Homoseksualai dažnai gimsta heteroseksualiose šeimose, o daugelis tos pačios lyties porų auginamų vaikų domisi priešingos lyties atstovais. Archyvo nuotrauka

Nuo 1970 metų birželio mėnesį LGBT bendruomenė visame pasaulyje švenčia pasididžiavimo mėnesį. Manome, jog žinote, kad akronimas LGBT reiškia lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transpersonų kalbą. Tačiau dabar yra nauja mažumų grupių žymėjimo versija – LGBTQIA +. „K“ reiškia keistus asmenis – tuos, kurie neapsiriboja viena orientacija ir lytimi.

 

Lytis ir seksualinė orientacija- tai du skirtingi dalykai

„Aš“ – tai interseksualūs žmonės: jie turi tiek vyrų, tiek moterų fizines savybes. Raidė „A“ naudojama tiems, kurie palaiko judėjimą, taip pat aseksualus. „+“ ženklas slepiasi po visomis mažumomis, kurios neminimos šioje santrumpoje, tačiau jos yra bendruomenės dalis. Dabar daugelis žmonių nori atsisakyti raidės pavadinimo, pakeisdami jį žodžiu „queer“, nes jis vienija visas seksualines orientacijas ir lytis.

Seksualinių mažumų mėnuo yra geriausias laikas pagaliau sužinoti apie tapatybių įvairovę. Tačiau pirmiausia turite suprasti, kuo skiriasi lytis ir seksualinė orientacija.

Seksualinė orientacija lemia, kuri lytis žmogų traukia  labiau romantiniu, emociniu ar seksualiniu lygmeniu. O lytis yra tai, kaip žmogus save identifikuoja. Pavyzdžiui, gėjus yra seksualinės orientacijos rūšis, o translytis asmuo yra lytis, kuri gali patikti tiek vyrams, tiek moterims. Jo potraukis partneriui priklauso ne nuo lyties identifikavimo, o nuo seksualumo tipo.

Daugelis žmonių yra įpratę manyti, kad yra tik gėjai, lesbietės ir translyčiai žmonės. Tačiau iš tikrųjų tyrėjai suskaičiuoja bent 15 seksualinių tapatybių.

Taigi, jūsų dėmesiui seksualinės orientacijos rūšys, kurias turėtumėte žinoti:

 

  1. Gėjus

Anglų kalba gėjus reiškia, kad žmogų traukia tos pačios lyties asmuo. Todėl merginos dažnai taip pat vartoja šį terminą. Tuo pačiu metu daugeliui homoseksualų žodis „gėjus“ atrodo įžeidžiantis ir bando jo išvengti.

  1. Lesbietė

Šis terminas tinka moterims, kurias emociškai, fiziškai ir romantiškai traukia merginos. Kaip minėta, kai kurios lesbietės save vadina gėjais.

  1. Biseksualus

Nurodo asmenis, kuriuos traukia vyrai ir moterys. Tuo pat metu jiems gali trūkti seksualinio potraukio partneriui, o santykiai gali būti pagrįsti tik romantiniais jausmais. Be to, visą gyvenimą biseksualų pomėgiai dažnai keičiasi: pradžioje jam gali labiau patikti merginos, o paskui vaikinai ir atvirkščiai.

  1. Neapibrėžtas

„Queer“ iš anglų kalbos verčiamas kaip „keistas“ arba „neapibrėžtas“. Tokie asmenys mano, kad apsiriboti viena seksualine tapatybe yra tiesiog beprasmiška. Be to, pagal šią tendenciją vienijamos visos įmanomos mažumos. Taip pat keistuoliais vadinami tie, kurie abejoja savo lytimi ir seksualumu.

  1. Nelytinis

Tai žmogus, kurio seksualiai netraukia nei moteriškos, nei vyriškos lyties atstovai.

  1. Aromantikas

Žmogus, kurio  netraukia romantiški santykiai.

  1. Heteroseksualus

Asmuo, kurį seksualiai, romantiškai ir emociškai traukia priešingos lyties žmonės. Heteroseksualai dar vadinami „natūraliais“.

  1. Androseksualus

Šiuos žmones traukia drąsūs partneriai. Tuo pačiu jiems visiškai nesvarbu, kokios lyties bus žmogus, tai gali būti vyras, moteris ar transpersonas.

  1. Gynoseksualus

Ir tai tik tos asmenybės, kurias traukia moteriškumas. Vėlgi, norint patikslinti, ginoseksualams nerūpi partnerio lytis, bet jiems vis dėlto labiau patinka moteriškos savybės.

  1. Bi-smalsuolis

Tarp bi-smalsuolių paprastai būna heteroseksualų, kurie domisi tos pačios lyties santykiais. Tokiu būdu žmogus ieško savo tikrosios tapatybės.

  1. Demiseksualus

Tokiems žmonėms ypač svarbus emocinis prisirišimas. Jie pradeda patirti romantišką ir seksualinį potraukį tik tada, kai suartėja su žmogumi.

  1. Poliamoras

Šis terminas reiškia tuos, kurie palaiko santykius (tiek romantiškus, tiek seksualinius) su keliais partneriais vienu metu. Poliamorija gali būti tiek su merginomis, tiek su vaikinais.

  1. Skolioseksualus

Juos romantiniu, emociniu ir seksualiniu lygiu traukia asmenys, kurie nelaiko savęs tos pačios lyties atstovais arba yra translyčiai žmonės.

  1. Panseksualus

Patys panseksualai save vadina „ aklomis lytimis“, nes rinkdamiesi partnerį nekreipia dėmesio į jo lytį, orientaciją ir vidinį identifikavimą.

  1. Omniseksualus

Jie yra labai artimi panseksualams, nes gali palaikyti santykius su visais žmonėmis, tačiau kai kuriais atvejais omniseksualams pagrindinį vaidmenį vaidina partnerio lyties išraiška. Štai kodėl jie vadinami „reginčiais lytį“.

Tiesą sakant, pasaulyje yra daug daugiau seksualinės tapatybės tipų, kurių mes nepaminėjome. Beje, pažinčių programos  prideda filtrus, pagal kuriuos galima atsijoti partnerių lytį, ieškant sau labiausiai tinkamo. Svarbiausia, ką visi turime atsiminti, – gerbti kitus, nepaisant jų pasirinkimo. Juk jausmas kaip meilė nepaiso kritikos.

Medžiaga pirmą kartą buvo paskelbta Indijos „GQ“ svetainėje, „YouTube“ vaizdo įrašas

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą