toliau, kai jis jau gulėjo ant grindų. Ant vyro nugaros buvo matyti trys pistoleto šūviais padarytos žaizdos. Kai Lanny kūną apvertė, tyrėjai pamatė, kad į vyrą šauta mažiausiai devynis kartus. Nuo patirto šoko, Donna prarado kalbos dovaną ir pareigūnai tikėjosi, kad jos sūnus Radley paaiškins, kas nutiko. Ir paprašė jo atsisėsti  į policijos automobilį. Pokalbis buvo įrašytas parėjus maždaug valandai nuo įvykio.

 • Išgirdau šūvius ir iš karto suveikė signalizacija. Aš išbėgau, mama šaukė ir per durų tarpą pamačiau ant grindų gulintį tėvą kraujo klane.
 • Kokios būsenos tuo metu buvo jūsų mama? Ką ji darė?
 • Ji šaukė, kvietė mane vardu, blaškėsi po valgomąjį, susėmusi rankomis už galvos.
 • Ar ji nieko nesakė, kas įvyko?
 • Ne, nieko.
 • O gal po to jūs aptarėte, kas įvyko? Gal ji ką nors paaiškino?
 • Ji atrodė tarsi netekusi proto. Aš atnešiau jai vandens. Ir atrodė, kad tuoj ją pradės pykinti. Bet netrukus ji susitvardė ir nusiramino.

Radley papasakojo pareigūnams, kad tėvo kūną aptiko mama. Bet niekas nežinojo, kodėl Lanny nušovė.

Anot kriminalisto Jenkinso, paprastai jai įsibraunama į namus, lieka grumtynių pėdsakai – išmėtyti daiktai, išvartyti ar sudaužyti indai, baldai. Čia nebuvo jokių įsilaužimo pėdsakų. Ant grindų mėtėsi du pistoletai, guminės pirštinės, todėl pirštų atspaudų nebuvo. Bet tyrėjai nustatė, kad iš pistoletų šauta neseniai.

Tyrėjai nesuprato, kodėl du pistoletai ir viena auka. Bet tai dar ne viskas. Policijos pareigūnai per kratą aptiko visą arsenalą ginklų – 26 vienetus – pradedant pistoletais, baigiant automatais. Ir galybę šovinių.

Žmogžudystės metu namuose buvo tik Donna ir jos sūnus. Todėl policija nusprendė juos abu patikrinti dėl parako pėdsakų ant rankų. Radley rezultatas buvo neigiamas. O Donna vis dar buvo sukrėsta ir atsisakė praeiti patikrinimą. Be to, ji apskritai nesileido į kalbas su policijos pareigūnais. Policijai trūko įkalčių dėl kaltinimo pateikimo, todėl  tuo metu nebuvo sulaikyta nei Donna, nei jos sūnus Radley.

Du pistoletai ir du įtariamieji. Policijos pareigūnai galvojo, kad  vienas jų arba abu galėjo nušauti Lanny.

Pradžioje buvo apklaustas budintis turtuolių kvartalo gydytojas, kuris atvyko pagal iškvietimą. Jis pirmasis prisistatė į Harwitzų šeimos namus, kur jį sutiko Radley.

„Iš pradžių aš paskambinau, po to pabeldžiau į duris, kurias atidarė Radley. Jis atrodė gana keistai. Pagalvojau, kad jis ką tiktai pabudo, nes atrodė mieguistas. Išblyškęs tarsi jį ką tiktai būtų pažadinę, – sakė gydytojas. – Aš paklausiau, kas nutiko, nes suskambėjo signalizacija. Jis atsakė, kad mamą apėmė isterija. Paklausiau kodėl, jis atsakė nežinantis. Tada paklausiau, ar kas nors daugiau yra namuose. Jis atsakė, tėvas“.

Paaiškėjo, kad Radley nežinojo, jog namuose buvo šaudoma.

„Aš įėjau į namus, praėjau valgomąjį ir iš čia pamačiau Donną, – tęsė gydytojas. – Ji stovėjo greta vonios kambario, šalia savo miegamojo. Ji drebėjo ir raudojo. Aš iš karto priėjau prie jos. Paklausiau kas nutiko, o ji atsakė: „Atrodo, kad jis negyvas“. Radley atrodė stebėtinai ramus“.

Iš tikrųjų Radley ramumas net stebino tyrėjus. Jie kratos metu aptiko dokumentus ir paaiškėjo, kad Lanny ne kartą buvo apsidraudęs didžiulėmis sumomis, bet ne Donnos, o sūnaus naudai. Radley buvo tiesioginis pusės milijono dolerių gyvybės draudimo paveldėtojas. Taip pat ir dviejų namų, jachtos, automobilių ir kitokio turto. Ar ne svarus motyvas atsikratyti tėvu?

Nuotr. viršuje, kairėje – Radley, dešinėje – Lanny su Francine

Advokatai mėgino apkaltinti teisiamosios sūnų dėl tėvo nužudymo

Materialinė nauda – argumentuotas motyvas nušauti tėvą, todėl Radley tapo pirmasis įtariamasis. Net neigiamas testas dėl parako pėdsakų ant jo rankų neužtikrino jo nekaltumo. Anot tyrėjų, užteko kruopščiai su muilu nusiplauti rankas. Be to, teisme tai vertinamas kaip itin subjektyvus įrodymas.

Netrukus paaiškėjo, kaip tėvas pakišo sūnui pasirašyti kažkokius popierius, sakė, kad tai jo gerovei ir pasirašė neskaitęs. Paskui labai supyko ant tėvo, kai sužinojo, kad tokiu būdu padovanojo tėvo draugei  Francine 200 tūkst. JAV dolerių.

Taigi, iš dviejų įtariamųjų Radley Horwitzas tapo pagrindinis įtariamasis. Tyrėjai paprašė jo buvusios merginos apibūdinti Radley charakterį. Kai tyrėja paklausė jos, prie kurio jis buvo labiau prisirišęs – motinos ar tėvo, mergina atsakė, kad jis visada šliejosi prie to, kuris turi pinigų ir gali jį aprūpinti.

„Jis priprato taip gyventi. Dirbo priešokiais. Jis tik tą ir darė, kad naktimis vaikščiojo po barus, kur  ieškojo ginklų pirkėjų“, – pasakojo mergina.

Praėjus  šešioms dienoms po žmogžudystės, į policiją buvo iškviestas Radley, kuris atėjo su advokatu. Tyrėjai tikėjosi, kad vyras prisipažins įvykdęs nusikaltimą. Bet jiems trūko kelių svarbių detalių. Be to, Radley tvirtino, kad žmogžudystės metu jis buvo savo kambaryje.

„ Dabar negaliu tiksliai pasakyti, ar išgirdau šūvius, ar pabudau nuo jų. Nežinau, neprisimenu, – tvirtino vyras. – Aš pašokau iš lovos, iškišau galvą  per duris ir pamačiau besiblaškančią mamą – ji tai įėjo, tai išėjo iš savo miegamojo. Ji šaukė be perstojo ir atrodo, kad kvietė mane vardu. Po to pagalvojau, kad reikia atnešti jai vandens“.

Policininkai stengėsi išsiaiškinti naujas įvykio aplinkybes. Bet vienas tyrėjų netikėtai paklausė:

 • Jūs šovėte į tėvą? Jūs dalyvavote nusikaltime?
 • Atsakingai pareiškiu, kad aš nešoviau į tėvą ir jokiais kitais būdais neprisidėjau prie šio nusikaltimo. Tai šūviai mane pažadino. Norite, galiu praeiti melo detektorių, – atsakė Radley.

Bet jis ir toliau tvirtino nežinantis, kas ir kaip iš tikrųjų įvyko.

„Nežinau, ar galima buvo patirti didesnį psichologinį spaudimą nei tada. Aš pavargau kartoti,  kad esu nekaltas“, – praėjus keliems dešimtmečiams sako Radley.

Bet policijos pareigūnai nepamiršo ir kitos įtariamosios. Todėl tyrėjai paklausė ir apie jo motinos reakciją.

 • Ji tvirtino: „Jis buvo baisus, jis buvo baisus. Tada paklausiau jos, ar jis sudavė tau? Bet ji vėl pakartojo: „Jis buvo baisus“.

Šie parodymai bylojo, kad sūnus nenušovė tėvo. Tada tyrėjai visą dėmesį sutelkė į Donnos asmenybę.

Iškviesta į apklausą moteris atvyko su savo advokatu, bet ji ir toliau tylėjo.

Iš tikrųjų Donna turėjo duoti parodymus dėl to įvykio. Dėmesio centre atsidūrė paskutiniai įvykiai, daugybę metų trukusioje meilės istorijoje.

Policijos pareigūnams atlikus kratą Horwidzų namuose, aptiko miegamajame ir Donnos dienoraštį. Iš jo daug kas paaiškėjo. Tai yra tapo aišku, kokie jausmai užvaldė Donną, kai jos vyras užmezgė meilės romaną su Francine.

„2011 metai. Rugpjūčio 23 diena. Mano širdis sudaužyta. Jis žaidžia su manimi.

