Kiekvienas žmogus turi savų įpročių. Tačiau yra nemažai įpročių, kurie tiesiogine prasme blokuoja pinigų srautus ir veda į skurdą. Norėdami išvengti finansinių problemų, turite jų atsikratyti.

Žinia, turtai ir skurdas visada eina koja kojon, bet su pastaruoju galima kovoti gana sėkmingai. Psichologai ir bioenergetikos ekspertai tvirtina, kad viso reikalo esmė slypi žmogaus psichologijoje ir pačioje nuotaikoje, kurios dažnai tampa materialinės nepriklausomybės kliūtimis. Taigi, yra 7 pagrindiniai įpročiai, kurie vienaip ar kitaip blokuoja kelią į materialinę gerovę ir nesuteikia galimybės turėti užtektinai pinigų.

Turtingųjų mąstymas iš esmės skiriasi nuo to, ką galvoja vargšai ir aniems yra daug lengviau susidoroti su laikinais sunkumais kelyje į asmeninę materialinę gerovę. Bet tie, kurie negali sau leisti gyventi prabangiai, neturėtų nusivilti. Dažniausia skurdo priežastis yra mintys ir veiksmai, neleidžiantys lipti laiptais, vedančiais į gerovę. Atsikratydamas vidinių kliūčių, kiekvienas gali tapti ištaisyti neteisybę ir užmegzti ryšius su pinigais bei tapti savarankiškais ir pinigingais.

  1. Nereikalingas išlaidavimas

Paprastai skurdas prasideda nuo nepagrįstų išlaidų, atsirandančių dėl noro užmaskuoti nepriteklių. Todėl tokie žmonės negalvodami ima kreditus brangiems telefonams, automobiliams ir kitoms prabangos prekėms, kurios iš tikrųjų nėra labai reikalingos arba tiesiog galima apseiti be jų. Todėl atsikratyti skurdo nebus įmanoma, jei nelyginsite išlaidų su pajamomis ir neieškosite būdų, kaip pritraukti finansavimą, o ne jų nutekėjimą. Tai reiškia, kad susidoroti su materialiniais sunkumais pavyks tik tada, jei pradėsite savirealizacijos kelią, atsisakydami bandymų vaizduoti turtingą, o būti tokiu.

  1. Prokrastinacija

Skurdas prasideda atidėjus svarbius reikalus vėlesniam laikui ir bijant, kad niekas nepavyks. Neišspręstos problemos trukdo asmeniniam augimui ir tobulėjimui, o tai reiškia, kad jos neleidžia atsikratyti ir problemų dėl pinigų. Net jei bijote, kad taip gali atsitikti, neturėtumėte prarasti vilties. Valios ir atsakomybės ugdymas padės rasti būdų atskleisti savo sugebėjimus, talentus, išmokti ko nors naujo ir rasti gerą poziciją. Galimybė išspręsti sudėtingas problemas čia ir dabar taip pat padės atsistoti ant kojų ir nereikės ieškoti, kur gauti pinigų.

  1. Pavydėti tiems, kuriems sekasi

Skurdas eina koja kojon su pavydu ir dažnai iš žmonių lūpų galima išgirsti frazių, kad turtuoliams tiesiog pasisekė. Tiesą sakant, viskas yra kitaip. Pasąmoningai kiekvienas žmogus užsiprogramuoja ir jei mintys yra destruktyvios, tada sėkmė tiesiog nusigręžia. Pasitikėjimas savimi ir sugebėjimas pasidžiaugti už tuos, kuriems pasisekė, padės atsikratyti skurdo. Todėl tik įveikus pavydą, bus lengviau suprasti, ką reikia padaryti, norint rasti kelią į materialinę gerovę.

  1. Nepagrįstai taupomos lėšos

Turtingi žmonės yra ekonomiški, bet jie neatima iš savęs visko. Užtat skurdas nemato skirtumo tarp būtinų išlaidų ir nereikalingų išlaidų. Pirkti prastos kokybės produktus ar daiktus už mažiausią kainą nėra taupymas. Priešingai, nusipirkus nekokybiškus daiktus, jie greitai sugenda ir vėl ir vėl  reikia pirkti naujus bei išleisti dideles pinigų sumas. Apsipirkimas turėtų būti racionalus ir pirkti tik aukštos kokybės daiktus. Žinoma, galima pirkti prekes su nuolaidomis ir akcijomis, bet vis tiek tik geros kokybės. Tai reiškia, kad jos padės sutaupyti biudžetą ir taip išvengti papildomų išlaidų.

  1. Savęs gailėjimasis

Savigrauža ir savęs gailėjimasis niekada nesuteiks laimės ir pakylėjimo pojūčio. O tai reiškia, kad reikia kuo greičiau atsikratyti šio blogo įpročio. Niekada nepavyks tapti turtingesniu, jei kiekvieną kartą gailėsite savęs, užuot suėmę save į rankas, sutelkę mintis ir jėgas ir atradę būdą tapti geresniais, turtingesniais ir laimingesniais.

  1. Nemėgstamas darbas

Dar vienas neturtingųjų įprotis yra eikvoti visą savo energiją nemėgstamiems dalykams ir nesiekti gerų pajamų. Darbas turėtų būti įdomus ir, svarbiausia, nuolat atnešantis nemažas pajamas. Aišku, susirasti svajonių darbą iš karto vargu ar pavyks, bet to reikia siekti kiekvieną dieną. Nuolatinis  mokymasis, įgūdžiai, patirtis ir savęs tobulinimas – tai priemonės, padedančios rasti tokią veiklos sritį, kuri duoda stabilias pajamas ir padidina savęs vertinimą.

  1. Tikėjimasis sėkmės

Šis blogas įprotis amžinai užvers kelią gerovės ir materialinės nepriklausomybės link, jei laiku neatsikratysite jo. Viso gyvenimo laukimas yra laukimas kažko daugiau, nebandant imtis veiklos ir net rizikuoti. Nauja diena neatneš pajamų ir netaps laikas lipti karjeros laiptais, jei patys nesirūpinsite savo sėkme ir gerove.

Taigi, yra daugybė priežasčių, kodėl žmonės negali pasiekti materialinės gerovės. Bet dažniausiai kaltininku tampa nežinomybės baimė ir  netikėjimas, kad pasiseks.

Neturtingiesiems ko gero sunku pereiti prie minties, kad jie ne tik gali tapti finansiškai nepriklausomi, jei ras stiprybės savyje išguiti pavydo ir baimės jausmus bei išeiti iš savo asmeninės komforto zonos. Aišku, ne iš karto, bet po kurio laiko įdėtos pastangos tikrai padės išpildyti puoselėjamą svajonę ir pereiti į laimės ir nepriklausomybės pasaulį.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą