Antrą kartą sėkmingai išteka ta moteris, kuriai svarbiausia yra santuoka, o ne ieško tėvo savo vaikui iš pirmosios santuokos. Archyvo nuotrauka

Ne paslaptis, kad skyrybų  dabar daug daugiau nei bet kada nors anksčiau. Sovietmečio kartos žmonės apskritai mažiau skyrėsi. Tai galima suprasti: ideologija, stabilesnė pragyvenimo situacija, moralė. „Jei susituokėme,  tai ir turime gyventi“ –  tai buvo klasikinė daugybės tos kartos žmonių frazė.

 

Atsiranda didžiulė  praraja tarp noro sukurti šeimą ir abejonių

Ką mes turime dabar? Pora susituokė, susilaukė kūdikio,  kiek pagyveno ir išsiskyrė. Laikas bėga, kai kurios moterys, turinčios vaikų, vėl sėkmingai sukuria šeimą, o kai kurios  papildo beviltiškai negalinčių ištekėti gretas.

Taigi,  taip susikuria daug skirtingų šeimų – su vaikais iš pirmosios santuokos, su vaikais iš antrosios santuokos. Yra daug moterų, turinčių vieną vaiką, du, bet visas jas neramina vienas klausimas: „Kaip  man vėl sukurti šeimą, kas su manimi negerai?“. Ir tada neišvengiamai atsiranda didžiulė  praraja tarp noro sukurti šeimą ir abejonių, ar jos naujas vyras bus geras tėvas jos vaikams, ar rūpinsis jais?

Negana to, dažna moteris net kelia išankstinius reikalavimus  potencialiam kandidatui:

  1. Mano vyras turi mylėti mano vaiką.
  2. Mano vyras privalo jį aprūpinti.
  3. Aš esu svarbiausias žmogus, auginant vaiką. Jei man patiks, kaip jis elgsis su mano vaiku, aš juo pasitikėsiu. Jei ne, geriau tiesiog leisti jam gyventi netoliese, netrukdant mano vaiko auklėjimui. Kam reikalingi tokie reikalavimai ir keliamos sąlygos? Išeina, kad ji ieško vyro ne sau, o vaikui tėvą. O vyrui reikia … pirmiausiai žmonos. Štai kur šuo pakastas.  Ar jums patiktų, jei  vyras ieškotų jūsų, remdamasis principu: „Ji  turi būti puiki kulinarė“. O moteris jau pažinties  pradžioje pareiškia vyrui, kad jis pirmiausiai turi būti geras tėtis jos vaikui. Koks tėtis, jei jis dar net nematė jo akyse!

 

Tokioje šeimoje vyras jausis laisvas

Kodėl moterys sėkmingai sukuria šeimas, turėdamos  ne tik vieną, bet du ar tris vaikus? Kas per stebuklas tos moterys?

Antrą kartą sėkmingai išteka ta moteris, kuriai svarbiausia yra santuoka, o ne ieško tėvo savo vaikui iš pirmosios santuokos. Ji ieško vyro sau. Tokia moteris aiškiai parodo, kad ji nuoširdžiai myli tą žmogų, myli namų dvasią, nes juose yra jos vyras. Ji spindi meile priešingai lyčiai, rūpestinga, įdomi. Ji leidžia suprasti, kad nebus prieš jos vaiko auklėjimą. Priešingai, ji prašo pagalbos! O kuris  vyras atsisakys paprašytas pagalbos? Teisingai klausti yra vienas iš privalomų moterų  bendravimo menų! Ir nesvarbu, kaip  paklaus: išdidžiai, nepriklausomai, švelniai murkdama, šypsodama – situacijos nepablogins.

Tokioje šeimoje vyras jausis laisvas. Jis imsis tėvo vaidmens tarsi savaime. Jei moteris augina sūnų, kilus neaiškumams, tegul patys, dviese išsiaiškina, kaip vyras su vyru.

Kai mamos ateina pas mane ir skundžiasi sūnų elgesiu, visada sakau: „Ar suteikiate jam galimybę akis į akį pabendrauti su tėčiu? Net nesvarbu, jis tėtis ar patėvis.  Tegul jis jam papasakoja viską, kas nutiko, tegul jie užsidaro jo kambaryje, o jūs išgerkite kavos, išvirkite sriubos ir laukite. Vyrai gali tai susitvarkyti patys“.

Jei pirmoji santuoka buvo nesėkminga, antrą kartą  verta tuoktis dėl jausmo, meilės, potraukio!  Laikykite tai gyvenimo pamoka. Juk iš pirmos patirties (ir klaidų) galima daug ko išmokti ir suprasti.  Kas žino, gal tapsite išmintingesni daugeliu atžvilgių?

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą