O nemaloniausia tai, kad infantilios merginos dažniausiai nepripažįsta savo priklausomybės ir nesuvokia, kad ji turi įtakos santykiams. Archyvo nuotrauka

Jūs, žinoma, girdėjote apie tokius košmariškus padarus, vadinamus „mamos sūnelius“. Tai nesubrendę vyrai, kurie būna priklausomi paprastai nuo savo mamos. Tačiau šią sąvoką galima išplėsti ir į santykius apskritai. Žinoma, nėra nieko blogo mylėti savo mamą. Blogai, kai vyras nuo jos priklausomas.

 

O kaip „tėčio mergaitės“ ar „mamos mergaitės“? Taip, padarykime išlygą, nes reikia apie tai kalbėti atvirai. Įdomu tai, kad kasdieniame gyvenime šis terminas girdimas daug rečiau. Ar tai reiškia, kad merginos yra mažiau vaikiškos?  Tiesiog infantilios merginos savo infantilumą stengiasi pateikti kaip kažką gražaus.

Kažkodėl daugelis merginų yra įsitikinusios, kad priklausomybė nuo kito žmogaus yra jautrumo ir švelnumo požymis. Jos žavisi savo apsimestiniu „pažeidžiamumu“ ir ieško vyro, kuris jas saugotų ir pasirūpintų.

Tiesą sakant, tai nėra taip miela, kaip jos galvoja. Ir čia yra kelios pagrindinės priežastys, kodėl brandžiam ir tinkamam vyrui geriau neprasidėti su tokiomis merginomis.

 

Santykiuose jos yra nepatikimos

Kai vyras užmezga santykius su infantilia mergina, iš karto reikia tikėtis, kad visi rūpesčiai ir problemos kris ant jo pečių. Santykiai su tokia mergina visada klostosi pagal tą patį šabloną: stiprus vyras atiduoda viską, o silpna moteris – visa tai paima.

Kas atsitiks, jei scenarijus pasikeis? Tai yra, o jei vyrui pačiam prireiks palaikymo ir paramos? Išlaikoma mergina negalės jam padėti. Ji tiesiog susiras naują „tėtį“, kuris ja pasirūpins, o dabar buvęs vyras liks vienas su savo problemomis.

O nemaloniausia tai, kad infantilios moterys dažniausiai nepripažįsta savo priklausomybės ir nesuvokia, kad ji turi įtakos santykiams. Jos tiesiog gyvena pagal savo scenarijų, priversdamos vyrą kentėti dėl nenuspėjamumo ir nepatikimumo. Kitaip tariant, ji neleidžia vyrui  eiti į priekį, tobulėti ir stengiasi nuleisti  jį „į vaikystę“

Sveikų santykių paslaptis nėra tokia sudėtinga – kiekvienas partneris turėtų siekti savo asmeninio tobulėjimo tiek kartu, tiek atskirai (pomėgiuose, darbe ir panašiai).

O jei kuri nors ignoruos savo  partnerio vystymąsi, santykiuose bus disbalansas. Kadangi infantili mergina niekuo neprisideda prie vystymosi, norėdama palaikyti gerus ir perspektyvius santykius. Vyras turės arba daugiau duoti, arba nuolatos sulėtinti  savo asmeninę pažangą, kad nenutoltų nuo savo partnerės.  Tuo pačiu ji skųsis, kad jos partneris nedaro pažangos. Jai sunku suprasti, kad ji yra to priežastis.

Ji nėra pasiruošusi motinystei

Susidūrus su infantilia mergina, galite būti tikri dėl vieno: ji nepajėgs užauginti jūsų vaikų.

Infantilios moters esmė ta, kad ji pati yra suaugęs vaikas. Ar patikėtumėte savo sūnaus auklėjimą penkerių metų vaikui? Labai abejoju!

Žinoma, ši priežastis svarbi tik tuo atveju, jei planuojate ką nors rimto. Infantili mergina gali būti laikoma trumpalaikio romano variantu. Tačiau net ir tai, kas pradžioje trumpalaikė, gali virsti kažkuo daugiau. O jei taip atsitiks, greičiausiai susilauksite vaikų, kurių tokia moteris, deja, dažnai nesugeba užauginti.

Prieš baigdama norėčiau pastebėti, kad visada yra išimčių. Kai kurios „mergaitės“ gimus vaikui gali pasikeisti: tampa brandesnės ir atviresnės. Tačiau reikia  realistiškai vertinti tikimybę, kad tai įvyks.

Greičiausiai susidursite su situacija, kai infantili mama nedalyvaus auginant ir prižiūrint vaikus, viską perkeldama  ant vyro pečių.

Dabar atsakykite į tris klausimus:

Kaip vertinate infantilias merginas?

Ar turėjote asmeninės tokių santykių patirties?

Kaip savo santykiuose kovojate su priklausomybe?

Laukiu jūsų atsakymų komentaruose!

 

Psichologė Angelė Kazlauskienė

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą