Niekas nenori klausytis patarimų – tai faktas. Bet vis tiek prieš šokdami į meilės valtį, vadinamą „santuoka“, išklausykite „vyresniųjų“, tų, kurie sugebėjo išplaukti, bet prisišvartavo jau prie kito kranto. Tai yra, išsiskyrė. Gal ir jūs dabar, net pro rožinius akinius žiūrėdami, pamatysite kažką svarbaus ar naudingo sau!

 

  1. Santuoka yra sunkus darbas

Visi rašo apie tai, kad santuoka yra sunkus ir abiejų partnerių reikalaujantis pastangų bei darbo. Taip, tai tiesa, todėl neskubėkite atsipalaiduoti. Tarkim, antroji pusė dėl ko nors įsižeidė, tyli kelias dienas, užsidarė savyje…  Kokia išvada? Pasikalbėkite.  Tai padeda bet kokioje nesuprantamoje situacijoje. Tik čia kalbama ne apie tai, kad „brangusis, man atrodo, kad tarp mūsų kažkas negerai“, o apie konkrečias situacijas ir jose kilusius nesusipratimus ar neaiškumus. Vyras galbūt pradės priešintis: juk nuoširdūs pokalbiai nėra stiprioji vyro pusė. Todėl jūsų užduotis yra išmokti aiškiai ir suprantamai perduoti mintį partneriui. Įsivaizduokite, kad ruošiate pokalbį vyrų auditorijai ir turėsite kelias minutes kalbėti. Nepamirškite įvado, pagrindinės dalies, kad kelias sekundes gersite vandenį ir galiausiai išvados. Aiškios ir ne per stipriomis emocijomis alsuojančios mintys geba įvertinti ir tuo pačiu metu suprasti net  ir visai nepažįstamą žmogų.

  1. Buities rutina ima smaugti

Taip, ji tikrai egzistuoja. Jei šeimininkės prigimtis jus aplenkė, pabandykite pasitarti su savo vyru, kas užsiims visais šiais nuostabiais dalykais. Kreipkitės į valymo įmones, pasinaudokite maisto pristatymo paslaugomis į namus.  Jei matote, kad jaunikis nepritaria jūsų idėjai, apsvarstęs šias galimybes kaip  „nereikalingos išlaidos“, jūs tikrai susidursite su santuokos sunkumais. Taigi viena sėkmingos sąjungos paslapčių yra švarus butas ir patenkinti nuomininkai. Jaunai porai nepaprastai svarbu vengti nesutarimų ir diskusijų temomis, tokių kaip „Kas šiandien plauna grindis?“.

  1. Svarbu susidėlioti prioritetus

Pirmajame santuokos etape būtų gerai patiems suprasti, kas vyksta tarp jūsų – ar tai sveika meilė, ar toksinis meilumas. Taip, taip, nes daug žmonių net nesuvokia, kad ieškojo ne šeimos, santykių, o to, kuris užpildys jų tuštumą ir tarnaus traumuojamajai psichikos daliai. Dėl to susidaro neurotiška pora, kuri daro tik tai, kas valdo vienas kitą, ir visais įmanomais būdais sukrečia emocinę supynę, kad kažkaip gyventų ir egzistuotų. Jei savyje randate kažką panašaus, neskubėkite kurti šeimos  –  labiau rūpinkitės savimi ir savo „pasveikimu“, o su šiuo ar kitu vyru (mergina) tai nėra taip svarbu.

  1. Suteikite partneriui galimybę atsipalaiduoti

Tai laikas sau. Taip, abejoms poros pusėms to tikrai reikia. Todėl suteikite savo partneriui galimybę atsipalaiduoti, nebūkite godūs ir neskaičiuokite valandų. Niekas, net ir pati idealiausia pora pasaulyje, negali išbūti  kartu visą parą. Jūs nesate Siamo dvyniai, bet suaugę, turintys savo interesų žmonės. Todėl jei kiekvieną kartą liūdnu veidu lydėsite vyrą į futbolą ar barą, tada, žinoma, nebebūsite jam ryškus ir įdomus žmogus. Ir pirmiausia sau.

  1. Neaptarinėkite savo antrosios pusės su draugais ar mama

Apskritai visais įmanomais būdais apsaugokite savo asmeninę (privačią) erdvę nuo pašalinių kišimosi ir vertinimų. Neleiskite niekam kritikuoti jūsų gyvenimo būdo. Arba primesti savo požiūrį į klausimus, kurie jums rūpi. Žinoma, vargu ar motinos sprendimai iš karto paskatins skyrybas, tačiau jei ji nuolat kišis į sutuoktinių santykius, anksčiau ar vėliau tai  gali baigtis skyrybomis. Ką daryti? Nusibrėžkite ribas su mama dėl savo gyvenimo su vyru (žmona) ir stenkitės neperžengti jų. Jūs tiesiog turite tai padaryti, jei norite, kad jūsų santuoka būtų ilga ir laiminga.

  1. Nekurkite šeimos su žmogumi, kuriuo nesate užtikrinti

Jei jau galite pasidalinti išdavystės, nepasitikėjimo juo istorijomis, turime jums blogų naujienų: taip bus visada. Pats santuokos faktas nėra pajėgus redaguoti jūsų antrosios pusės vertybių, juo labiau, kaip jūs norite. Labai sunku žiūrėti į žmogų be iliuzijų. Tačiau supraskite vieną dalyką: viskas, ką matote, yra žmogus, o viskas, kas jums atrodo ar galvojate, yra jūsų iliuzija ir fantazija. Gyvenimas su tikru žmogumi ar iliuzija priklauso tik nuo jūsų.

  1. Laimė slypi mažuose dalykuose ir akimirkose

Tas pats ir santuokoje. Tai reiškia, kad ne visada bus taip pat, kaip pirmaisiais santuokos  mėnesiais. Kartais bus per ramu, kartais – nuobodu, kartais – triukšmingai. Mes negalime būti visada linksmi ir šypsotis. Tas pats pasakytina ir apie porą:  jie paprasčiausiai  turi likti savimi su visomis savo nuotaikomis ir būsenomis. Todėl nedėkite daug vilčių dėl santuokos, kad susituokus,  mėgausitės nesibaigiančiomis linksmybėmis. Džiaukitės tuo, ką turite, kad jis yra.  Ir apskritai, neužsiangažuokite.

  1. Ar žinote, kokiu pagrindu yra kuriama santuoka?

Indijoje sakoma, kad santuoka gali trukti amžinai, jei yra trys sutapimai. Tada jie rodo galvą, širdį ir pilvo apačią. Žinoma, pora ne visada sutampa fiziškai, dvasiškai ir intelektualiai, bet vis tiek turėtų būti sąlyčio taškų. Tai ne apie trumpalaikį romaną, bet apie ilgalaikę istoriją. Todėl, jei jums patinka džiazas, o jis eina į karaokę, tai kada nors, patikėkite, tai bus rimta priežastis skirtis. Niekas neverčia ieškoti partnerio, mėgstančio lygiai tokią pat muziką, kaip ir jūs. Tačiau vis tiek būtų puiku, jei  abu „plauktumėte“ toje pačioje arba lygiagrečioje bangos ilgyje.

  1. Atsargiai kurkite planus

Galbūt nustebsite, tačiau 90 procentų porų susituokusios „nustoja gyventi“ ir pradeda planuoti: Vaikai, atostogos, paskola,  būstas, automobilis! Žinoma, porą mėnesių džiaugsitės naujais vaizdais, o tada pavirsite nemaloniais žmonėmis, turinčiais pretenzijų vienas kitam. Žinoma, reikia kurti planus, tačiau tai reikia daryti labai atsargiai, lėtai ir be spaudimo. Pasaulis nesugrius, jei kurį nors vakarą neaptarsite palūkanų normų ir kai kurių būsto keitimo galimybių. Stenkitės gyventi lengvai, kad ir kaip sunku tai atrodytų. Tai būtent tai, kas mus vienija ir laiko, o ne visi aukščiau išvardinti dalykai.

  1. Mylėkite be jokios priežasties ir nereikalaukite meilės mainais

Svarbu, kad meilė yra, todėl pratinkitės mylėti be jokios priežasties. Mylėkite ir tada, kai nesulaukiate savo meilės atgarsio. Kartais pasiduokite, kartais darykite taip, kaip nuoširdžiai norite. Tačiau neįžeiskite savo partnerio ir neįsižeiskite pati. Kuo daugiau besąlygiškos meilės bus jūsų širdyje, tuo veiksmingiau ji cirkuliuos kūnu ir pasieks jūsų antrąją pusę. Atminkite, kad meilė ateina su patirtimi. Tiesą sakant, bėgant metams meilė tampa stipresnė, o jos kokybė – gilesnė ir galingesnė. Ir niekada nepamirškite: meilė yra tik jūsų pasirinkimas ir jūsų atsakomybė.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą