Tą lemtingą 1979-ųjų dieną 18-metis Hernandezas dirbo tarnautoju bakalėjos parduotuvėje, esančioje vos už kelių kvartalų nuo Etano namų. Hernandezas įviliojo Etaną į parduotuvės rūsį, išprievartavo ir pasmaugė. "YouTube" stopkadras

1979 metais gegužės 25 d. šešerių metų Etanas Patzas, gyvenęs Niujorko, Manheteno Soho dalyje, įtikino savo mamą Julią leisti jam vienam nueiti iki autobusų stotelės, kuri buvo už dviejų kvartalų nuo jo namų. Tačiau motina nežinojo, kokią lemtingą klaidą padarė leisdama sūnui eiti vienam, rašo cbsnews.com

 

Televizijos žiniose nuolat buvo rodomos berniuko nuotraukos

Kai Etanas išėjo iš namų, jis nuėjo tiesiai į autobusų stotelę, kuri yra už dviejų kvartalų nuo jo namų. Ten Etaną turėjo paimti mokyklinis autobusas, bet, matyt, tai neįvyko. Kai motinai  paskambino iš mokyklos, sakydami, kad Etano nėra klasėje, jai pakirto kojas.

Tada berniuko mama nedelsdama kreipėsi į Niujorko policiją ir nuo to momento prasidėjo plataus masto Etano paieškos. Niujorko policijos departamentas išsiuntė apie 100 pareigūnų su šunimis sekliais ieškoti dingusio berniuko. Jie iššukavo visus Manhatano kvartalus.

Televizijos žiniose nuolat buvo rodomos Etano nuotraukos, o žinios apie dingusį berniuką nuolatos buvo transliuojamos „Times Square“ gatvių ekranuose.

Be to,  vienas iš JAV pieno gamintojų nusprendė padėti surasti berniuką. Beje, prieš išspausdinant berniuko atvaizdą ant jų pieno pakelių, prieš keletą metų ta pati įmonė jau buvo lygiai taip pat pasielgusi, kai tuo metu Ajovoje dingo du berniukai.

Taip visa šalis sužinojo apie berniuko dingimą. 1983 metais JAV prezidentas Reiganas netgi paskelbė gegužės 25-ąją, kai Etanas dingo, „Nacionaline dingusių vaikų diena“.

Praėjus penkeriems metams po berniuko dingimo, atitinkamų veiksmų ėmėsi ir kitos kompanijos. Dingusių vaikų nuotraukos buvo išspausdintos ant picų dėžučių, bakalėjos maišelių, telefonų katalogų ir kt.

Per šią reklamos akciją Bonnie Lohman aptiko savo vaikystės nuotrauką ant bakalėjos krepšelio, nes vėliau paaiškėjo, kad jos patėvis ją pavogė iš mamos, kai ji buvo dar visai vaikas. Tačiau Etano likimas, deja, vis dar yra paslaptis. Jo ieško  jau 30 metų

80-aisiais, 90-aisiais ir 2000-aisiais policininkai ypač aktyviai  tyrė Etano Patzo dingimo bylą.

 

Įviliojo į parduotuvės rūsį, išprievartavo ir pasmaugė

O 2000 metais policininkai, atrodė, buvo visai arti tikslo: jie įsiveržė į anksčiau teisto prievartautojo José Ramoso namus. Jį pažinojo vieną iš Etano auklių, bet krata šio vyro namuose nieko nedavė.

2001 metais Etanas Patzas buvo oficialiai paskelbtas mirusiu, tačiau byla liko atvira.

2012 metais, byla vėl sulaukė viešumo žiniasklaidoje, po kratų pas kitą įtariamąjį. Į policiją kreipėsi  Jose Lopezas, kuris pasakė, kad už Etano Patzo mirtį atsakingas jo žentas Pedro Hernandezas.

Tą lemtingą 1979-ųjų dieną 18-metis Hernandezas dirbo tarnautoju bakalėjos parduotuvėje, esančioje vos už kelių kvartalų nuo Etano namų. Hernandezas įviliojo Etaną į parduotuvės rūsį, išprievartavo ir pasmaugė.

Po nusikaltimo Hernandezas grįžo į gimtąjį Naująjį Džersį ir po kiek laiko prasitarė savo giminaičiams apie vaiko nužudymą Niujorke.

Hernandezo kaltės bylos nagrinėjimas užsitęsė ilgai, kol 2017 metų vasario 14 dieną Pedro Hernandezas buvo pripažintas kaltu dėl Etano Patzo nužudymo. 56 metų Pedro Hernandezas buvo nuteistas kalėti 25 metus be lygtinio paleidimo.

Tačiau berniuko tėvai visą laiką tikėjo, kad Etanas gyvas ir niekada nekeitė durų spynų, tikėdamiesi, kad jis sugrįš.

„YouTube“ stopkadrai

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą