Norint išlaikyti kojų odos sveikatą ir grožį, jas reikia atidžiai ir tinkamai prižiūrėti. Kasdien kojos atlaiko viso kūno svorį ir gana dideles apkrovas, kurios dažnai sukelia kojų nuovargį, traumas ir net ligas. Archyvo nuotrauka

Žinoma, daugelis žmonių nori, kad kojų oda būtų švelni, kaip buvo vaikystėje. Tačiau norint išlaikyti kojų odos sveikatą ir grožį, jas reikia atidžiai ir tinkamai prižiūrėti. Kasdien kojos atlaiko viso kūno svorį ir gana dideles apkrovas, kurios dažnai sukelia kojų nuovargį, traumas ir net ligas. Jei jomis nesirūpinsite, galite susirgti įvairiomis infekcijomis, odos ligomis.  Yra keletas taisyklių, kurių laikymasis padės išlaikyti sveikas pėdas.

 

  1. Kasdien plaukite kojas

Pėdos būna nešvarios dažniau nei kitos kūno dalys. Todėl jų priežiūra turėtų prasidėti nuo reguliaraus plovimo. Tai turėtų būti daroma bent du kartus per dieną (ryte ir vakare). Tam patartina naudoti švelnų antiseptinį muilą, kuris padės atsikratyti prakaito, bakterijų ir nešvarumų.

Nenaudokite per karšto vandens, kuris nuplaus riebalinį odos sluoksnį. Be to, reikėtų vengti naudoti kietą vandenį, nes tai sukelia odos sausumą ir įtrūkimų atsiradimą. Pėdos nušluostomos minkštu rankšluosčiu, ypatingą dėmesį skiriant vietai tarp pirštų. Šios taisyklės nepaisymas gali sukelti grybelinę infekciją.

  1. Drėkinkite pėdų odą

Kojų oda labai išsausėja. Todėl prižiūrint pėdas svarbu patepti drėkinamuoju kremu, ypač prieš miegą. Jis tepamas ant visos pėdos dalies, įskaitant kojų pirštus, švelniais masažuojamaisiais judesiais 10 minučių. Jei ant kulnų atsiranda įtrūkimų, tuomet, pasitepus kremu, rekomenduojama visą naktį mūvėti šiltas kojines. Be kremo, galite naudoti natūralius produktus, tokius kaip kokosų ar alyvuogių aliejų. Prieš naudojant aliejus, juos reikia šiek tiek pašildyti, kad oda geriau įsigertų.

  1. Nušveiskite pėdų odą

Tinkama pėdų priežiūra sunkiai įsivaizduojama be pėdų šveitimo procedūros. Kojų oda paprastai yra storesnė nei kitose kūno vietose, todėl reikia reguliariai šalinti negyvas odos ląsteles, kad ji ilgiau išliktų minkšta ir švelni. Reguliarus šveitimas sumažins nuospaudų atsiradimo riziką.

Prieš procedūrą kojas reikia pamirkyti šiltame vandenyje apie 10 minučių. Tai gerai suminkštins odą ir supaprastins šveitimą. Nors judesiai turi būti intensyvūs, bet švelnūs, kad nepažeistumėte gilesnių odos sluoksnių. Po  šveitimo procedūros kojas reikia nuplauti vėsiu vandeniu ir patepti drėkinamuoju kremu. Nušveiskite pėdas geriausia kartą ar du per savaitę.

  1. Reguliariai kirpkite nagus

Kirpti nagus rekomenduojama kas dvi savaites. Tokia priežiūra reikalinga ne tik nagams, bet ir odai, kad apsaugotų ją nuo nepageidaujamų infekcijų ir įaugusių nagų. Pedikiūrui geriau naudoti specialiai tam skirtas žirkles. Kad būtų lengviau, nusikirpkite nagus po dušo, kai jie yra daug minkštesni.

Nepalikite nagų per trumpų, nes tai gali sukelti skausmą ir diskomfortą vaikštant. Kampai ir nelygumai po kirpimo turi būti išlyginti nagų dilde. Nekirpkite nagų aštriu kampu ar kraštuose – dėl to jie gali įaugti į odą. Odelę reikia sutepti minkštinančiu kremu ar  aliejumi.

  1. Atlikite kojų savityrą

Bet kokias ligas lengviau išvengti iš anksto, todėl kojų odą reikia reguliariai tirti. Svarbu įsitikinti, kad ant pėdų nėra infekcijų ir grybelio. Kasdien nusiprausus po dušu, ant kojų odos staiga atsiradus įpjovimams, įbrėžimams ir pūslėms reikia gydyti.

Žmogui pastebėjus ilgai nepranykstančias žaizdas ar žaizdeles, tai proga kuo skubiau apžiūrėti gydytojui.

  1. Masažuokite pėdas

Nuolatinis pėdų masažas yra ne tik labai malonus, bet ir naudingas pėdų sveikatai palaikyti. Ši procedūra padeda pagerinti apatinių galūnių kraujotaką, atsipalaiduoti po sunkios dienos, malšinti skausmą ir išvengti patinimų. Pėdas masažuoti galima kasdien, prieš miegą.

Masažo procedūrai puikiai tiks kokosų arba alyvuogių aliejus, kurį reikia šiek tiek pašildyti. Masažas atliekamas švelniais sukamaisiais judesiais, o pirštai šiek tiek ištiesiami į priekį. Vietoj rankų galite naudoti įvairius masažo prietaisus: kilimėlius, volelius, kamuoliukus, elektrinius masažuoklius ir kt.

  1. Palepinkite kojas vonelėmis

Pėdų vonios padeda ne tik išvalyti pėdas nuo nešvarumų, bet ir sumažina prakaito kvapą, įtampą ir pašalina iš organizmo toksinus. Geriausias būdas vonioms paruošti yra karčioji druska (Epsom). Ji ir keli lašai bet kokio aromatinio aliejaus įlašinami į šiltą vandenį, kuriame ruošiamasi pamirkyti kojas apie 10-15 minučių. Sausai odai suminkštinti ir drėkinti, išsimaudžius pravartu panaudoti pemzos akmenį. Po procedūros pėdos nuplaunamos švariu vandeniu, kruopščiai nušluostomos ir patepamos drėkinamuoju kremu.

  1. Išbalinkite kojų odą

Kojų oda, kaip ir bet kuri kita kūno dalis, yra veikiama saulės spindulių. Kai saulė krinta tiesiai ant pėdų, jos taip pat gali stipriai nudegti, o tai kenkia odai. Iš karto keičia spalvą – nuo ​​rausvos iki tamsiai rudos. Geriausias patarimas – degintis saikingai ir tinkamu laiku, kai saulė ne tokia aktyvi, o taip pat nepamiršti palepinti pėdų kremu nuo saulės.

  1. Kontroliuokite hiperhidrozę

Žmogaus pėdose yra daug prakaito liaukų. Pernelyg didelis prakaitavimas sukuria idealią aplinką bakterijoms daugintis ir galiausiai sukelia blogą kvapą ir infekcijas. Norint išvengti tokių problemų, reikia kasdien plauti kojas, pasikeisti kojines ir įsigyti kojinių iš natūralių kvėpuojančių medžiagų.

Batams taip pat reikia geros ir reguliarios priežiūros. Jie visada turi būti švarūs. Talko milteliai, krakmolas arba kūdikių milteliai gali būti naudojami siekiant išvengti blogo kvapo. Kosmetikos parduotuvėse ir vaistinėse parduodama daug produktų nuo hiperhidrozės. Prieš naudodami juos, patartina pasitarti su gydytoju, kad nesukeltumėte alergijos.

  1. Pasirinkite tinkamus batus

Pėdų sveikatai labai svarbu avėti tinkamą, patogią avalynę, kuri nevaržytų judesių, nesukeltų diskomforto, skausmo einant, neatsirastų nuospaudų ir pūslių. Reikia rinktis batus iš natūralių medžiagų, leidžiančių odai kvėpuoti.  Tuo pačiu metu nebus nereikalinga šiek tiek pasivaikščioti po parduotuvę, kad patikrintumėte modelio patogumą. Batus geriausia pirkti dienos pabaigoje, nes tokiu metu pėdos kiek patinsta.

“YouTube” vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą