12 metų Lia Hegarty  – transseksuali mergaitė sako, kad labai patinka teatras ir užaugusi nori būti zoologė. Prieš trejetą metų ji teisėtai pakeitė savo vardą iš Liam į Lia, dėvi mergaitės drabužius ir netrukus pradės hormonų kursą, blokuojančių vyrišką brendimą. „Aš sakau, kad esu mergaitė, įstrigusi berniuko kūne“, – ji pasakoja savo interviu PBS radijo laidoje „Growing Up Trans“. Pranešama, kad kuriamas dokumentinis filmas apžvelgsiantis naujos kartos jaunesnius vaikus, susiduriančius su lytine disforija ir tai, kaip jiems padeda naujos medicinos galimybės.

 

Kai dar lankė vaikų darželį, norėjo puoštis seserų drabužiais

Anot mokslininkų, XXI amžius neabejotinai gali būti vadinamas netikrumo amžiumi dėl savo prigimties. Mat atsiranda vis daugiau žmonių, kurie negali teisingai nustatyti savo lyties ir klausia: „Aš berniukas, ar mergaitė?“.

2008 metais gimė gana berniukas  Liamas Hegarty, kuris pradžioje atrodė kaip paprastas vaikas.

Bet su kiekvienais metais jis vis mažiau buvo panašus į berniuką ir vis daugiau ir daugiau į mergaitę. Mažasis Liamas verkė ir išgyveno, nes negalėjo suprasti, kodėl jis yra berniukas, bet atrodo kaip mergaitė. Ir nesvarbu, kad tėvai nuolat aiškino jam, kad mergaitės skiriasi nuo berniukų ne tik išvaizda, bet ir fiziologija. Bet paūgėjęs Liamas priėjo prie išvados, kad jis yra mergaitė, užrakintas berniuko kūne.

Dabar lyties keitimas nėra neįprastas dalykas, kai taikomos procedūros, slopinančios vyriškus veido bruožus ir suaktyvinančios moteriškus. Todėl paaiškėjo, kad jis nėra berniukas, kuris atrodo kaip mergaitė. Tiksliau, dabar jis atrodo kaip storas berniukas, kuris apsirengė kaip mergaitė. Nepaisant to, Liamui be vargo buvo pakeistas vardas ir lytis dokumentuose.

Žinia, iki tam tikro amžiaus skirtingos lyties vaikai gali atrodyti panašūs. Pokyčiai įvyksta, kai ateina pereinamasis amžius – būtent tada pradeda smarkiai keistis ir išvaizda. Dėl to, kad ir kaip mergaitės norėtų atrodyti kaip berniukais, gamta pasirūpino, kad tai neįvyktų. Bet nemažai jų tiesiog susitaiko su savo prigimtimi.

Lia motina, 40 metų Christy Hegarty iš Durhamo, Naujojo Hampšyro, dalijasi nuostabia sūnaus persikūnijimo istorija. „Tik tada, kai paėmiau sūnaus  trimestro ataskaitos kortelę antroje klasėje, supratau, kad jis nusprendė pasakyti mokyklai, jog yra pasirengęs pakeisti savo vardą. Ataskaitoje parašyta: „Lia, kitaip žinoma kaip Liam, šiais metais mokėsi tikrai gerai“.  Praėjusį rudenį mes oficialiai pakeitėme jos vardą ir net jos gimimo liudijimą“.

Christy Hegarty sako prisimenanti, kai Lia dar lankė vaikų darželį, norėjo puoštis seserų drabužiais, todėl klausdavo: „Kodėl aš negaliu apsirengti kaip Catie ir Molly?“ Tuo metu aš jam atsakydavau:  „Na, nes tu esi berniukas, o jos mergaitės“. Bet mama per daug nesijaudino. Sako, Lia buvo mielas, švelnus vaikas ir leido tyrinėti savo apsirengimo variantus. „Mano vyras Boydas ir aš svarstėme, ar ji gali būti gėjus, ar moteris, bet mes nepanikavome, nes nusprendėme leisti jai tapti tuo, kuo ji norėjo. Tiesiog norėjome, kad ji būtų laimingas ir sveikas vaikas!“, – sako Christy Hegarty.

 

Iki tol niekada nebuvo net sutikusi transseksualaus žmogaus

Šeima iš Indianos į Naująjį Hampšyrą persikėlė,  kai Lia buvo ketverių metų. Kol pradėjo lankyti vaikų darželį, ji vis dar dėvėjo berniukų drabužius ir žaisdavo su sunkvežimiai, bet labai norėjo mergaitiškų dalykų. „Pradėjome pirkti jai Barbės lėles ir mergaitės kostiumus. Kurį laiką Lia mielai dėvėjo rožinės spalvos sukneles ir princesių kostiumus namuose. Šeimai ir draugams buvo smalsu, bet niekas  mūsų nesmerkė ir neteisė. Tačiau, kai ji pradėjo lankyti darželį, pamatėme disforijos pradžią. Lia dažnai apimdavo pyktis, kol baigdavosi depresija. Buvo aišku, kad ji jautė diskomfortą“, – sakė Christy.

Christy Hegarty neslepia, kad Lia ne kartą jos klausė: „Kodėl aš negaliu būti tik mergaitė, mama?“ „Būdama vos 5 metų ji ilgai žiūrėdavo į veidrodį vonios kambaryje ir sakydavo: „Aš esu mergaitė ir  galvoje, ir širdyje“- prisimena moteris.

Anot jos, maždaug tuo metu rodė televizijos apie transseksualus vaikus. „Pasibaigus  laidai, aš iškart prisijungiau prie interneto ir susiradau straipsnių tomis temomis. Po to susisiekiau su gydytoju Bostone. Tai buvo mūsų kelionės ir palaikymo bei patarimų paieškos pradžia“, – sako Christy.

Moteris tvirtina iki tol niekada nebuvo net sutikusi transseksualaus žmogaus. Ji ir nesuprato, kad lytinė tapatybė ir seksualinė tapatybė – tai nėra vienas ir tas pats. „Aš turėjau daug ko išmokti. Lia pasipuošti  einant į mokyklą visada buvo iššūkis. Kai grįždavo namo, numesdavo savo drabužius dar laiptinėje ir apsivilkdavo princesės kostiumą. Buvo kvaila kelti skandalus dėl kažkokių marškinėlių ir kelnių. Mes padarėme viską, kad palaikytume ją. Pirmoje klasėje Lia dar rengėme berniukų drabužiais, o vėliau vieną dieną nusprendė pradėti nešioti mergaičių drabužius, kuriuos nupirkome jai į mokyklą. Pavyzdžiui, tamsius džinsus ir „mergaitiškus“ marškinius“, – pasakoja Christy.

 

Direktorė paprašė visų per garsiakalbį nesijuokti iš  tokių žmonių

Moteris neslepia ir to, kad vieną dieną Lia išėjus į mokyklą segėdama sijoną ir rausvus marškinius, po to perdavė, kad paskambintų į mokyklą. „Direktorė pasiūlė susitikti  ir pasikalbėti apie tai, tačiau aš jai pasakiau, kad tai nėra būtina“, – sako Christy. Anot jos, ar verta kelti diskusijas ir aptarinėti vaikų mėgstamus ir nemėgstamus dalykus. Pavyzdžiui, jei Susie mėgsta žaisti beisbolą, Johnny mėgsta dėvėti šortus kasdien, o Liamas  – mergaičių drabužius.

10 metų Lia  taip pat pasipuošė mergaitiškais drabužiais ketvirtoje klasėje per renginį, kur pasakė kalbą  mokslų metų pabaigos proga savo klasės draugams ir jų tėvams. Christy Hegarty sako Lia atrodė pasitikinti savimi, bet kai kurie uždavė jai klausimų. „Tą vakarą renginyje mes buvome kartu. Tada dar buvome berniuko, mėgstančio rengtis mergaičių drabužiais, tėvai. Tačiau tą vakarą grįžus namo Liamas buvo labai nusiminęs dėl to, kad direktorė paprašė visų per garsiakalbį nesijuokti iš žmonių, kurie priima netradicinius sprendimus. Kai Lia suprato, kad žmonės juokėsi iš jos, nusivylė, bet nepalaužė jos dvasios. Jos drąsa tuo metu mane pribloškė. Buvo laikas, kai maniau, kad esame vieninteliai žmonės šioje situacijoje, bet dabar mes žinome, kad nesame vieniši“, – sako Christy. Anot jos, „Facebook‘e“  įkurta grupė „Transseksualių vaikų tėvai“ sulaukė didžiulio palaikymo. Prieš penkerius metus visame pasaulyje buvo gal 500 narių.

„Tai man suteikė galimybės pabendrauti su kitomis šeimomis, atsidūrusiomis toje pačioje situacijoje, ir rasti palaikymą“, – tvirtina Christy Hegarty.

„Facebook“ nuotraukos

5 KOMENTARAI

 1. I seriously love your website.. Pleasant colors & theme.
  Did you develop this amazing site yourself? Please reply back as
  I’m planning to create my own personal website and would love
  to find out where you got this from or just what the theme is called.
  Many thanks!

 2. Hey would you mind stating which blog platform you’re working with?

  I’m planning to start my own blog in the near future but I’m having a tough time deciding between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
  The reason I ask is because your design seems different then most blogs and I’m looking for something unique.
  P.S My apologies for getting off-topic but I had to
  ask!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą