Keliaudami po naują šalį kiekvienas iš mūsų nesunkiai galime atsidurti vieni aikštėje ar gatvėse, kuriose dar nebuvome. Archyvo nuotrauka

Norime pasidalinti su jumis labai paprastu, bet veiksmingu pratimu, kuris gali pakeisti jūsų požiūrį į  gyvenimą. Mes dažnai gyvename automatiškai, prarasdami savo gyvenimo vertę ir prasmę. Dienos tampa pilkos ir nuobodžios, o mes – šešėliais. Tačiau atlikę vieną trumpą pratimą galite iš naujo atrasti save ir suprasti, kodėl gyvenate.

 

Baigtumą lygina su tikėjimu būti išganytais

Vien ko verta psichologo Irwino Yalomo frazė: „Mirtis yra blogis, bet tai yra galingiausia motyvacija gyventi“.

Deja, dabar žmonės  neretai būna atitrūkę nuo gyvenimo realybės. Jie tiesiog stengiasi apie tai negalvoti: „senutė su dalgiu“ neateis greitai manęs pasiimti. O gal ir visai neateis, nes kas nors per tą laiką sugalvos jaunystės eliksyrą! Vyresnio amžiaus žmonės, nors ir ruošiasi finišo tiesiajai, tačiau suvokimą apie gyvenimo baigtumą lygina su tikėjimu būti išganytais. Tai yra naujo gyvenimo pradžią po pabaigos.

Toks atitrūkimas nuo minties, kad mūsų gyvenimas anksčiau ar vėliau baigsis, neleidžia mums prisiimti atsakomybės už savo dabartį.

Paprasčiau tariant, mes gyvename iš inercijos, tarsi repetuojame, tikėdamiesi, kad Visata suteiks mums antrą, trečią, dešimtą šansą. Taip, tai įmanoma, bet, pirma, niekas to nežino, ir, antra, tai jau bus visiškai kitoks gyvenimas. Kam nuvertinti dabartinę akimirką, tikintis šviesaus rytojaus?

Taigi, norėdami pagaliau pakeisti savo požiūrį į gyvenimą, siūlome dabar atlikti paprastą, bet galingą pratimą.

 

Leiskite sau gyventi šia diena

Nubrėžkite liniją ant tuščio popieriaus lapo: jo pradžia yra jūsų gimimas, o pabaiga – jūsų pasitraukimas iš gyvenimo. Padėkite kryželį ten, kur esate dabar. Ir apmąstykite šį piešinį.

Tikėtina, kad šis pratimas sukels daug emocijų ir minčių.

Netgi tokia paprasta mūsų gyvenimo baigtumo vizualizacija leidžia įvertinti dabarties reikšmę ir pagaliau pradėti gyventi čia ir dabar.

Jūsų kryželis ir nurodo, kiek jau pragyvenote ir kiek liko.

Žinoma, niekas nežino, kiek laiko liko gyventi, bet mes tikrai turime dabartinę akimirką – tai yra  gyvenimą. Ir kaip mes gyvensime šią akimirką, priklauso tik nuo mūsų: ar tai bus juodraštis, ar „baigtas darbas“, dėl kurio nei jums, nei jūsų šeimai nebus gėda.

Taigi, leisti sau gyventi šia diena, nesitikėti, kad galėsite „viską perrašyti“, yra didelė atsakomybė, bet verta!

Gyvenimas yra pastangos laiku, tai yra, jūsų gyvenimas yra jūsų atsakomybė. Bėgti nuo jo reiškia vengti pastangų!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą