Jei tai suprasite, galite pamatyti išeitį iš šios situacijos. Jūsų santykiai pagerės, jei nustosite save žeminti, o kitas atsikratys kaltės jausmo. Archyvo nuotrauka

Šį kartą kalbėsime apie tai, kas nutinka santykiuose, kai vieno partnerio jausmai atvėsta.  Veiksmingo problemos sprendimo raktas yra supratimas. Jei atšalimas santykiuose yra abipusis, tai nėra problema. Santykiai tiesiog prieina prie savo logiškos išvados.

 

Negali gauti energijos, bet nori

Visai kitas dalykas, kai reikia žmogaus dėmesio. Dar daugiau –  žmogaus jums reikia kaip oro. Tada jo atšalimą ar atsitraukimą dažnai galima apibūdinti kaip paniką. Jums žmogus tada būna vienintelis energijos šaltinis,  leidžiantis gyventi ir mėgautis gyvenimu.

Užtat savo būseną galite apibūdinti kažkuo priešingu. Tai yra, jis negali gauti energijos, bet nori. Tuo pačiu žino, kodėl jaučiasi nelaimingas – kitas žmogus atsisako su juo susitikti.

Dar įdomiau tai, kad  tas kitas žmogus jo nepalieka, nes kartais vis tiek gauna energijos.  Tuo pačiu jis jaučia tai kaip lengvą trauką, todėl lieka šalia tavęs.

Kadangi nesąmoningai bijote būsenos, kurioje visiškai neteksite energijos, todėl esate pasiruošę daug nuveikti, kad bent ką nors laimėtumėte. Kartais jaučiate savo partnerio/ės norą (dažniausiai po kivirčų) susitaikyti su jumis, todėl ir toliau jaučiate jam ne tik potraukį, bet ir kažkokius jausmus.

Viso to rezultatas – partnerio/ės atvėsimo jausmas. Tas, kurio padėtis yra silpnesnė, jaučiasi įskaudintas ir pažemintas, nes atsiduria savo bevertiškumo būsenoje. Stiprioji pusė kartais jaučia kaltės jausmą.

Jei tai suprasite, galite pamatyti išeitį iš šios situacijos. Jūsų santykiai pagerės, jei nustosite save žeminti, o kitas atsikratys kaltės jausmo.

Tačiau daugelis nueina lengviausiu keliu  – jiems gali atrodyti, kad vienintelis teisingas sprendimas – palikti žmogų. Nereikia galvoti apie kraštutinumus. Jei jūsų santykiai trunka savaitę, tai labai lengva įgyvendinti, bet jei kalbame apie santykius, kurie trunka jau dešimt metų?

Tvirtą poziciją užimantis žmogus nenukenčia nuo to. Priešingai – jis mano, kad savo nemeile ne tik įskaudina savo partnerį, bet tuo pačiu parodo, kad jis yra niekas, nulis, tuščia vieta.

Kai jūs atsiduriate „elgetaujančio“  (pažemintoje) padėtyje, tai sukelia partnerio/ės kaltės jausmą ir žmogus bėga nuo kaltės jausmo (toldamas nuo jūsų)…

Išeitis jums yra uždrausti sau bet kokį pažeminimą. Tada partneris susimąstys…

Tokiuose santykiuose kažkas panašaus nutinka nuolat. Greičiausiai taip nutiko ir jūsų santykiuose.

Tokiais atvejais partneris/ė  tam padaro galą, tačiau per atstumą jis/ji pradeda jūsų ilgėtis (kartais po poros dienų) ir viskas grįžta į anksčiau aprašytą padėtį. O tai rodo, kad yra ryšys vienas su kitu (nors ir silpnas).

 

Bus mažiau nuoskaudų, sumažės konfliktų

Dažnai žmonės bijo, kad pasakius partneriui tiesą į akis, ką jis apie jį galvoja,  tik dar labiau atšaldys jo jausmus. Jei tai jūsų baimė, dar kartą perskaitykite ankstesnę pastraipą.  Iš tikrųjų jūsų „atšalęs“ partneris niekur nedings, jei jūs pats nekalbėsite apie norą išsiskirti.

Tuo pačiu su partneriu/e elkitės atvirai ir pozityviai, neapsimetinėdami amžinai kenčiančia ir nepatenkinta būtybe.

Jei jūsų nepriminsite išmaldos maldaujančio elgetos, bus mažiau nuoskaudų,  sumažės konfliktų, o partneris nebesijaus kaltas. Šioje būsenoje jis jau daro spaudimą sau, klaidingai interpretuodamas kiekvieną jūsų veiksmą. Jūsų apgalvotas žvilgsnis = jūsų nepasitenkinimas, o jūsų tylėjimas yra bandymas atkreipti  jo dėmesį. Toks jūsų veiksmų vertinimas pirmiausia nėra naudingas jums.

Jei suprasite situacijos esmę, bus lengviau ją ne tik suvaldyti, bet ir atrasti išeitį iš jos.

Norėdami tai padaryti, jums reikia kitų išteklių rezultatų. Jūsų savigarba yra susijusi būtent su šiuo ištekliu, todėl ir jaučiatės pažemintas dėl partnerio/ės šaltumo. Norėdami jaustis pakylėti, o ne prislėgti, turite skubiai pakeisti savo savigarbą į kitus išteklius. Tikrasis savigarbos kilimas prasideda nuo jūsų rezultatų, o ne nuo to, ką jūs patys galvojate apie tai.

Antra, reikia atsikratyti meilės iliuzijos. Parnerio/ės nemeilė nėra nieko ypatingo. Tai yra standartinė milijonų žmonių būsena. Jei nesate mylimas, tai ne tik ne jūsų problema, bet ir apskritai ne problema. Tai partneri/ės būsena, į kurią jie taip pat turi teisę.

Tai nereiškia, kad esate blogas žmogus. Suprasdamas tai, pradėsite jaustis ramiau dėl to, kad žmogus gali jūsų nemylėti. Tokiu atveju sėkmingai išeisite iš šios nelabai malonios situacijos.

 

Psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą