Bostono Harvardo medicinos mokyklos mokslininkai padarė išvadą, kad metus rūkyti beveik akimirksniu pagerėja žmonių sveikata, o rimtų ir sunkių ligų rizika per ateinančius penkerius metus sumažėja 13 proc., – rašoma irishtimes.com.

 

Šie duomenys buvo gauti atlikus tyrimą, daugiau nei tarp 100 000 moterų 2004 – 2017 metais. Ekspertai palygino moteris, kurios rūkė ir po to metė rūkyti su moterimis, kurios niekada nepradėjo rūkyti. Tuo pačiu metu mokslininkai tyrinėjo jų gyvenimo būdus ir mitybą.

Paaiškėjo, kad moterys, kurios pradėjo rūkyti būdamos 17 metų, dažniau susirgdavo įvairiomis ligomis ir kurios neretai baigdavosi komplikacijomis nei tos, kurios pradėjo rūkyti sulaukusios 26 metus ir vėliau.

Be to, per tyrimą buvo patvirtinta, kad rūkymas yra potenciali daugelio ligų priežastis. Pavyzdžiui, 64 proc. rūkančiųjų mirties priežastis buvo vienaip ar kitaip susijusi su nikotinu, o tarp buvusių rūkalių šis rodiklis sumažėjo iki 28 proc.

Tuo tarpu tos moterys, kurios per dieną  surūkė 35 ar daugiau cigarečių, 115 kartų daugiau rizikavo sirgti  lėtiniu bronchitu ir emfizema, o rūkančiųjų rūkymo rizika padidėjo 40 kartų, lyginant su tomis, kurios apskritai niekada nerūkė.

Pasak mokslininkų, jie buvo labai nustebinti, paaiškėjus, kad metus rūkyti, teigiamas nutraukimo poveikis pasireiškia labai greitai. Pavyzdžiui, dėl išeminės širdies ligos teigiamas poveikis pasireiškia per pirmuosius penkerius metus 61 proc. metus rūkyti atvejų, 42 proc. atvejų, susijusių su insultu ir 21 proc. atvejų, susijusių su plaučių vėžiu.

 

 

4 KOMENTARAI

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą