Žodis yra amžinas, o knygos visada bus greitas būdas patobulinti savo mintis ir įgūdžius nedarant klaidų. Archyvo nuotrauka

Genialus fizikas Albertas Einšteinas sakė: „Jei turėčiau vieną valandą išspręsti problemą ir mano gyvenimas priklausytų nuo jos sprendimo, pirmas 55 minutes skirčiau klausimui suformuluoti“. Ir buvo teisus: kompetentingai užduoti klausimą – svarbiausias žingsnis sprendžiant problemas ir siekiant tikslų.

 

Kiekvienas žmogus turėtų savęs paklausti:

  1. Ką aš duodu kitiems?

Pagrindinis šiandienos klausimas yra toks: kaip perduoti kitiems tai, ką iš jų gaunate?

Žmogaus sėkmę galiausiai lemia tai, ką jis pasirengęs duoti kitiems.

Taigi, ką duodate aplinkiniams? Ką kuriate? Skirkite laiko atsakymui į šį klausimą, kurį užsirašykite ant popieriaus. Tai nebūtinai y turi būti kas nors monumentalaus ar matomo. Pavyzdžiui, galite pastebėti, kad jums geriausiai sekasi palaikyti tvirtus santykius šeimoje. Taigi, užsirašykite.

  1. Ko aš iš tikrųjų noriu?

Kiekvienas turi vidinį balsą, kuris šnabžda apie troškimus ir svajones. Ant  popieriaus lapo susirašykite visus galvoje kylančius troškimus. Kad ir kokie jie būtų – puikūs, kvaili, keisti, juokingi – užsirašykite.

Kai kurie bus trumpalaikiai, o kai kurie įsitvirtins ir skambės garsiau bei dažniau jūsų galvoje. Tai ir bus jūsų tikrieji norai. Neklausykite, ką kiti sako apie tai, ko norite. Jei ko norite, tai ir darykite!

Antrasis metodas veikia atvirkščiai. Atsikratykite visko, ko nenorite daryti ir ko jums nereikia. Ant popieriaus lapo susirašykite visus įsipareigojimus, įsitikinimus, tai yra visus „privalumus“, kuriuos turite. Tada atsakykite sau į tris klausimus kiekvienam „būtinai“:

Iš kur jis atsirado?

Ar tai tikra?

Ar noriu juo sekti?

Išbraukite tuos įsitikinimus, kurie jums netinka.

  1. Kiek galiu priešintis?

Beveik visi mūsų troškimai, prieštaraujantys smegenų saugumo sampratoms, bet koks veiksmas, kažkaip ištraukiantis mus iš komforto zonos, susiduria su galingu pasipriešinimu. Tai vadinama pasipriešinimo jėga.

Smegenims mūsų išeitis iš komforto zonos yra tarsi gaisras. Kad taip nenutiktų, jis savo ugniagesių komandoms vadovauja pasiteisinimų forma. Dabar klausykite ir išgirskite jų garsų signalą. Jie važiuoja, o jūsų protas pradeda pilti ugnies putas pasiteisinimų pavidalu:

Lauke taip šlykštu, liksiu namie…

Jei išeisiu iš darbo, liksiu be pinigų!

Nepradėsiu savo verslo, nes nei vienam iš  mano pažįstamų nesiseka.

Visa tai yra pasipriešinimo jėga. Kaip dažnai ši gynybinė reakcija trukdo jūsų gyvenimui?

  1. Kas man suteikia daugiausiai energijos?

Meg Jay knygoje „Kritiniai metai“ rašoma: „Lengva suprasti, ką mylime labiausiai. Daiktai, kuriuos mylime, suteikia mums didžiausią energijos kiekį“.

Tai reiškia, kad turite sekti, kada turite daugiausia energijos. Pavyzdžiui, jei tapydami paveikslus jaučiatės pakylėti, pieškite paveikslus. Jei jaučiate, kad organizuodami didelius renginius turite daugiausia energijos – organizuokite juos. Jei jaučiatės energingi sporto salėje, treniruokitės ir toliau.

Nemėginkite eiti primestu keliu ir tapti, tarkim, teisininku, nes to norėjo jūsų tėvai. Arba todėl, kad perskaitėte reitingą „Paklausiausios ateities profesijos“. Sekite savo energiją ir jūsų aistra tikrai ras išeitį.

  1. Svarbu ar skubu?

Būna, kad nuo visko taip pavargstame, jog ryte net nesinori keltis. Mes neturime jokių norų. Visiška apatija. Visa tai nutinka todėl, kad mes patys save įvarome į įsipareigojimų liūną, iš kurio negalime išeiti. Dėl to, kad dažnai darome tai, ko mums reikia, o ne tai, ko norime. Ir tada iš viso nustojame ką nors norėti.

Pasiilgome šios akimirkos, nes siautulingas gyvenimo ritmas neleidžia sustoti ir pagalvoti apie save ir savo svajones. Ir, svarbiausia, apie mūsų prioritetus. Kokie yra jūsų tikrieji prioritetai? Galbūt tai yra karjera, keičianti pasaulį į gerąją pusę, stipri šeima, sveikata, meilės romanas…

Harmonija su savimi leis į pirmą vietą iškelti svarbiausią gyvenime dalyką ir nenuklysti nuo šio kurso.

  1. Augu ar degraduoju?

Žmogus visada turi augti, tobulėti ir siekti tikslų. Jei žmogus neauga, jis degraduoja. Štai kodėl taip svarbu nuolat tobulėti. Jei neįdedame pastangų ir kasdien atidedame užduotį kitai dienai, mes degraduojame. Nes viskas, kas mus supa, siekia augimo. Kas atsitiks, jei medžio šaknims neleis augti uždėjus ant jų betoninę plokštę? Medis pradės augti į šoną. Taip yra ir su žmonėmis. Degradacija yra tas pats augimas. Tik į šoną.

Kuo labiau įsiklausysite į save ir darysite tai, ką liepia jūsų vidinis balsas, tuo harmoningesnis būsite. Turėkite drąsos pripažinti sau, ko norite ir ko iš tikrųjų nenorite. Ir taip pat drąsos būti ištikimam sau. Tada jums nereikės jokios kitos motyvacijos.

  1. Ar dažnai skaitau knygas?

Kiek knygų perskaitėte praeitais metais? Ar to užtenka, ar galite perskaityti daugiau? Dažniau užduokite sau svarbius klausimus ir skaitykite protingas bei naudingas knygas. Žodis yra amžinas, o knygos visada bus greitas būdas patobulinti savo mintis ir įgūdžius nedarant klaidų. Įdomių knygų ieškokite bibliotekų lentynose, jaukiose kavinukėse, draugų ir tėvų namuose, knygynuose vartykite daugiau knygų, paprašykite draugų rekomenduoti mėgstamą literatūrą. Svarbu, kad niekada neprarastumėte noro skaityti knygas.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą