Broliai dvyniai Hugo ir Rossas Turnersai

Iki šiol nesiliauja diskusijos apie tai, kas yra geriau – vegetarizmas, veganizmas ar mėsos dieta?  Išsiaiškinę pirmųjų dviejų dalykų naudingumą mitybos srityje, dvyniai Rossas ir Hugo Turnersai nusprendė atlikti eksperimentą. Broliai sutarė, kad vienas iš jų 12 savaičių taps veganu, o kitas valgys įprastą maistą, tik šiek tiek įvairesnį. Bet suvartojamos kalorijos ir treniruotės turėtų išlikti tame pačiame lygyje abiem atvejais, – rašoma žurnale „Men’s Health“.

 

Nuolat lavino ir stiprino savo kūnus dažnai keliaudami ir aktyviai sportuodami

Šį kartą broliai nusprendė patikrinti, kiek vienam iš jų pavyks bent laikinai pereiti prie veganizmo.

Taigi, vienas dvynių tapo veganu, o antrasis toliau valgydavo mėsą, pagardindamas jas daržovėmis.

Be to, dvyniai Rossas ir Hugo Turnersai nuolat lavino ir stiprino savo kūnus dažnai keliaudami, aktyviai sportuodami ir rengdami palyginimo eksperimentus. Vienas jų buvo kopimas į Elbruso kalną su įranga. Dvyniai taip pat skirtingai ir maitinosi – vienas jų laikėsi dietos, kurioje daug angliavandenių, o antrasis – kurioje buvo gerokai mažiau angliavandenių, bet daugiau maisto produktų, kuriuose gausu riebalų.

Eksperimentas truko 12 savaičių, bet prieš tai dvyniai atliko kontrolinius matavimus.

Primename, kad eksperimento metu Hugo atsisakė gyvūninės kilmės produktų, o Rossas toliau valgydavo mėsą ir kitus produktus. Tiesiog jo mityba tapo daug įvairesnė. Per dieną broliai suvartodavo tokį patį kiekį kalorijų ir treniruodavosi abu 5–6 kartus per savaitę.

Praėjus 12 savaičių, broliai jau galėjo suvesti eksperimento rezultatus.

Hugo, kuris laikėsi veganiškos dietos, per tą laiką prarado 1 kilogramą riebalų ir priaugo 1,2 kilogramo raumenų masės. Eksperimento pabaigoje vyras svėrė 82 kilogramus. Riebalų kiekis Hugo kūne sumažėjo nuo 13 proc. iki 12 proc. Taip pat sumažėjo cholesterolio kiekis kraujyje.

Hugo pažymėjo, kad tapo energingesnis ir treniruotėse jautėsi daug geriau. Jis tvirtino, kad atsisakė bet kokių užkandžių, sausainių, kitų gyvūninės kilmės produktų, pakeisdamas juos vaisiais ir riešutais.

 

Kiekvienas žmogus turėtų atidžiau pasidomėti savo mitybos racionu

Hugo atskleidė vienintelį trūkumą – libido (seksualinio potraukio) sumažėjimą. Vis dėlto vyras galvoja, kad tai neturėtų nutikti kiekvienam, tapusiam veganu.

Skirtingai nei brolis, Rossas visai neprarado svorio. Priešingai, jis priaugo svorio.

Eksperimento metu jis užsiaugino 4 kilogramus raumenų ir 2,8 kilogramus riebalų. Dėl to jo svoris sustojo ties maždaug 86 kilogramais, o kūno riebalų kiekis padidėjo nuo 13 proc. iki 15 proc. Cholesterolio kiekis  vyro kraujyje per eksperimentą nepasikeitė.

Jei Hugo, laikydamasis veganiškos dietos, neturėjo jokių energetinių problemų, tai Rossui nutiko   priešingai. Jau nuo 10-11 val. ryto Rossas jausdavosi labai alkanas, atsirasdavo nuovargis, tarsi nebūtų tekęs jėgų.

Be to, Hugo cukraus lygis kraujyje buvo tolygesnis, o Rosso dažnai šokinėjo iš žemo į aukštą.

Broliai, baigę eksperimentą, priėjo prie išvados – dabar jie valgys daug įvairesnį maistą.

Hugo ir Rosso tvirtinimu, mityba yra labai svarbus dalykas, todėl kiekvienas žmogus turėtų atidžiau pasidomėti savo racionu. Broliai galvoja, kad žmonės per dažnai valgo tuos pačius maisto produktus, kurie tiesiog atrodo kitaip.  Todėl dabar dvyniai į savo racioną pasistengs įtraukti daugiau veganiškų produktų. „Tiek veganiška dieta, tiek mėsa turi savo privalumų. Valgysime įvairesnį maistą, bet bus dienų, kai atsisakysime mėsos. Tačiau į įprastą racioną įtrauksime daugiau veganiškų produktų. Tuo pačiu valgysime geresnės kokybės mėsą, bet mažesniais kiekiais. Mes laikysimės geriausių abiejų dietų“, – sakė vienas brolių savo interviu leidiniui.

Socialinių tinklų nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą