Tikrovėje situacija atrodo kitaip – aistringi prisipažinimai santykių pradžioje, kuriuos visi esame įpratę matyti filmuose, veikiau kalba apie užslėptus partnerio ketinimus, o ne apie bendrą laimingą ateitį. Archyvo nuotrauka

Romantinių filmų siužetinės linijos kartais aptemdo mūsų mintis – kone kiekviename iš jų galime pamatyti, kaip vyras ir moteris susitinka ir akimirksniu išgyvena stiprią abipusę simpatiją, susikimba už rankų, žiūri televizijos laidas lovoje ir važiuoja dviračiais. Jie gyvena, kurdami šventinę atmosferą pajūryje, tuokdamiesi, džiaugsmingais kviestinių svečių atodūsiais.

Tikrovėje situacija atrodo kitaip – ​​aistringi prisipažinimai santykių pradžioje, kuriuos visi esame įpratę matyti filmuose, veikiau kalba apie užslėptus partnerio ketinimus, o ne apie bendrą laimingą ateitį. Taigi, kokie  sveikų ir ilgalaikių santykių pradžios požymiai?

 

  1. Laisvas ir atviras bendravimas

Laisvas bendravimas yra laimingų santykių pagrindas. Jei partneriai atvirai kalba apie savo troškimus ir pageidavimus, nebijodami nesusipratimo ar pajuokos ir vengdami nutylėjimo bei manipuliavimo, tai sustiprėja harmonija, intymumas ir tarpusavio supratimas. Jei nuo pat pradžių poroje yra vietos nuvertinimui ir melui, tai yra blogas ženklas.

Žinoma, būtų keistas sprendimas visiškai atsiverti naujam žmogui ir iš karto suteikti jam visą informaciją apie save, bet vis tiek atvirumas ir sąžiningumas yra santykių varomoji jėga, kuria, nors ir palaipsniui, būtina pasinaudoti. Juk jei tenka ką nors slėpti nuo partnerio, kyla klausimas, ar reikia tęsti tokius santykius. Nėra meilės be sąžiningumo – paslaptys ir neišsakyti žodžiai gali sugriauti net stipriausius jausmus.

  1. Abipusis rūpestis ir pagarba

Santykiai turėtų prasidėti ir juos lydėti rūpestis ir abipusė pagarba – tai du dalykai, ant kurių kuriama stipri meilė. Žinoma, kalba eina ne apie įkyrų dėmesį ar perdėtą rūpinimąsi, o apie tai, kad abu partneriai rūpinasi jausmais, užjaučia ir pagarbiai elgiasi vienas kito atžvilgiu, keičiasi nuomonėmis, interesais ir pozicijomis.

  1. Ginčai – tai proga ieškoti sąlyčio taškų

Ginčai santykių pradžioje neturėtų kelti nerimo – tai normalu, kai imate vis daugiau pažinti vienas kitą ir prisitaikote prie naujų sąlygų. Svarbiausia mokėti kalbėtis, išklausyti ir suprasti savo partnerį, jo nežeminant ir nesuasmeninant. Be to, tvirtuose santykiuose kivirčai ir ginčai tampa proga ieškoti konstruktyvių sprendimų – vienas kitą mylintys ir gerbiantys žmonės visada ieško sąlyčio taškų, po kurio įvyksta susitaikymas.

Tačiau jei santykiai iš pradžių pasmerkti, ginčai ir konfliktai kyla nuo nulio, o jų skaičius kasdien augs. Jus gali erzinti partnerio įpročiai, smulkūs jo trūkumai, išreikšite nesutikimą su jo nuomone ir bandysite jį perdaryti „sau“ – visa tai rodo, kad šie santykiai truks neilgai.

  1. Savitarpio parama

Santykiuose su mylimu žmogumi abipusis palaikymas yra pagrindinis elementas, lemiantis jūsų suderinamumą. Jūsų meilės istorija tiesiogiai priklauso nuo gebėjimo padėti ir priimti pagalbą, ir tai galioja ne tik kai kuriems globaliems dalykams, bet ir smulkmenoms, kurioms žmonės retai skiria deramą dėmesį. Jei jaučiatės palaikomas ir suprastas, tai rodo, kad jūsų santykiai turi tvirtą pagrindą.

  1. Trūkumų pripažinimas

Žinoma, kiekvienas nori naujam pažįstamam pateikti geriausią savo versiją, tačiau nereikėtų apsimetinėti, stengtis nuslėpti savo trūkumus, o parodyti tik geriausias savo puses. Partneris turi pamatyti ir suprasti jūsų tikrąją prigimtį, nes anksčiau ar vėliau vis tiek teks parodyti savo „tikrąjį veidą“.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą