Aštrus skonis pagreitina medžiagų apykaitą, gerina apetitą, gerina virškinimą. Naikina virusus, skatina prakaitavimą ir valo organizmą nuo toksinų, gerina kraujotaką. Archyvo nuotrauka

Gal ir ne visi žino, kad saldumynai provokuoja peršalimą, o daržovės gydo depresiją. Nors neretam atrodo, gali įmesti bet kokį maistą į skrandį – suvirškins ir pasisotins. Iš tikrųjų kiekvienas skonis turi savo poveikį kūno ir proto būklei. O priklausomybė nuo tam tikrų skonių gali rimtai pakenkti, rašoma sanantonioreport.org.

 

  1. Saldus

Saldus skonis pagyvina ir nuramina protą, suteikia pasitenkinimo, palaimos ir laimės jausmą. Maitina kūną ir raumenis, skatina audinių augimą, atkuria jėgą ir nervų sistemą, gydo kepenis, gaivina ir tonizuoja.

Bet piktnaudžiaujant cukrumi sukelia godumą, pasitenkinimą ir priklausomybių vystymąsi. Organizme kaupiasi gleivės ir daugėja bakterijų, suglemba audiniai, atsiranda nutukimas, diabetas. Taip pat pastebimas mieguistumas, gali lydėti nuolatiniai peršalimai, akių uždegimai, virškinimo sutrikimai, pasunkės kraujotaka.

Saldaus skonio yra piene. Taip pat  jo yra daugumoje grūdų (kviečiuose, ryžiuose, miežiuose), ankštinių augalų (lęšiuose ir pupelėse), saldžių vaisių (bananuose ir manguose) ir kai kuriose virtose daržovėse (morkose, burokėliuose, bulvėse).

  1. Rūgštus

Rūgštus skonis žadina apetitą ir pagyvina protą. Jis stiprina ir gaivina organizmą, skatina išsivalymą, šalina dujas, valo limfą, malšina troškulį ir netgi sumažina mėšlungio dažnį.

Bet per daug vartodami rūgščių maisto produktų galima sukelti pavydo ir nepasitikėjimo jausmą. Rūgštingumas sukels toksinų kaupimąsi, paburkimą, opas, rėmenį, rūgštingumą. Tai padidina emalio jautrumą, sukelia mieguistumą, nuovargį, galvos svaigimą, niežulį ir net senėjimą.

Rūgštaus skonio netrūksta citrusiniuose vaisiuose, rauginto pieno produktuose (jogurte, sūriuose, grietinėje), fermentuotuose produktuose (vyne, acte, raugintuose kopūstuose, sojos padaže).

  1. Sūrus

Sūrus skonis padidina kitų penkių skonių gyvybingumą ir suvokimą. Jis valo organizmą ir energiją, veikia kaip vidurius laisvinantis, antiseptikas. Druska sulaiko vandenį organizme, padidina virškinimo sulčių ir lytinių skysčių gamybą. Šis skonis gerina apetitą, gerina virškinimą, minkština ir atpalaiduoja audinius.

Bet piktnaudžiaujant druska sukelia norą tenkinti jusles ir godumą. Jūsų kraujas tampa tirštas ir klampus, pakyla kraujospūdis ir atsiranda patinimas. Gali atsirasti opos, kraujavimas, įtrūkimai, plaukų slinkimas.

Sūrus skonis juntamas visų rūšių druskose (stalo, akmens, jūros), taip pat jūros dumbliuose ir kitose  jūros gėrybėse.

  1. Kartus

Kartus skonis plečia sąmonės ribas, prisideda prie proto stabilumo, išlaisvina nuo iliuzijų ir prisirišimų, ramina ir subalansuoja. Kartus skonis malšina karštį ir troškulį. Jis naikina parazitus ir gleives, valo kraują ir padeda pašalinti toksinus.

Piktnaudžiaujant kartumu gali sukelti atsiribojimą, nusivylimą savimi ir pasauliu apskritai. Tai jus be reikalo slopins, gali  sukelti dehidrataciją, odos sausumą, nervinį ir fizinį išsekimą, vidurių užkietėjimą, galvos svaigimą ir sąmonės netekimą.

Kartaus skonio yra trūkažolės, kavos, kakavos, lapinės daržovės (špinatai, salotos, žalieji ir Briuselio kopūstai, rūgštynės, rabarbarai), alijošiuje, alyvuogėse, greipfrutuose, ciberžolėse, pelynuose, pienėse, kiaulpienių šaknyse.

  1. Aštrus

Aštrus skonis aktyvina protą, pašalina apatijos ir depresijos būseną, suaktyvina lytinius hormonus, daro jus protingą. Aštrus skonis pagreitina medžiagų apykaitą, gerina apetitą, gerina virškinimą. Naikina virusus, skatina prakaitavimą ir valo organizmą nuo toksinų, gerina kraujotaką.

Per didelis aštraus maisto vartojimas sukelia per didelį susijaudinimą, dirglumą, nekantrumą ir pyktį. Aštrus skonis taip pat gali sukelti mieguistumą ir galvos svaigimą, troškulį ir burnos džiūvimą, karščiavimą, prakaitavimą, virškinimo sutrikimus, raumenų mėšlungį, nemigą, pilvo dieglius, skausmus ir galvos skausmus.

Aštraus skonio yra prieskoniuose ir žolelėse. Pavyzdžiui, tai gali būti juodieji pipirai, čili, imbieras, česnakai, garstyčios, krienai, gvazdikėliai, kmynai, kardamonas, kmynai, čiobreliai, taip pat ciberžolė, anyžiai, cinamonas. Jo yra ir daržovėse: ridikėliuose, svogūnuose, žiediniuose kopūstuose ir baklažanuose.

  1. Sutraukiantis

Sutraukiantis skonis verčia pasinerti į save, skatina proto aiškumą. Sausina ir stiprina organizmą, gydo negyjančias žaizdas. Sutraukiantis skonis suteikia odai gaivumo, palaiko kūno audinių tonusą ir normalizuoja virškinimą. Sumažina išskyrų kiekį, mažina prakaitavimą, lėtina ir stabdo kraujavimą.

Per  daug vartojant sutraukiančio skonio  produktų, didina nerimo, nesaugumo, baimės jausmą. Gali sukelti vidurių užkietėjimą, dujų susilaikymą žarnyne, taip pat sukelia burnos džiūvimą ir troškulį. Dažnai valgant sutraukiančio skonio maistą, neretai užkemša kraujagysles, apkrauna širdį, sukelia spazmus, traukulius. Sutraukiančio skonio produktai yra šie: ankštiniai augalai, lęšiai, žirniai, medus, graikiniai riešutai, lazdyno riešutai, muskato riešutai.  Daržovės (lapinės daržovės, Briuselio kopūstai, rabarbarai, pupelės ir dauguma žalių daržovių). Vaisiai ir uogos (granatai, persimonai, feijoa, spanguolės, juodieji serbentai ir dauguma neprinokusių vaisių, įskaitant neprinokusius bananus).  Žolelės ir prieskoniai (ciberžolė, petražolės, šafranas, bazilikas, ąžuolo žievė, aviečių lapai ir kt.).

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą