Žodis „mama“ visada yra stipriai susijęs su rūpinimosi savo vaiku, meile jam  ir kitais geriausiais ir gražiausiais dalykais žemėje. Tačiau rūkančios moterys, neretai pačios to nesuprasdamos ar nenorėdamos suprasti, žaloja ir netgi žudo savo vaikus – negimusius ir gimusius.

 

Nuolat rūkant sumažėja žmogaus reprodukcinės galimybės

Rūkančios motinos  gali „padovanoti“ savo dukterims ir sūnums ir plaučių vėžį bei kitas ligas,  susijusias su pasyviu rūkymu. Nėščia moteris kenkia negimusiam kūdikiui, kuris neturi pasirinkimo  – yra priverstas „rūkyti su mama.

Ko merginos neturėtų pamiršti, norinčios ateityje pagimdyti sveiką kūdikį?  Žinoma, jei ji nėra abejinga  ne tik savo, bet ir būsimo kūdikio sveikatai ir gyvenimui.

Žinia, nuolat rūkant, sumažėja žmogaus reprodukcinės galimybės. Tai yra jau apvaisinimas gali tapti gana problematiškas. Moteriškos kiaušialąstės  sunkiai ir vangiai juda per kiaušintakius. Be to, slopinamas nėštumo metu gaminamų hormonų kiekis. Vyrų spermatozoidai tampa mažiau judrūs, gerokai sumažėja jų gyvybingumas, todėl dažnai sunkiai įsiskverbia arba neįsiskverbia į kiaušidę. Tačiau tai nereiškia, kad rūkymas gali būti laikomas viena kontracepcijos priemonių nuo pastojimo. Kitaip tariant, rūkysi – nepastosi, mesi rūkyti – įvyks apvaisinimas.

Rūkančių tėvų kūdikis pasmerktas įvairioms reprodukcinės sistemos problemoms jau gimus.

Verta įsidėmėti, kad rūkymas yra viena pagrindinių vyrų impotencijos priežasčių, nes  užkietėjusiems rūkaliams atsiranda didelių sunkumų dėl kraujo pratekėjimo į penį.

Jei moteris rūko nėštumo metu, jos kūdikis jau gimsta priklausomas nuo nikotino. Vaizdžiai kalbant, būsimoji motina dalijasi kiekviena cigarete su savo negimusiu kūdikiu, nes tabako dūmuose esančios veikliosios medžiagos laisvai prasiskverbia į placentą. Ir paauglystėje tokiems  vaikams pradėjus rūkyti, gana greitai atsiranda priklausomybė nuo rūkalų.

 

Kūdikiai gimsta su įvairiomis patologijomis ir raidos defektais

Kartais, nors ir labai retai, nuolat rūkant nėštumo metu, gali įvykti vaisiaus persileidimas.

Be to, rūkančios moterys dažniau pagimdo neišnešiotus kūdikius. O tie, kurie gimsta laiku, dažnai gerokai mažesnio svorio. Tokiais atvejais jiems diagnozuojama hipotrofija – sulėtėjęs vaisiaus augimas.

Be to, jei moterys nuolat rūko per visą nėštumo laikotarpį, jų kūdikiai dažnai gimsta su įvairiomis patologijomis ir raidos defektais. Pavyzdžiui, gali nepakankamai išsivystyti plaučiai ar sutrikti jų funkcijos gimus, dėl to ir kitų priežasčių gerokai apkars vaiko gyvenimas.

Tyrimų duomenimis, rūkančių motinų vaikai dvigubai dažniau tampa staigios kūdikių mirties sindromo aukomis, nei nerūkančių.

Be to, moterų, surūkančių po 15-20 cigarečių per dieną (net jei jos ir susilaikė nuo rūkymo nėštumo metu), kūdikiai serga gerokai dažniau.

Taigi, ko gero išvardinome jau pakankamai priežasčių, kodėl verta mesti rūkyti arba net nepradėti.  Prieš užtraukdami dūmą, labai gerai pagalvokite, ar viso to norėtumėte savo negimusiam kūdikiui? Juk jis negalės pasipriešinti ir pasakyti „ne“. Tai turėtumėte jūs padaryti. Ir ne tada, kai gims kūdikis ar prieš kūdikiui gimstant, o šiandien, dabar, tuojau pat. Suteikite galimybę savo būsimam kūdikiui gimti ir augti sveikam.

 

parengta pagal sciencedaily.com

5 KOMENTARAI

 1. Very great post. I just stumbled upon your blog and wanted to mention that I have really loved surfing around your weblog
  posts. After all I’ll be subscribing for your rss feed and I hope you write
  once more soon!

 2. When I originally commented I clicked the “Notify me when new comments are added” checkbox and now each time a comment is added
  I get four emails with the same comment.
  Is there any way you can remove me from that service?
  Appreciate it!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą