Šiuo atžvilgiu, žinoma, pirmiausia svarbu išsiugdyti savyje šį seksualinį subtilumą – ypatingą būseną, kurią trumpai galima apibūdinti taip: „Aš noriu mylėti“. Archyvo nuotrauka

Vieni mano, kad santykiuose svarbiausia sutapti charakteriais, kitiems prioritetas yra žmogaus išvaizda, o dar kitiems – panašūs tikslai. „Partnerių vertinimo teorijos“ autoriai su tuo nesutinka ir siūlo iš karto atsižvelgti į keturis veiksnius.

Dažnai rinkdamiesi potencialų partnerį orientuojamės tik į tą tipą, kuris mums atrodo labiausiai tinkamas. Tačiau yra ir kitų veiksnių, lemiančių galimą žmonių suderinamumą. Taigi „partnerių vertinimo teorijos“  tyrinėtojai  siūlo  į mums patinkantį žmogų pažvelgti iš karto iš kelių perspektyvų.

Teorija, kurios autoriai yra psichologijos profesoriai Paulas Eastwickas, Eli Finkel ir Samantha Joel, buvo paskelbta Amerikos mokslo žurnalo „Psychological Review“ balandžio mėnesio numeryje. Ilgalaikis santykių tyrimas leido mokslininkams nustatyti keturis požiūrius, per kuriuos galite pažvelgti į potencialų partnerį ir suprasti, ar tai jūsų žmogus.

  1. Bendra perspektyva

Šiuo požiūriu vertiname ne tik potencialius partnerius santykiuose, bet ir žmones apskritai. Pirmiausia atkreipiame dėmesį į išvaizdą, taip pat į tai, ar ji atitinka religijos ir kultūros mums keliamus reikalavimus. Pavyzdžiui, pagal islamo taisykles musulmonės negali tekėti už ne musulmonų.

  1. Suvokimas

Šiame etape atsigręžiame į savo patirtį – potencialų partnerį analizuojame per savo poreikių santykiams prizmę. Kai žiūrime į žmogų iš šios perspektyvos, mūsų nuomonei įtakos turi tokie dalykai kaip mūsų savigarbos lygis, jautrumas atstūmimui ir mūsų lūkesčiai, pagrįsti praeities santykiais.

Vertindami iš šios perspektyvos, nustatome, ar galime būti su tuo žmogumi. Pavyzdžiui, jei mergina neseniai skaudžiai išsiskyrė su menininku, jai gali atrodyti, kad jos gyvenime nebėra vietos kūrybingiems žmonėms – siekdama atsiriboti nuo galimo skausmingo scenarijaus pasikartojimo.

  1. Charakteringa perspektyva

Ši perspektyva kai kuriems partneriams taikoma pasirinktinai, atsižvelgiant į jų savybes. Tai apima idealus ir pageidavimus, susijusius su tam tikromis potencialaus partnerio savybėmis.

Trumpai tariant, šiame etape, mūsų galvoje, tarsi formuojasi žmogaus tipas, detalizuojantis bruožus, kuriuos laikome patraukliais ir mums tinkančiais. Šios savybės lemia, ko norime iš partnerio. Kai sakome frazę „tai mano tipas“, į žmogų žiūrime iš šios perspektyvos.

  1. Tikslinė perspektyva

Ši perspektyva būdinga kiekvienuose santykiuose. Jis kuriamas pasitelkus patirtį, įgytą su kitais partneriais. Šiame etape mes nustatome, ar potencialus partneris mus nuves prie norimo rezultato. Pavyzdžiui, vyras, norintis susituokti per ateinančius porą metų, vargu ar pasirinks moterį, kuri svarsto tik santykius be įsipareigojimų. O jei pasirinks, tuomet didelė tikimybė, kad su ja nebus laimingas.

Įvertinę potencialų partnerį iš šių keturių požiūrių, galime suprasti, kiek esame suderinami ir ar verta bandyti kurti ateitį su šiuo žmogumi.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą