Ar kada nors susimąstėte, kodėl tiek daug iš pažiūros idealių vyrų lieka vieniši? Galbūt priežastis paprasta – jų idealumas labai perdėtas ir išpūstas, tarsi muilo burbulas?
„Vyrai yra tokie niūrūs ir nuobodūs, kad priežastis, dėl kurios jie nėra pripažinti nelaimingiausiomis būtybėmis žemėje, yra tik todėl, kad jie patys nepastebi savo nelaimingumo“, – sakė viena žinoma feministė.
Taigi, su kokio tipo vyrais merginos visiškai nenori bendrauti? Pirmiausia pakalbėkime apie akivaizdesnius tipus, kurie yra įprasti ir net gana patrauklūs kai kurioms merginoms!
Vienintelis vyrų tipas, nemalonus visoms moterims
- Patologinis šykštuolis
Vyrų tipas, kuris visada atstumia daugumą moterų, yra patologinis šykštuolis. Niekas labiau nenužudo romantikos ir noro būti šalia žmogaus, kaip perdėtas jo šykštumas.
Įsivaizduokime kažkokį jauną sėkmingą teisininką, turintį daug pinigų. Iš pirmo žvilgsnio jis daro visiškai malonų įspūdį – išsilavinęs, gerai apsirengęs, manieringas, išauklėtas, vairuojantis neblogą mašiną. Tačiau atidžiau pažvelgus paaiškėja, kaip ši savybė pasireiškia visose jo gyvenimo srityse.
Jis kategoriškai nusiteikęs prieš bet kokias išlaidas, išskyrus pačias būtiniausias. Pakviesti merginą vakarienės į gražų restoraną? Jokiu būdu, geriau nusipirkti bandelę ir suvalgyti ant parko suoliuko. Eiti su ja į kiną? Kam permokėti, kai piratinę filmo kopiją galima žiūrėti namuose. Apie dovanas nekalbama – tai tuščias ir beprasmis pinigų švaistymas – galbūt vėliau, kai santykiai pasieks „rimtą“ etapą. Bet tai labai neaišku.
Toks asmuo pareikalaus sąskaitos už kiekvieną papildomą pinigą, išleistą kažkam nereikalingam. Visi bandymai paskatinti jį gyventi dosnesnį gyvenimo būdą bus sutikti nepatenkintu niurzgėjimu ir kaltinimais, kad mergina bando iš jo pasipelnyti.
Toks elgesys greitai išsekina bet kokius romantiškus jausmus. Net jei žmogus visais kitais atžvilgiais patrauklus, šykštumas santykius nuodys nuolatine įtampa dėl pinigų. Ir galiausiai taupymo ir kaupimo troškulys išstumia visa kita. Šalia tokio vyro tiesiog nėra vietos švelnumui, rūpesčiui ir šilumos atmosferos kūrimui santykiuose.
- Asmenukių meistras
Laikui bėgant merginos susierzina, kai vyras per daug dėmesio skiria sau – jo socialinio tinklo kanale tik jis yra jo mėgstamiausias, o dažniausiai tai būna jo asmenukės. O taip, dar viena nuotrauka veidrodžio atspindyje. Į save įsitvirtinę vyrai visada atstumia merginas. Atrodo, kad šalia jo nėra vietos niekam kitam.
- Perfekcionistas
Šie vyrai – tarsi tobulumo medžiotojai, keliantys kartelę taip aukštai, kad kartais atrodo, kad jie gyvena pasaulyje, kuriame kiekvienas žingsnis turi būti tobulas, tarsi šokis siaurame take.
Jų griežtus kriterijus atitinkanti mergina yra tarsi brangus deimantas, tačiau kiek smagumo yra idealiame, bet monotoniškame gyvenime? Toks partneris visada stengsis jus perdaryti, patobulinti ir pakeisti. Ar jums to reikia?
- Visko ir visų kritikas
Iš pažiūros užsiėmę ieškodami kaltų visose gyvenimo srityse, šie vyrai gali nesunkiai laimėti medalį už gebėjimą rasti tamsiąją pusę net šviesiausiuose dalykuose. Netgi įprasta scena gatvėje su šunimi, pro kurį jie praeina, neliks be jų išsamios analizės.
- Svarbiausia: verkšlentojai ir amžinai kenčiantys
Be visų akivaizdžių dirgiklių, tokių kaip grubumas, nedėmesingumas ar šykštumas, yra vienas vyrų tipas, kuris a priori nepatiks nė vienai merginai ar moteriai. Bet kurią adekvačią merginą atbaido nepataisomi verkšlentojai. Niekas labiau neatbaido nuo noro užmegzti romantiškus santykius, kaip nuolatinis bambėjimas, kritika ir neigiamas partnerio požiūris. Kaip sakė Oscaras Wilde‘as: „Viską galima atleisti, išskyrus nuobodulį“. Nuobodus ir nuolat besiskundžiantis vyras – nuobodulio ir negatyvo įsikūnijimas. Šis vyras net šviesiausią akimirką gali paversti tamsia scena. Paklauskite jo, kaip praėjo diena, ir jis atsakys: „Vėl viskas blogai“.
Kiekvienoje tuščioje galvoje visada yra vietos skundams. Įsivaizduokite jauną biuro darbuotoją. Iš pirmo žvilgsnio jis atrodo visai normalus, bet tik iš pirmo žvilgsnio. Tačiau kai tik pradėsite su juo kalbėtis, jo tipas taps akivaizdus. Kadangi jis sugeba skųstis absoliučiai viskuo: darbu („kalėjimas, o ne darbas“), viršininku („tironas ir nieko daugiau“), kolegomis („vidutinybės ir tinginiai“), tėvais („jie visada erzina savo kritika‘), kaimynu, oru („vėl tas šlamštas ir šaltis“) ir taip toliau. Žodžiu, jo dejonių sąrašas yra begalinis.
Kad ir kur būtumėte su juo – kavinėje, kine, pasivaikščioję – jis tikrai ras kuo pasiskųsti. Padavėjas buvo per lėtas, filmas nuobodus, oras prastas.
Be to, toks vyras visada yra „lengvai nuliūdęs ir pakanka menkiausių priežasčių, kad panardintų jį į neviltį“. Jis ne tik konstatuoja faktus, bet daro tai itin niūriais ir neigiamais tonais.
Bet koks bandymas pakeisti temą ar pasakyti ką nors teigiamo pasitiks su naujų skundų srautu. Jokių konstruktyvių pasiūlymų ar veiksmų iš jo nesulauksite – jis tik apibūdina savo kančią. Galbūt vienintelis dalykas, kuriuo jis nesiskundžia, yra jo, kaip amžino besiskundžiančio „žmogaus“, prigimtis.
Buvimas šalia tokio žmogaus tiesiog vargina. Jo nuolatinis nepasitenkinimas ir niūrumas erzina ir tiesiogine prasme slopina. Labai greitai bendravimas pradeda asocijuotis su kažkokiu neįtikėtinu stresu, kyla noras greitai pabėgti nuo jo negatyvumo.
Neigiamas požiūris persmelkia kiekvieną gyvenimo aspektą ir užmuša net romantiškų jausmų užuominą. Juk ne tik nenorėsite tokiu partneriu pasikliauti sunkiomis akimirkomis, bet ir jo buvimas savaime pradedamas suvokti kaip nuolatinis dirgiklis. Tai tampa rimta kliūtimi užmegzti artimus santykius ir verčia merginas vengti tokių verkšlenimų – bėgti neatsisukant.
„Blogiausias dalykas žemėje yra rūstus ir visada nepatenkintas žmogus“ – sakė Einšteinas.
Ir dar viena Alberto Einšteino frazė: „Gyvenimas yra kaip dviratis, kad išlaikytum pusiausvyrą, tu turi judėti“.
Tokie vyrai – tarsi juodoji skylė, sugerianti visą teigiamą santykių energiją. Susitelkę tik į savo nesėkmes ir nepasitenkinimą, jie tampa tikru meilės pakilimo stabdžiu.
Volteras taip pat sakė: „Geriau gyventi vienam, nei su užsispyrusiu ir visada besiskundžiančiu žmogumi“.