2011 metai. Rugsėjo 4 diena.  Lanny  grįžo į namus tik  7.30 val. vakare. Apsimeta, kad nesusitikinėja su Francine“, – rašoma dienoraštyje.

Pavydas gali būti  vienas iš rimčiausių motyvų nužudyti vyrą. Netrukus tyrėjai išsiaiškino, kad Donna veikė viena.

Praėjus savaitei po Lanny mirties, Donna buvo sulaikyta  ir pateiktas kaltinimas dėl tyčinės žmogžudystės. Nors ji ir toliau naudojosi teise tylėti.

Viena Donnos draugių buvo priblokšta sužinojusi, kad ji įvykdė nusikaltimą ir buvo suimta.

2013 metais prasidėjo teismo procesas, kur Donnos advokatai mėgino apkaltino jos sūnų dėl tėvo nužudymo. Pateikę ir motyvą – 500 tūkst. dolerių gautą draudimo išmoką. Radley patvirtino, kad gavo gal kiek ir daugiau. Teisiamosios advokatai mėgino įrodyti, kad pagal kulkų trajektoriją žudikas buvo aukštaūgis.

„Tai neįmanoma fiziškai, kad vyrą galėjo nušauti ši moteris“, – tvirtino advokatas.

Tačiau prokurorai pareiškė, kad ekspertai nepatvirtino šios prielaidos. O krepšys, aptiktas nusikaltimo vietoje, ir kurį užfiksavo policininkų darytas vaizdo įrašas, patvirtino tikrąją nusikaltimo versiją.

Žmogžudystės dieną Lanny ruošėsi važiuoti su savo drauge Francine Tice į Šiaurės Karoliną. Donnai tai buvo paskutinis lašas kantrybės taurėje, pamačiusi kad vyras pradėjo ruoštis kelionei. Susidėjo asmeninius daiktus, higienos priemones į krepšį ir nuėjo maudytis po dušu.  Donna prisėlino ir iš nugaros paleido į jį visą apkabą šovinių. Vyras nugriuvo ant žemės. Tada moteris paėmė kitą, jo pistoletą ir  iššovė tris kartus į jau nebegyvą vyrą.

„Prieš mus kerštinga, atstumta moteris ir ji nebenorėjo daugiau kentėti. Jei tu ne mano, vadinasi, tu niekieno“, – kalbėjo prokurorė teisme.

Prisiekusieji palaikė prokurorus ir priėmė vieningai sprendimą, kad  Donna Horwitz tyčia nužudė savo vyrą. Moteris buvo nuteista iki gyvos galvos.

„Aš jos tada paklausiau, kodėl nepapasakojai teisme apie patiriamą psichologinį smurtą. Bet ji atsakė: „Tai būtų nepadėję“, – dabar pasakoja Radley.

Šeimos draugai irgi negalėjo suprasti, kaip buvo galima nuteisti moterį be svarių įrodymų – DNR, parako tyrimų, pirštų atspaudų. Anot jų, vienintelis, kas ją siejo su nusikaltimu, kad tuo metu ji buvo namuose.

Tiesa, 2017 metais byla buvo peržiūrėta, bet mažai kas pasikeitė. Teismas sutiko, kad ji įvykdė nusikaltimą afekto būsenoje, bet vis tiek pripažino kalta. Tik suminkštino nuosprendį. Moteris buvo nuteista 32 metams laisvės atėmimo bausme. Iš esmės iki gyvos galvos, nes Donnai jau 71 metai.

Tobulą amerikietišką šeimą sunaikino pinigai, neištikimybė, pavydas ir godumas.

„Man mama visada sakydavo: „Galvok galva. Ji dėl to ir reikalinga. Bet ji pati nesilaikė savo patarimo. Tačiau ir tėvas ne be nuodėmės. Yra ir jo kaltės dėl to, kas įvyko.  Tą rytą aš praradau abu tėvus. Daugiau neturiu ką pridurti. Jei kas nors paklausia apie tėvus pasakau: nebeturiu tėvų. Įvyko nelaimingas atsitikimas ir viskas“, – sako vienintelis Horwitzų šeimos turtų paveldėtojas Radley Horwitzas.

Nuotr. viršuje: Donna teismo salėje, viduryje – kairėje: mažasis Radley ant mamos rankų, dešinėje: Radley, kaip ir tėvas, labai mėgo ginklus, apačioje – liko vien gražūs prisiminimai

šaltinis: „YouTube“ – parengta pagal dok. filmą, stop kadrai, „Twitter“ nuotraukos

 

 

4 KOMENTARAI

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą