Kartais mėgstamos pasakos tiesiogine to žodžio prasme užprogramuoja mus pagal tam tikrą meilės scenarijų. Tada mes tai nesąmoningai bandome pakartoti savo gyvenime.

Bet yra ir gerų naujienų! Net jei jūsų pasaka tikrovėje ir nėra tobula bei kiek gadina jūsų gyvenimą, viską galima pakeisti. Svarbiausia – laiku pastebėti, kurią pasakos heroję nesąmoningai mėgdžiojate.

  1. „Undinėlė“

Jei jums arčiausiai širdies šios pasakos pagrindinė herojė, tai reiškia, kad atėjo didelių pokyčių metas! Kitaip tariant, turite visiškai pasikeisti, norėdama jam patikti. Net jei to ir neprašė. Prireikus, bent trumpam palikite šeimą, draugus, išvykite į kitą miestą ar net į kitą šalį. Pagrindinė mintis yra ta, kad Undinėlė yra pasirengusi  paaukoti viską vardan meilės.

Kas čia blogo? Na, visų pirma turėtumėte mylėti tikrąją, o ne „teisingą“  meilės versiją. Kita vertus, auka nėra tokia kilni ir romantiška, kaip atrodo pasakoje. Be to, negalite būti užtikrinta, kad šios pastangos bus tikrai įvertintos. W. Disnėjaus pasakos versijoje viskas baigėsi vestuvėmis, o tikrovėje „princas“ vedė kitą – labiau suaugusią (moraliai) ir savarankišką merginą.

  1. „Gražuolė ir pabaisa“

Knygoje rašoma, kad gražuolės meilė jį išgelbės ir pabaisa pavirs dailiu princu! Taip… Kiek merginoms sakoma, kad neįmanoma perauklėti žmogaus, jei jis pats nenori keistis. Bet taip malonu tikėti, kad jūs esate ypatinga ir kad vaikinas dėl jūsų atsikratys visų blogų įpročių ir taps geriausiu.

Realiame gyvenime tokios gražuolės nesąmoningai pasirenka blogiukus ir palaiko su jais santykius. „Be manęs jis tikrai pražus“, – galvoja gelbėtoja ir  sukandusi dantis kenčia savo monstro išdaigas. Tiesa, kartkartėmis jis virsta princu, prašo atleidimo ir žada, kad niekada daugiau niekada taip nebepasikartos. Bet monstras, žinoma, vis tiek grįžta prie savo darbelių.

Kas čia blogo? Apgaulė ta, kad šioms gražuolėms nereikia princo. Jos nori turėti šalia savęs nepataisomą neklaužadą ir šalia tokio vaikino jaustis labai reikalinga ir kone šventoji. Ir tai yra būtent tai, ko mergina iš tikrųjų nori – nors, žinoma, niekada to neprisipažintų net sau.

  1. „Snieguolė ir septyni nykštukai“

Snieguolė, ne iš pasakos, mėgsta jaustis protingesnė, sėkmingesnė, stipresnė (morališkai) ir apskritai visais atžvilgiais yra daug pranašesnė už visus vaikinus. Todėl ji geriausiai jaučiasi „nykštukų“ kompanijoje, kurie nuoširdžiai ja žavisi, rūpinasi ir neretai aukština, galvodami, kad kitos tokios kaip ji, nėra visame pasaulyje.

Tačiau nė vienas nykštukas negali atstoti tikro vyro, nors sukurti harmoningus santykius su juo ir nebūtų lengva. Tai reiškia, kad nykštukų   „deivės“  meilė jiems neilgai truks. Kol pasirodys princas ir nusives ją savais keliais.

Kas čia blogo? Malonu jaustis autoritetingu ir stipriu žmogumi, niekas nesiginčija. Tačiau tai nėra pagrindinis santykių dalykas. Bet kokiu atveju dirbtinai sukurtas pranašumas yra abejotinas malonumas. Daug maloniau būti tiesiog laimingai.

  1. „Pelenė“

Pelenės paprasčiausiai netiki stebuklais, nes taip yra įpratusios. Jos žino, kad reikia užsitarnauti visus gyvenimo džiaugsmus, bet kokią malonią smulkmeną. Todėl jos ramia širdimi sutaria ir su  kaprizingais, išlepintais princais ar kunigaikščiais, kurie ieško nuolankios ir paklusnios tarnaitės.  Be to, dėkinga naivi mergina patikės, kad viskas yra teisinga ir kad taip turi būti.

Tikriausiai nereikia aiškinti, kas čia blogai. Bet čia yra dar vienas dalykas, į kurį verta atkreipti dėmesį. Labai dažnai Pelenės yra tikros, kad susitikimas su princu yra pagrindinis gyvenimo tikslas ir prasmė. Tai yra, pats prizas, dėl kurio jos taip sunkiai kovojo. Būtų daug geriau, jei niekada nepamirštumėte, kad pagrindinis prizas esate jūs pati.

5.„Miegančioji gražuolė“

Norėdami, kad mylimos dukters gyvenime neatsirastų jokių rūpesčių, tėvai visais įmanomais būdais ja rūpinasi ir lepina. Todėl užauga tikra princesė, kuri net nebejudina piršto. Ši graži mergelė nusipelno, žinoma, tik geriausio, todėl laukia tik princo. Dar geriau  – jei atvyktų pats karalius, kuris galėtų perimti iš tėvų ir toliau saugoti daug metų puoselėtą grožį nuo gyvenimo sunkumų. Tai reiškia, kad  gražuolė „šiek tiek miršta“, emociškai užmiega, kol pasirodys princas ir pažadins ją savo bučiniu.

Kas čia blogo? Na, mes suprantame, kad tik pasakoje mergina gali šimtą metų gulėti lovoje ir išlikti jauna ir graži. Realiame gyvenime tokia princesė rizikuoja likti senmerge.

  1. „Coliukė“

Panašu, kad Coliukė yra vienintelė mergina pasakoje, kurią tikrai verta mėgdžioti. Ji pabėgo nuo rupūžės, bet pasiklydo. Ji  kalbino vabalą, bendravo su kitais vabzdžiais, kurių nuomonė jai buvo svarbesnė nei  draugo. Ji pabėgo nuo tariamai pavydėtinai turtingo jaunikio kurmio. Ir galų gale ji išskrido į šiltus kraštus, kur sutiko elfų karalių.

Koks svarbiausias dalykas šioje istorijoje? Coliukė savo laimės neiškeitė į statusą ir turtus. Ar jos elfas buvo tikras karalius? Jai taip! Ir esmė net ne ta, kad jie atrado bendrą kalbą, bet kad sparnus gali suteikti tik tikrai mylintis žmogus.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą