Indianos universiteto mokslininkai  atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad  iš visų alkoholinių gėrimų greičiausiai priprantama prie alaus. Tai paaiškinama tuo, kad alus veikia organizmą kaip itin stiprus dofamino, vadinamojo „laimės hormono“ stimuliatorius.

 

Pagal savo gebėjimą sukelti priklausomybę, lenkia tik stiprūs narkotikai

Mokslininkai atliko eksperimentą , kuriame dalyvavo 50 įvairaus amžiaus vyrų.  Paaiškėjo, kad išgėrus alaus, kraujyje gerokai padidėja dofamino kiekis – kitaip dar žinomas ir kaip malonumo hormonas.  Tačiau dofaminui dažnai patenkant į kraują, sukelia priklausomybę. Tai yra žmogus pradeda norėti daugiau ir dažniau patirti laimės ir malonumo pojūtį. Todėl nuolat geriant alų, tai gali būti ir vienas pagrindinių lėtinio alkoholizmo vystymosi veiksnių.

Tačiau alus – ne vienintelis alkoholinis gėrimas,  prie kurio gana greitai priprantama. Mokslininkai paaiškino, kad kuo daugiau alkoholyje cheminių junginių, tuo jį sunkiau perdirbti organizmui.

Todėl jie išsiaiškino  ir labiausiai kenksmingus ir pražūtingus organizmui alkoholinių produktus. Tarp jų  – įvairūs kokteiliai su daugybe ingredientų, sidrai, šampanas, likeriai.

Tuo tarpu Kazanės valstybinio universiteto profesoriaus, Pasaulio sveikatos organizacijos eksperto Vladimiro Mendelevičiaus tvirtinimu, alkoholį, pagal savo gebėjimą sukelti priklausomybę, lenkia tik tokie stiprūs narkotikai kaip  heroinas ir kokainas. Todėl gana dažnai vartojant alkoholį, paprastai geriantys tampa priklausomi nuo jo.

Pranešama, kad prieš kiek laiko buvo atliktas eksperimentas su pelėmis, kuris parodė, kad alkoholinė priklausomybė gali susiformuoti labai greitai, net ir pirmą kartą prisigėrus.

Išeina, kad jaunimui geriant taip mėgstamą „nekaltą“ alų – labai lengva tapti priklausomam nuo jo. Dar ir dėl to, kad jis bene labiausiai veikia smegenų sritį, atsakingą už apdovanojimus. Be to, mokslininkai pabrėžė, kad gana greitai atsiranda priklausomybė nuo alaus, nepriklausomai nuo jo stiprumo, kokybės bei išgerto kiekio.

Esant alkoholinei priklausomybei, greičiau senstama

Ko gero niekas neabejoja, kad alkoholiku galima tapti geriant bet kuriuos svaigalus.  Nepriklausomai nuo to, kokiam alkoholiniam gėrimui žmogus teikia pirmenybę. „Tarptautinės psichikos elgesio sutrikimų klasifikacijos duomenimis, alkoholikais laikomi asmenys, kuriems yra būdingas abstinencijos sindromas, padidėja tolerancija alkoholiui ir noras išgerti daugiau. Bet nei išgerto alkoholio kiekis, nei kokybė nepriklauso diagnostikos kriterijams“ – sakė profesorius V. Mendelevičius.

Anot jo, remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, neegzistuoja  saugaus alkoholio kiekis. Kadangi nuolat vartojant  alkoholį net ir nedideliais kiekiais, gali pakenkti sveikatai ir tuo pačiu padidinti priešlaikinės mirties riziką: sukelti širdies, onkologines ligas ir nelaimingų nutikimų tikimybę. Be to, nustatyta, kad nuolat vartojant kad ir nedidelį alkoholio kiekį, tarkim, vieną alaus butelį per dieną, pamažu silpnėja atmintis ir prastėja smegenų veikla apskritai.

Seniai įrodyta, kad esant alkoholinei priklausomybei, greičiau senstama. Tai reiškia, kad piktnaudžiaujant alkoholiu,  žmogus greičiau sensta  ne tik iš išorės, bet ir jo vidaus organai. Tai yra geriančių greičiau susidėvi arterijos ir tuo pačiu padidėja galvos smegenų aneurizmo rizika – nenormalus smegenų kraujagyslių išsiplėtimas, širdies ir kraujotakos ligos.

 

 

parengta pagal from-ua.com

 

3 KOMENTARAI

  1. I am curious to find out what blog platform you are using?
    I’m having some small security problems with my latest
    site and I’d like to find something more risk-free. Do you have any suggestions?

  2. I must thank you for the efforts you have put in writing this website.
    I am hoping to check out the same high-grade content from you later on as well.
    In truth, your creative writing abilities has inspired me to get my own blog now 😉

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą