Pirmiausiai reikia nusiteikti tam, kad pasiektumėte savo tikslus. Nesvarbu, kokius tikslus užsibrėžėte – numesti 10 kilogramų ar sulaukti paaukštinimo darbe. Valios jėga reikalinga žmogui visą dieną. Ji padeda susikaupti, priimti sprendimus ir veikti.

Bet koks veiksmas, reikalaujantis savikontrolės, reikalauja valios. Valios galia priklauso nuo organizmo energijos atsargų, kurios iki pusiaudienio pasiekia didžiausią kiekį.

 

Tinkama mityba taip pat skatina valios jėgą

Tyrimai parodė, kad kiekvieno žmogaus valia dienos metu yra ribota. Jei bandote valios jėgą naudoti keliose srityse vienu metu, greitai išeikvokite jos atsargas.

Anot tyrėjų, mes praleidžiame tris valandas per dieną, kad atsispirtume pagundoms: maistui, internetui, pirkiniams ir panašiai. Tai alina emociškai ir fiziškai. Be to, smegenys sunaudoja daugiau energijos valdymui nei kitoms užduotims atlikti.

Kartais turime dirbti ar net gyventi triukšmingoje aplinkoje. Žmonės kalbasi, televizija veikia, ateina žinutės. Kuo daugiau bandome prisitaikyti prie garsų kakofonijos, tuo labiau turime sustiprinti savo valią. Yra paprastas sprendimas: neignoruokite blaškymosi, bet pašalinkite. Ausų kamštukai padeda susitelkti į savo darbą. Taip pat galite uždaryti biuro duris ir nutildyti garsus savo mobiliajame telefone. Kiek įmanoma pašalinkite garso šaltinius.

Tyrimai parodė, kad žmonės, kurie stengiasi įsiminti informaciją klausydamiesi muzikos, parodė blogesnius rezultatus nei tie, kurie mokėsi tyloje. Geriausia išeitis:  klausykitės muzikos norėdami pakelti nuotaiką ir nudžiuginti save, taip pat sustiprinti energiją, o po to išjunkite ją ir pradėkite mokytis.

Tinkama mityba taip pat skatina valios jėgą. Reguliariai maitinantis, cukraus kiekis kraujyje pakyla iki reikiamo lygio. Žmogaus savikontrolė didėja, jis lengvai priešinasi persivalgymui ir kitiems nesveikiems įpročiams. Kai cukraus kiekis kraujyje yra žemas, sunkiau kontroliuoti savo silpnybes.

Morkos ar sauja razinų cukraus kiekį padidins beveik akimirksniu. Šiuose maisto produktuose gausu natūralaus cukraus ir jie padeda maitinti smegenis.

Dar geriau, valgykite sveikai kas keturias valandas. Rinkitės maistą, kuriame gausu baltymų, skaidulų ir sudėtinių angliavandenių. Pavyzdžiui, riešutus, pomidorus, salotas, špinatus, geriamąjį vaisių jogurtą ir panašiai.

 

Niekas taip neslopina ryžtingumo ir valios kaip stresas

Sumažinus kiekvieną dieną priimamų sprendimų skaičių, valios jėga automatiškai taps stipresnė. Tyrimai rodo, kad priėmus sprendimą silpnėja jūsų valia, o vėlesni sprendimai būna sunkesni.

Patarimas: pakeiskite sprendimo dalį sekmadienį. Iš anksto planuokite savo kasdienį gyvenimą. Savaitės planu galima iš anksto išspręsti darbo, maisto, drabužių, treniruočių ir laisvalaikio klausimus

Niekas taip neslopina ryžtingumo ir valios kaip stresas. Tiek stresas, tiek savikontrolė reikalauja tiek pat  ir psichinės energijos. Todėl patiriant stresą, silpnėja valios jėga.

Norėdami nusiraminti ir įgyti jėgų, eikite pasivaikščioti. Kai kaupiasi stresas, bent trumpam atitrūkite nuo situacijos. Pakeitus aplinką, pakeisite  ir savo suvokimą bei įkrausite baterijas. Gaivus oras padės atsipalaiduoti ir grįžti į sėkmės kelią.

Žinia, jauni žmonės dažnai patenka į bendraamžių įtaką. Jie įpranta nesąmoningai mėgdžioti kitus.

Tyrimai parodė, kad jei netoliese sėdintis žmogus valgo daug, tada labiau tikėtina, kad ir jūs valgysite per daug. Net draugai, gyvenantys už tūkstančių kilometrų, gali įtakoti jūsų įpročius. Tai yra draugai dalijasi informacija apie savo elgesį socialiniuose tinkluose. Jei jūsų mergina ar vaikinas treniruojasi, tai gali paskatinti ir jus būti aktyvius.

Suplanuokite reguliarias treniruotes ir sveiką maistą su draugais. Įsipareigojimų vienas kitam atlikimas taps papildoma motyvacija. Kartu galite stiprinti savo valios jėgas ir pasiekti tikslų.

 

parengta psychologytoday.com

1 KOMENTARAS

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą