Pirmenybė turėtų būti teikiama sveikiems natūraliems produktams. Nieko naujo nepasakysime: vaisiai, daržovės, grūdai, uogos ir riešutai. Galbūt tai yra geriausia, ką galima pasiūlyti. Taip pat sumažinkite raudonos mėsos kiekį. Archyvo nuotrauka

Žinia, perteklinis svoris gali sukelti diabeto, širdies ir kraujagyslių ligų išsivystymą, sutrumpinti gyvenimo trukmę ir pabloginti sveikatą. Tam atsispirti būtina ir įmanoma. Jei turite didelių gyvenimo planų ir rimtai ketinate atsikratyti papildomų kilogramų, Jūsų dėmesiui keletas  patarimų.

 

Pagrindinis svorio metimo principas yra išeikvoti daugiau kalorijų nei suvartojate.

To mokomės mokykloje, kai skaičiavome į baseiną ir iš jo įtekančio vandens kiekį. Kalorijas skaičiuoti šiek tiek lengviau, bet  neužtenka vien jas skaičiuoti. Energijos išeikvojimas dėl fizinio aktyvumo turėtų būti svarbesni už suvartojimą su maistu. Arba turite sumažinti šaldytuvo varstymo skaičių ir pabandyti daugiau judėti.

  1. Nebūkite savo skrandžio vergas

Norėdami numesti svorio „kaip laikrodis“, valgykite teisingai. Visi šie rafinuoti ir perdirbti maisto produktai, soda, GMO ir kitos cheminės medžiagos mūsų organizmams brangiai kainuoja.

Pirmenybė turėtų būti teikiama sveikiems natūraliems produktams. Nieko naujo nepasakysime: vaisiai, daržovės, grūdai, uogos ir riešutai. Galbūt tai yra geriausia, ką galima pasiūlyti. Taip pat sumažinkite raudonos mėsos kiekį.

  1. Neleiskite, kad alkis jus valdytų

Nepakliūkite į netikro alkio spąstus. Emocinis alkis ar tiesiog noras valgyti yra įpratę apgauti mūsų valią. Venkite paprasto cukraus ar maisto produktų, kurių glikemijos indeksas yra aukštas.

Valgykite sudėtingus angliavandenius, kurie ilgiau virškinami. Mokslininkų teigimu, baltymai taip pat siejami su pilnatvės jausmu. Tai leidžia atidėti kito valgio pradžią.

  1. Naktis miegui, o ne virškinimui

Vakarienę atiduokite priešui, sako senas posakis. Šiandien visuomenė tapo humaniškesnė, todėl tiesiog nevalgykite prieš eidami miegoti. Tai pats blogiausias laikas valgyti. Jūs negalėsite sudeginti tų kalorijų per naktį, todėl jos tiesiog virs papildomu svoriu.

  1. Gerkite daugiau vandens

Kartais alkio jausmą gali sustiprinti dehidratacija. Tyrimai rodo, kad išgeriant 8 stiklines vandens per dieną galima numesti svorio. Tai taip pat gali būti siejama su skrandžio užpildymu ir alkio jausmo numalšinimu.

  1. Alkoholis

Alkoholis skatina antsvorio kaupimąsi. Alkoholis sutrikdo trapią vandens ir elektrolitų pusiausvyrą, medžiagų apykaitą ir hormonines funkcijas, padidina kortizolio sintezę, kuri ardo raumenis ir kaupia riebalus. Alkoholis mažina vyrų testosterono kiekį, kuris padeda deginti riebalus ir auginti raumenis.

  1. Judėjimas yra gyvenimo dalis

Negalima sakyti, kad be fizinio krūvio harmoningas kūno vystymasis yra sunkus, nes tai yra viena visuma. Jei gamta norėtų, kad gulėtume ant sofos su iPad, mes neturėtume daugiau nei šešių šimtų raumenų. Judėjimas yra gyvenimo dalis. Norint numesti svorio, geriau tinka aerobiniai pratimai (bėgimas, plaukimas, čiuožimas, važiavimas dviračiu ir kt.). Net jei jau buvote sporto salėje, pasivaikščiokite ir lipkite laiptais be lifto. Nevenkite palankių progų pagreitinti medžiagų apykaitą ir deginti balastą. Kas sakė, kad bus lengva?

  1. Pasisverkite

Įsigykite svarstykles ir padėkite jas gerai matomoje vietoje. Dabar tai jūsų padėjėjas. Pasisverkite  kiekvieną dieną tuo pačiu metu, kad galėtumėte stebėti savo pažangą. Tai padės prisiminti savo tikslus. Dar geriau, pakeiskite svėrimą matavimo apskritimais. Jei jūsų juosmuo mažėja, nesvarbu, kiek jūs sveriate. Jūs atrodysite geriau.

  1. Sveikas miegas

Eikite miegoti laiku ir venkite naktinio darbo. Miego sutrikimai ir naktinis gyvenimo būdas pakoreguoja nusistovėjusį medžiagų apykaitos mechanizmą, o tai lemia svorio padidėjimą ir ligų vystymąsi.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą