Mokslininkai nenustoja mus džiuginti naujomis malonumo detalėmis. Pavyzdžiui, dabar jie pateikė tris novatoriškus orgazmo tipus, apie kuriuos žmonės galėjo pagalvoti, bet nepasakė to garsiai.

Viena iš labiausiai neištirtų santykių ir sekso sričių šiandien yra moterų orgazmas ir nesibaigiančios taško G paieškos. Beje, viso pasaulio mokslininkai pagaliau pasiekė susitarimą šiuo klausimu: taškas G egzistuoja, bet jį turi ne visos merginos. Po šios išvados atrodė, kad nebeliko orgazmo paslapčių ir galų gale visi taškai buvo uždėti ant i. Bet kaip paaiškėjo, tai dar toli gražu ne viskas.

 

Bandė patirti orgazmą be tiesioginės stimuliacijos

Seniai žinoma, kad smegenys vaidina labai svarbų vaidmenį orgazmo procese. Tai ypač pasakytina apie moteris. Bet daugumai jų įprastų ritmingų judesių nepakanka, norint pasiekti pasitenkinimą. Tai reiškia, kad reikalingas aktyvus psichologinis darbas su savimi. Beje, pats orgazmas labai stipriai veikia smegenis. Per kelias sekundes jos užpildomos deguonimi ir maistinėmis medžiagomis. Taip pat  oksitocino ir dopamino hormonais, kurie yra atsakingi už tuos labai malonius pojūčius. Galvojate, o kur čia yra naujovė?

JAV, Rutgerso universiteto mokslininkai atliko eksperimentą. Moterys, sutikusios dalyvauti tyrime, bandė patirti orgazmą be tiesioginės stimuliacijos, o pasitelkusios mintis. Ir daugeliui tai pavyko padaryti. Faktą patvirtino prietaisai. Šis reiškinys  ir buvo pavadintas psichiniu orgazmu. Anot mokslininkų, tai galima pasiekti ir erotinėmis fantazijomis, kvėpavimo technika.

Kai kurios moterys konfidencialiai prisipažįsta, kad mėgsta lankytis sporto salėje ne tik dėl galimybės pakoreguoti figūrą, bet ir dėl … orgazmo. Tie patys mokslininkai jau patvirtino faktą, kad aktyvios treniruotės gali sukelti malonius pojūčius. Faktas yra tas, kad per užsiėmimus mes paprastai visiškai išjungiame smegenis, giliai kvėpuojame ir aktyvuojame dubens, klubų ir stuburo raumenis. Visi šie veiksniai puikiai stimuliuoja staigaus orgazmo atsiradimą.

 

Gali nugrimzti į palaimingą būseną veikiant garsams

Apklausa ir tyrimas, kuriame dalyvavo 370 savanorių moterų, parodė, kad treniruokliai sudaro 15 proc. visų sportinių orgazmų, 20 proc. joga o čempionė yra vadinamoji „kapitono kėdė“, skirta  raumenims pumpuoti. Iš tikrųjų terminas „korgazmas“ buvo įvestas dar 1953 metais.  Jos autorius yra amerikiečių mokslininkas Alfredas Kinsey, kuris aktyviai dalyvavo tiriant šį reiškinį.

Mokslininkų tvirtinimu, dar yra vienas malonumo šaltinis, vadinamasis „braingazmas“, susijęs su smegenimis, bet ne su seksu. Tai yra vienas „jauniausių“ orgazmo tipų, apie kurį aktyviai pradėta diskutuoti tik prieš kelerius metus. Tai yra malonumas patiriamas, pašiurpus odai visame kūne nuo garsų, prisilietimų ar, pavyzdžiui, vaizdo įrašų žiūrėjimo. Kitaip tariant, kiekvienas turi savo malonumų šaltinį. Tai yra, vieni gali nugrimzti į palaimingą būseną veikiant garsams. Pavyzdžiui, nuo miško ar vandenyno bangų ošimo. O kitiems užtenka nueiti į kirpyklą ar pas gydytoją ir gavus padidinto dėmesio dozę, taip pat patiria malonumą. Yra tokių, kuriems pakanka malonių pojūčių atsiradimo, pavyzdžiui, tiesiog sekant kieno nors gracingus rankų ar kojų judesius.

Anot tyrėjų, kiekvienas turi savo „braingazmo“ sukėlėją.

Nors šio tipo orgazmo tyrėjai dar neturi mokslinio paaiškinimo, bet jie jau dirba šia linkme. Taip pat manoma, kad „braingazmas“ turi kažką bendro su malonumu, kurį kai kurie žmonės patiria klausydamiesi muzikos.

 

parengta pagal sciencemag.org

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą