Žmonės, kurie skiria didesnį dėmesį savo intymių vietų depiliacijai, tai ir polinkis mylėtis dažniau ir su daugiau partnerių. Archyvo nuotrauka

Tie, kurie nuolat depiliuoja intymias vietas, turi didesnę riziką susirgti lytiškai plintančiomis ligomis nei tie, kurie to nedaro. Medikai atkreipia dėmesį, kad po depiliavimo, skutimosi ar vaškavimo odoje lieka mikroįpjovimų, pro kuriuos nesunkiai gali prasiskverbti infekcija. Tačiau, anot specialistų, dažniausiai tie, kurie nuolat šalina plaukus intymioje srityje, yra aktyvesni ir seksualiniame gyvenime.

 

Didina virusinių lytinių organų infekcijų riziką

Žinia, lytiniu keliu plintančios ligos perduodamos neapsaugoto lytinio kontakto ar lytinių organų kontakto metu. Tyrimas buvo atliktas Kalifornijos universitete San Franciske, kuriame dalyvavo 7500 suaugusiųjų ir paskelbtas specializuotame žurnale „Sexually Transmitted Infections“.

Ataskaitoje teigiama, kad du labiausiai tikėtini bikinio plaukų skutimosi ir lytiniu keliu plintančių ligų ryšio paaiškinimai yra odos mikroįtrūkimai, didinantys virusinių lytinių organų infekcijų riziką. Taip pat tai, kad žmonės, kurie skiria didesnį dėmesį savo intymių vietų depiliacijai, tai ir polinkis mylėtis dažniau ir su daugiau partnerių.

Tyrėjai taip pat išsiaiškino, kad vyrai šioje zonoje dažniausiai naudoja elektrinį skustuvą, o moterys – įprastą skustuvą. Vienas iš penkių suaugusiųjų (bet kurios lyties) naudoja žirkles.

Tačiau mokslininkai perspėja, kad bet koks plaukų šalinimo būdas padidina lytiniu keliu plintančių ligų riziką

Pasak gydytojų, tai nereiškia, kad tyrime dalyvavę asmenys naudojosi svetimais prietaisais ar įrankiais ar dalijosi savais, nes infekcijos požymių ant jų nerasta.

Ataskaitos autoriai rekomenduoja gydytojams patarti tiems, kurie nuolat depiliuoja gaktos plaukus, to nedaryti visą laiką arba nesimylėti, kol neužgis visi mikroįtrūkimai.

Trys ketvirtadaliai tyrime dalyvavusių asmenų (84 proc. moterų ir 66 proc. vyrų) teigė, kad tokia higienos priemonė jiems buvo įprasta ir anksčiau. Tai yra skutosi, kirpo ar vašku pašalino plaukus intymioje srityje. Kaip ir dabar.

Iš jų 17 proc. save apibūdino kaip „ekstremalų“ šiuo klausimu: bent kartą per mėnesį pašalina visus plaukus; 22 proc. respondentų tai daro „labai dažnai“, t. y. kasdien ar kas savaitę.

 

Dažniausia lytiniu keliu plintanti liga – chlamidiozė

Tyrimo metu paaiškėjo, kad bet koks plaukų šalinimo būdas padidina lytiškai plintančių ligų riziką, o kuo dažniau ir radikaliau šalinami plaukai, tuo rizika didesnė.

Taigi „ekstremaliu“ atveju rizika padidėja 3-4 kartus, ypač tų infekcijų, kurios perduodamos tiesioginio kontakto su oda būdu. Pavyzdžiui, pūslelinės ir žmogaus papilomos virusas.

Tačiau yra ir gerų naujienų genitalijų depiliuotojams: plaukų šalinimas intymioje srityje apsaugo nuo gaktos utėlių. O tiems, kuriems yra padidėjusi rizika užsikrėsti kuria nors infekcija, gydytojai gali patarti atsikratyti plaukų augimo.

Kas yra venerinės ligos? Tai visų pirma gonorėja, pūslelinė, sifilis ir genitalijų karpos.

Dažniausia lytiniu keliu plintanti liga – chlamidiozė, kuria užsikrečiama labai lengvai.

Tyrėjai taip pat išsiaiškino, kad dažniausiai lytiškai plintančiomis ligomis užsikrečia jauni heteroseksualūs asmenys iki 25 metų ir homoseksualūs vyrai.

Dauguma šių ligų yra sėkmingai gydomos, tačiau geriau pradėti gydymą kuo greičiau.

Kaip sumažinti užsikrėtimo riziką? Įpraskite reguliariai ir teisingai naudoti prezervatyvus. Pasitikrinkite sveikatą poliklinikoje, venerinių ligų klinikoje arba kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

Beje, turite  pareigą pasakyti savo seksualiniam partneriui, kad sergate lytiniu keliu plintančiomis ligomis, kad toliau neplatintumėte infekcijos.

 

„YouTube“ vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą