Kai kurių ženklų atstovams gyvenimo prasmė tampa naujos kartos gimimas ir auklėjimas. Archyvo nuotrauka

Kiekviena mama ir kiekvienas tėtis turi savo vaiko auginimo  ir auklėjimo stilių: vieni įsitikinę, kad vaikams reikia leisti viską, norint, jog jie turėtų galimybę pasimokyti iš savo klaidų, kiti tėvai siekia apsaugoti augantį vaiką nuo visko. Ir, žinoma, tėvų meilė savo vaikui niekaip nepriklauso nuo Zodiako ženklo. Tačiau kai kurių ženklų atstovams gyvenimo prasmė tampa naujos kartos gimimas ir auklėjimas – būtent apie tai ir rašoma šiame horoskope.

 

AVINAS (kovo 21 – balandžio 20)

Paprastai Avinas sutelkia dėmesį į vaiko asmenybę. Tokie tėvai dažniausiai „prisitaiko“ prie savo vaikų. Idealu, jei Avinas turi lanksčius vaikus, kurie visame kame laikosi tėvų nurodymų. Tiek Avino ženklo vyrai, tiek moterys yra labai geri auklėtojai, bendraujantys su vaikais,  ir tikrai gali pasirodyti ne tik kaip pavyzdingi, bet ir kaip rūpestingi tėvai, ir kurie neabejingi savo vaikų ateičiai. Tačiau jei vaikas yra pakankamai kaprizingas, santykiai šeimoje gali tapti ir pakankamai įtempti bei nešališki. Tada Avino ženklo atstovai gali lengvai prarasti savo įtaką, o tai reiškia, kad vaikai linkę neatsižvelgti į tėvų nuomonę. Todėl jei vienas iš tėvų yra Avinas, antrasis turėtų griežtai stebėti, kad  vaikas aiškiai laikytųsi šeimos nusistovėjusių įpročių ir tradicijų.

 

JAUTIS (balandžio 21 – gegužės 21)

Tarp Jaučio ženklo atstovų dažniausiai galima rasti fanatiškų tėvų, kurie visiškai atsiduoda savo vaikams. Kartais tai tikrai yra meilės apraiška, kuri yra naudinga vaikui, leidžianti jaustis reikalingam šiame pasaulyje, jausti tėvų palaikymą. Deja, bet toks požiūris turi ir trūkumų. Kitaip tariant, tarp Jaučių yra daug tėvų, kurie laikosi išskirtinumo pažiūrų – tiek savo, tiek vaikų atžvilgiu. Tai reiškia, kad jie  neretai elgiasi arogantiškai ir atmestinai kitų žmonių atžvilgiu, o tai, be jokios abejonės, persiduoda  ir jų vaikams. Vėliau kyla didelė rizika užauginti be savo nuomonės, priklausomą nuo kitų pasisakymų ir arogantišką vaiką. Jei esate sutikę tokių šeimų, kuriose vienas iš tėvų yra pasirengęs tiesiogine to žodžio prasme „perkąsti į gerklę“ tam, kuris ne taip pažiūrėjo į jo vaiką, tuomet, greičiausiai, sutikote Jautį. Tais atvejais, kai vienas iš tėvų yra Jautis, antrasis neturėtų leisti jam  fanatiškai aukštinti savo vaiką.

 

DVYNIAI (gegužės 22 – birželio 21)

Dvyniai išsiskiria lengvu nerūpestingumu  ir demokratiškumu savo vaikų atžvilgiu. Šeimoje jie save pozicionuoja ne kaip tėvai, o kaip vyresni draugai, kurie visada gali suprasti jų problemas ir, prireikus, padėti apsiginti. Žinoma, ir ką nors nusipirkti parduotuvėje slapta nuo antrojo sutuoktinio. Jei parduotuvėje pastebėjote tėvą, kuris perspėjo vaiką: „Tik nesakyk mamai“ ir nupirko jam draudžiamų saldumynų arba leido vaikui išsipurvinti baloje, greičiausiai  tas tėtušis  yra Dvynių ženklo atstovas. Vaikai džiaugiasi tokiais tėvais ir dažnai toks auklėjimas jiems  labai patinka, nors kartais ir pritrūksta tvirto tėvų autoriteto. Taip pat tarp Dvynių yra daug tokių, kurie vaiko auginimo pareigas perkelia sutuoktinei ar vyresnei kartai. Kovoti su tuo yra praktiškai beprasmiška, nes tada tokioje šeimoje yra ne du tėvai, o „du vaikai“.

 

VĖŽYS (birželio 22 – liepos 22)

Vėžiams vaikas, vos gimęs, akimirksniu tampa Visatos centru. Viskas sukasi aplink jį, visos kalbos tik apie jį. Bet jei pažįstate kurį nors Vėžio ženklo atstovą, tuomet jo  asmenyje turėtumėte pastebėti kuriozišką vaizdą: bevaikiai šio Zodiako ženklo atstovai tvirtina, kad jiems jų nereikia. Tačiau kai tik patys susilaukia palikuonių, tuoj pat pasikeičia  ir jų nuostatos bei požiūris. Vėžiai – labai rūpestingi ir dėmesingi tėvai, kurie labai stropiai saugo savo vaiką. Skirtingai nei Jaučiai, jie nesistengia  aukštinti, išskirti ir primesti savo vaikus kitiems žmonėms, suvokdami, kad tik jie patys privalo mylėti šį vaiką. Tačiau jų pačių pasaulis priklauso tik vaikams. Tarp Vėžių yra nemažai vienišų mamų, kurių auklėjimas vis dėlto puikiai kompensuoja tėvo nebuvimą. Paprastai Vėžio ženklo tėvų auklėjami vaikai užauga sveiki ir psichologiškai pilnaverčiai, tačiau dažnai šio Zodiako ženklo atstovams sunkiau išlaikyti pusiausvyrą santykiuose su antrąja puse, skirti jai pakankamai dėmesio, gimus vaikui. Šis neatitikimas labiausiai pastebimas tarp šio Zodiako ženklo atstovų, lyginant su kitais.

 

LIŪTAS (liepos 23 – rugpjūčio 23)

Liūtai beprotiškai myli savo vaikus, tačiau tai išreiškia kiek kitaip nei dauguma kitų Zodiako ženklų. Vargu ar Liūtas pasakos kitiems apie savo vaiko pasiekimus, nors su malonumu jų klausys. Dažniau Liūtai stengiasi ugdyti kuo daugiau vaiko įgūdžių, suteikti jam geriausią išsilavinimą ir užtikrinti puikią ateitį. Atsižvelgiant į tai, šio ženklo žmonių vaikai praktiškai neturi laisvo laiko. Iš mokyklos jie žygiuoja tiesiai į papildomus anglų kalbos užsiėmimus ar meno mokyklą, iš ten – į sporto skyrių, o per atostogas arba papildomai užsidirba, arba privalo skaityti papildoma literatūrą ir išlaikyti egzaminus geriausiais pažymiais. Kruopštumas duoda vaisių, o Liūto ženklo tėvų  vaikas tikrai gali tapti talentingu menininku ir su pagyrimu baigti mokyklą. Bet tikrovė neretai būna kiek kitokia. Pavargę nuo Liūto tėvų despotizmo, vos  baigę mokyklą ir ištrūkę iš tėvų kontrolės, tokie vaikai bando atsigriebti  su kaupu už praleistus pramogų metus. Negana to, jiems net  kelia  pasibjaurėjimą tapybai, akordeonui, biologijai ir viskam, apie ką pastarąjį dešimtmetį sukosi jų gyvenimas. Sutuoktiniai Liūtai turėtų  slopinti savo iniciatyvą, perdėtą kontrolę ir leisti vaikui savarankiškai pasirinkti savo gyvenimo tikslus ir polinkius.

 

MERGELĖ (rugpjūčio 24 – rugsėjo 23)

Mergelės – tėvai globėjai, kurie visada stengiasi padaryti viską, kad supaprastintų vaiko gyvenimą ir suteiktų jam reikiamo dėmesio. Jie gali ištisas dienas budėti prie lovos, jei kyla bent menkiausias įtarimas dėl vaiko ligos. Mergelės  ženklo motinos linkusios prisiimti daug pareigų, kad tik vaikas per daug nepavargtų. Kartais toks požiūris yra labai žalingas, nes vaikai rizikuoja užaugti priklausomi nuo kitų ir būti visiškai nepasiruošusiais gyvenimui. Be to, Mergelės  ženklo tėvai dažnai į ugdymą žiūri visu rimtumu, norėdami, kad vaikas išmoktų visko, kas gali praversti gyvenime. Naudingi ir veiksmingi ankstyvaisiais metais išmokti įgūdžiai iš tikrųjų gali  labai praversti ir vėliau, todėl jie  turėtų būti dėkingi tėvams už tai. Tuo pačiu metu Mergelės tėvai yra kieti diktatoriai, netoleruojantys vaikų prieštaravimų. Jeigu jūsų sutuoktinis priklauso šio Zodiako ženklo atstovams, tuomet būkite ramūs: vaikas gerose rankose. Vienintelis dalykas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį, yra tai, kad Mergelės nepultų į kraštutinumus ir parodytų saiko jausmą tiek  savo griežtumu, tiek  ir rūpestingumu.

 

SVARSTYKLĖS (rugsėjo 24 – spalio 23)

Svarstyklės – puikūs tėvai, kurie kaip visada  ir visame kame siekia darnos santykiuose su vaikais. Jei turite pažįstamų Svarstyklių ženklo atstovų, tai iš jų pavyzdžio nesunkiai matote, kokia palanki atmosfera jų namuose ir kaip susiklostę kartų santykiai. Svarstyklės –  savo antrosios pusės vedlys, gebantis „vaikišką“ kalbą „išversti“ į „suaugusiųjų“ ir rasti kompromisą bet kuriuose konfliktuose ir ginčuose. Taip pat sugalvoti puikią laisvalaikio  praleidimo formą ir užsiėmimą, kuris tenkins visus šeimos narius. Jei  jūsų sutuoktinis  ar sutuoktinė yra Svarstyklės, galite neabejoti, kad jūsų vaikai bet kuriuo paros metu yra užsiėmę įdomiais reikalais, gerai pavalgę, apsirengę ir laimingi. Paprastai šio Zodiako ženklo atstovai visą gyvenimą palaiko puikius santykius su vaikais.

 

SKORPIONAS (spalio 24 – lapkričio 22)

Skorpionai turi nuostabią energiją, kuri gali kompensuoti bendravimo su vaikais patirties stoką ir elementarių idėjų apie auklėjimą buvimą. Šio Zodiako ženklo atstovai savo buvimu daro neįtikėtiną poveikį vaikams, kurie, viena vertus, juos ramina, o kita vertus – domina. Įspūdį apie Skorpiono santykius su vaiku kiek gadina tik tai, kad šio ženklo žmonių tokia „pramoga“ nedomina. Vaikams su jais greitai nusibosta, nes jie neturi apie ką kalbėti, o bendra veikla toli gražu neatitinka Skorpiono interesų. Bet visa tai laikina.  Nepaisant nesusikalbėjimų, Skorpionai yra puikūs auklėtojai, jie skiria pakankamai dėmesio vaikų ugdymui ir švietimui. Todėl neretai  Skorpionams sutuoktiniams tenka prisiimti daug rūpesčių, užtat lieka pakankamai  mažai laisvo laiko savo reikalams.

 

ŠAULYS (lapkričio 23 – gruodžio 22)

Šaulys išsilavinimo  ir švietimo bei ugdymo klausimais būna tiesmukiškas. Jiems trūksta pagarbos vaikams, būdingos daugeliui kitų Zodiako ženklų. Vaikas jiems yra tas žmogus, į kurį nereikėtų kreipti dėmesio jam apsiašarojus.  Tačiau tai nereiškia, kad jie, kaip tėvai, yra neatsakingi ar abejingi. Šaulio susidomėjimas vaikais didėja jiems augant. Todėl, kol vaikas išmoks aiškiai reikšti savo mintis, didelė tikimybė, kad jie taps geriausiais draugais. Šaulys – toks pat vaikas, galintis leistis į bet kokią avantiūrą. Pabendravus su Šaulio žmona, iš jos galima išgirsti daugybę istorijų, kaip sūnus ir vyras sugalvojo kažkokią vaikišką išdaigą, o paskui ilgai diskutavo apie tai.

Šio Zodiako ženklo sutuoktiniai turi būti kantrūs ir patys imtis daugelio švietimo problemų. Vargu, ar pavyks ką nors pakeisti, nes priversti  savo  vaiką užsiimti jam neįdomia veikla – misija neįmanoma.

 

OŽIARAGIS (gruodžio 23 – sausio 20)

Ožiaragiai yra tarp tų Zodiako ženklų, kurie tiesiog žavisi savo vaikais. Nors tarp jų galima rasti ir visiškai nesuprantančių savo vaikų, ir tokių, kurie juos dievina visa širdimi. Antroji pozicija yra daug plačiau paplitusi, todėl verta į ją atkreipti dėmesį. Ožiaragiai į tėvystę žiūri konstruktyviai ir nuosekliai. Jie visada elgiasi subalansuotai, stengiasi savo vaikams suteikti tik tai, ko jiems tikrai reikia. Ir stengiasi išsirinkti būtent tai, kas geriausia, kad kiti pavydėtų. Ožiaragiai neleis vaiko į daugybę būrelių, nekeis mokyklų, o išsirinks vieną, užtat prestižinį ar elitinį. Kol kaimyno berniukas blaškysis tarp keturių kovos menų sekcijų, Ožiaragio vaikas  lankys tik vieną, užtat po kiek laiko skins pergalės vaisius ir gali pasiekti sporto aukštumų.

 

VANDENIS (sausio 21 – vasario 19)

Tarp Vandenių dažniau nei įprasta galima rasti tokių, kurių pokalbiuose  daugiausiai vietos užima jų pačių vaikas, o pats šio Zodiako ženklo atstovas nuolat pasirodo su juo gatvėje. Net jau subrendusius vaikus  tėvai Vandeniai  gali palydėti juos į žaidimų aikštelę, nenuilstamai juos stebėti ir galvoti, kaip pagerinti savo vaiko gyvenimą. Tačiau toks rūpestingumas dar nereiškia, kad Vandenio gyvenime įvyko globalių pokyčių.

Kita vertus, jei vienas jūsų draugas nusprendė vykti į roko festivalį, pasiimdamas dviejų mėnesių kūdikį, greičiausiai, tai bus Vandenio ženklo atstovas. Beje, jų vaikai gana lengvai ir greitai perima tėvų įpročius ir pomėgius,  ir tampa jų neatsiejama dalimi.

Vandeniai renkasi gražiausius drabužius, naudojasi populiarios auklėjimo literatūros patarimais, o jų indėlis į vaiko vystymąsi, paprastai, duoda itin teigiamų rezultatų. Norėdami išlaikyti bendrą harmoniją, Vandenio sutuoktiniai turėtų turėti tuos pačius interesus, tačiau vis tiek įsitikinkite, kad jie neviršija priimtų moralės normų.

 

ŽUVYS (vasario 20 – kovo 20)

Kaip ir  į visa kita, Žuvys į auklėjimo klausimą žiūri neaplenkdami kraštutinumų.  Jie gali atiduoti vaikui paskutinius centus, kad tik  jis galėtų įsigyti brangų ir ne visai reikalingą pirkinį. Arba, priešingai, parodyti griežtumą ir nenupirkti net kokio nebrangaus, bet reikalingo daikto, bijodami, kad vaikas gali būti per daug lepinamas.  Žuvų ženklo žmonių auklėjimo strategija remiasi tuo, ką jie patys patyrė  ir išgyveno vaikystėje. Pagrindinis motyvas yra vengti savo tėvų klaidų. Pavyzdžiui, jei Žuvys galvoja, kad perka nepakankamai gražius drabužius savo vaikui, tada jis  turės didžiulę prikimštą drabužių spintą – ir atvirkščiai. Iš šalies stebėti Žuvis yra labai įdomu, nes iš jų pavyzdžio tikriausiai patys spėjote įsitikinti, kad bet kuris šio Zodiako ženklo atstovas vaikuose įžvelgia šiek tiek save, kurių poreikius jis stengiasi patenkinti.

Ko gero aprašytose situacijose atpažinote save arba savo pažįstamus. Gali būti, kad su kuo nors ir visiškai  nesutikote – tai natūralu, nes žmogaus gyvenimas nėra vien tik grynosios matematikos, astrologijos ar bet kurio kito tiksliojo mokslo subjektas. Svarbiausia, niekada nepamirškite  pagrindinio dalyko: nėra blogų ar gerų tėvų, bet kuris Zodiako ženklas savaip puikiai pasireiškia auklėjimo klausimais.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą