Raudona žuvis ir jūros gėrybės. Juose gausu neriebiųjų rūgščių, gerinančių kraujagyslių būklę, ir baltymų - vadinamosios statybinės spermos medžiagos. Archyvo nuotrauka

Anot gydytojų, kai pora planuoja papildyti savo šeimą, jie pasirenka ankstyvą nėštumą – per artimiausią mėnesį ar du. Bet medikai laikosi kitokios nuomonės: sveikos poros apvaisinimas turėtų įvykti per metus. Šis laikotarpis daugeliui atrodo per ilgas.

 

Sveikos mitybos ir gyvenimo būdo pokyčiai gali žymiai padidinti vaisingumą

Bet būtent per tą laikotarpį vyras turėtų daugiau valgyti produktų, gerinančių spermos kokybę.  Gydytojų tvirtinimu, tokia mityba kartu su kitomis priemonėmis, kuriomis siekiama sukurti optimalias spermatogenezės sąlygas, padidins apvaisinimo tikimybę.

Taigi, koks maistas veikia spermos vaisingumą? Medicinos statistika rodo, kad sveikos mitybos ir gyvenimo būdo pokyčiai gali žymiai padidinti vaisingumą (vyro spermos gebėjimą apvaisinti kiaušialąstę). Organizme viskas susiję tarpusavyje: nesveika mityba, stresas kartu su alkoholiu ir nejudrus gyvenimo būdas neigiamai veikia vyrų sveikatą. Šiuo atžvilgiu vyrui, norinčiam tapti tėvu, patartina pereiti prie naujo valgiaraščio.

Toliu jūsų dėmesiui pateikiame maisto produktų, gerinančių spermos kokybę, sąrašą.

 

Daržovės, žolelės ir vaisiai:

Riešutai (graikiniai riešutai, migdolai, anakardžiai ir kiti). Juose yra daug cinko, kuris yra atsakingas už spermos gamybą ir testosterono kiekį. Vyrui patartina kasdien suvalgyti saujelę riešutų kaip užkandį ar papildant įvairiais patiekalais.

Bananai. Juose yra didelis kiekis B grupės vitaminų, magnio, cinko ir vitaminų A bei C. Komplekse jie teigiamai veikia hormonus ir sveikų spermatozoidų gamybą.

Česnakai ir žolelės. Būtent šis derinys vyro organizmui suteikia reikiamą vitamino B6 kiekį, taip pat seleną – mikroelementą, kuris veikia spermos struktūrą. Gausiai apšlakstydami mėgstamus patiekalus žolelėmis ir česnakais, stipriosios lyties atstovai gali padidinti libido, pagerinti kraujotaką (taip pat ir kapšelyje) ir reguliuoti testosterono kiekį.

Avokadas. Jame yra daug vitamino E, kuris padidina vyrų reprodukcinių ląstelių mobilumą, jų įsiskverbimo į kiaušialąstę ir apvaisinimo tikimybę. Kaip žinote, spermatozoidai patelės reprodukcinę ląstelę pasiekia maždaug per dieną, susidurdami su daugybe kliūčių (rūgštinė makšties aplinka, gleivinės kamštis ir kt.). Kuo aukštesnė sėklų skysčio kokybė, tuo didesnis bus vyrų vaisingumas.

Smidrai. Jie taip pat teigiamai veikia vyrų sveikatą ir pagerina spermos kokybę ir kiekį. Kitas šparagų pliusas yra imuniteto padidėjimas dėl didelio juose esančio vitamino C. Kaip rodo praktika, dažni peršalimai ir ypač virusinės ligos, esant aukštai temperatūrai, gali neigiamai paveikti spermos sudėtį ir jos gamybą. Didindamas organizmo atsparumą virusams, vyras taip pat padidina vaisingumą, kuris yra svarbus ateities apvaisinimui.

Obuoliai. Sultingi, daug vitaminų turintys vaisiai padeda gaminti pakankamą spermos kiekį.

Pomidorai. Nuolat vartojant bet kokias daržoves, galima pagerinti spermatozoidų skaičių. Pomidorai ypač naudingi rūkantiems ar nepalankioje aplinkos situacijoje gyvenantiems vyrams. Likopenas, esantis pomidorų žievelėje, neutralizuoja laisvuosius radikalus ir pagerina mažų kraujagyslių ir kapiliarų būklę, o tai yra svarbu spermos gamybai.

Moliūgų sėklos. Įperkamas ir skanus vaistažolių produktas, kuriame yra daug cinko, o tai turi įtakos testosterono gamybai. Sėklose taip pat yra didelis kiekis vitamino E ir omega-3 rūgšties, kurios skatina aktyvų lytinių organų kraujotaką ir geros kokybės spermos gamybą. Šį produktą turite naudoti laikydamiesi tam tikros taisyklės. Tai yra, tarp valgių,  nepatartina jų maišyti su kitais patiekalais.

Granatas. Tai ypač padeda vyrams, patyrusiems lėtinį stresą, turintiems  silpnų spermatozoidų ir susilpnėjusį lytinį potraukį.

 

Gyvūninių baltymų maistas ir produktai spermos kokybei pagerinti:

Austrės yra sąrašo viršuje. Šios jūros gėrybės turi daugialypį teigiamą poveikį vyrų organizmui: jos sustiprina erekciją, padidina aktyvių spermatozoidų skaičių, padidina testosteroną ir seksualinį aktyvumą. Geram vaisingumui užtikrinti pakanka suvalgyti 15 gramų austrių per dieną.

Raudona žuvis ir jūros gėrybės. Juose gausu neriebiųjų rūgščių, gerinančių kraujagyslių būklę, ir baltymų –  vadinamosios statybinės spermos medžiagos. Todėl jūs turite valgyti žuvį bent tris kartus per savaitę, pakeisdami riebius ir sunkius mėsos maisto produktus.

Vištiena, triušis ir veršiena. Juose taip pat gausu baltymų, kurių vyrams reikia pagaminti kokybišką spermą. Mėsos valgiaraštį geriau papildyti liesa jautiena ir jauna aviena.

Pieno produktai. Geriausias bus kietasis sūris, naminis varškės sūris, neriebus pienas (jei organizmas jį gerai toleruoja).

Vištienos kiaušiniai. Juose yra ne tik baltymų, bet ir visų žmogaus organizmui reikalingų medžiagų. Nuolat vartojant  šį produktą, turėsite reikiamą ir naudingą spermos kiekį su gyvybingais spermatozoidais. Bet vartojant per daug kiaušinių – jie padidina cholesterolio kiekį, o tai neigiamai veikia sveikatą. Bet baltymai yra  privaloma dietos dalis, kadangi naudinga sveikai spermos gamybai.

 

Baltymai sveikoje vyrų mityboje yra būtini, norint padidinti vaisingumą

Manoma, kad dieta, kurioje gausu baltymų (per daug baltymų), gali sukelti nevaisingumą. Šis nepagrįstas įsitikinimas kilo dėl sportininkų, aktyviai auginančių raumenų masę, mitybos. Mat šioje vyrų kategorijoje dažnai pastebimas sumažėjęs seksualinis aktyvumas ir nesugebėjimas apvaisinti, dėl kurių gydytojai rado daug paaiškinimų, nesusijusių su baltymais.

Taigi, žemą sportininko vaisingumą gali sukelti: didelis fizinis aktyvumas, specialių steroidinių papildų, stipriai veikiančių hormonų lygį, naudojimas. Taip pat nesubalansuota sportinės mitybos baltymų sudėtis, kurios tikslas yra padidinti raumenų masę, tačiau gali slopinti testosterono gamybą.

Atsižvelgiant į tai, reikia pabrėžti, kad baltymai sveikoje vyrų mityboje yra būtini, norint padidinti vaisingumą. Be jų spermatozoidų gamyba ir brendimas paprastai negali vykti, o tai svarbu žinoti vaikinams/vyrams, kuriems vaisingumo klausimai dar nėra aktualūs.

Tuo tarpu konservantai ir papildai  taip pat gali būti sumažėjusio spermatozoidų kiekio ir kokybės priežastis.  Anot dietologijos specialistų, bėda ta, kad labai dažnai neatsižvelgiama į  šias medžiagas, kurių yra produktuose nedideliais kiekiais. Tuo tarpu kai kurie papildai, patekę į organizmą, nors ir mažomis dozėmis, bet reguliariai – ne geriausiai veikia vyrų potenciją ir vaisingumą. Todėl valgiaraštyje reikia vengti maisto produktų, kuriuose yra stabilizatorių, dirbtinių dažiklių, kvapiklių ir skonio pakaitalų. Pavyzdys galėtų būti daugelio vyrų pamėgta pica, rūkyta mėsa, sūdyta žuvis ir pusgaminiai. Be to, padažuose  taip pat yra daug priedų.

taigi, aukščiau išvardinti produktai bus naudingi kiekvienam vyrui, svajojančiam apie tėvystę. Tačiau verta pripažinti nuoširdžiai,  kad neįmanoma sudaryti valgiaraštį, įtraukiant visus šiuos produktus. Jei maistas gali suteikti žmogaus organizmui baltymų, tai mikroelementai ir kai kurios kitos medžiagos, žymiai pagerinančios spermatogenezę, geriausiai gaunamos iš specialių kompleksų, kad padidėtų vaisingumas. Pavyzdžiui, vitaminas E  ypač teigiamai veikia reprodukcinės sistemos funkcionavimą ir vyrų vaisingumą. Taip pat ir vitaminas B9 arba folio rūgštis. Tai būtina teisingos struktūros visaverčiams spermatozoidams susidaryti. Be to, pagerina spermos brendimą, o tai teigiamai veikia spermatozoidų mobilumą ir gyvybingumą.

Cinkas yra  ne mažiau reikalingas normaliam vyrų reprodukcinės sistemos funkcionavimui. Konkrečiai jis reikalingas vyriškojo hormono – testosterono sintezei. Tuo tarpu selenas padidina spermos koncentraciją ir judrumą, teigiamai veikia libido.

 

parengta pagal whattoexpect.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą