Nuotr. lapland.fi

Netrukus ateis Kalėdos ir Naujieji metai! Vieni dar perka dovanas, o kiti jau nusipirko, puošia namus ir sudaro Kūčių vakarienės valgiaraštį. Artėjant labiausiai šurmulingam šventiniam laikotarpiui,  nusprendėme suteikti jums žiupsnelį naujametinės nuotaikos ir papasakoti, kaip kai kuriose šalyse vadinamas Kalėdų senelis ir kokios įdomios tradicijos juose gyvuoja!

 

Tas pats personažas, tik skirtingai vadinamas

Kartu su Kalėdų eglute, mandarinais ir bengalijos ugnelėmis per Naujuosius metus, neapseinama ir be Kalėdų senelio. Žinia,  Kalėdų senelis yra malonus senelis, nešantis dovanas vaikams.  Taip pat tėvų asmenyje prašantis paklusti ir gerai elgtis visus metus. Kalėdų senelis yra tas pats personažas kone visame pasaulyje, tik jis skirtingai vadinamas, bet dovanoja dovanas vaikams JAV, Kanadoje, Australijoje, Vakarų Europoje ir kituose žemynuose.

Dabar sužinokime, kaip Kalėdų senelis  vadinamas kai kuriose kitose šalyse: Tovlis Babua – Sakartvelyje, Yollupukki – Suomijoje, Papa Noël – Prancūzijoje, Дзед Мароз (Ziuzia) – Baltarusijoje, Mosh-Krachun – Moldovoje, Babbo Natale – Italijoje, Santa Clausas – Amerikoje, Britanijoje ir taip toliau.

Visi šie personažai yra panašūs į mums pažįstamą Kalėdų senelį. Beje, Italijoje  ant šluotos lazdos skraido sena ragana, kuri pro kaminą įlenda į namus, kur palieka vaikams dovanas . Jos vardas La Befana.️

Įdomi tradicija gyvuoja Škotijoje, kur Naujųjų metų dieną įprasta deginti deguto statines, vartant jas gatvėmis. Taip škotai valo šalį nuo piktųjų dvasių.

 

Švenčių išvakarėse airiai plačiai atveria namo duris visiems

Pagal Ispanijos tradiciją, norint sėkmės, kiekvienas ispanas, nuaidėjus vidurnakčio laikrodžio dūžiams, turi suvalgyti 12 vynuogių, po vieną kas dūžį. Daugiau nei prieš šimtmetį  šį paprotį sugalvojo ūkininkai, norėdami papildomai užsidirbti per šventes. Dabar parduotuvėse net parduodami specialūs stiklainiai, kuriuose yra tiksliai dvylika vynuogių uogų.

Graikijoje, pagal vietos papročius, vidurnaktį šeimos galva išeina į kiemą, kur perlaužia per pusę granatą. Po kiemą išbirusios uogos žada šeimai laimę ir klestėjimą.

Švenčių išvakarėse airiai plačiai atveria namo duris visiems, kviesdami bet kurį svečią užeiti ir kartu švęsti. Net visai nepažįstamas žmogus bus įleistas ir su juo bus elgiamasi kaip su geriausiu draugu.

Bulgarijoje yra tokia labai romantiška tradicija – prasidėjus vidurnakčiui visuose namuose, norint apsikeisti bučiniais, kelioms minutėms išjungiamos šviesos. Todėl galima drąsiai pabučiuoti tą, kuris mielas širdžiai – niekas taip ir nepamatys.

Australai Naujuosius metus švenčia pirmieji pasaulyje, bet apie kokią nors žiemą negali būti ir kalbos, nes tuo  metu yra vasara! Todėl australai paprastai šią dieną praleidžia paplūdimyje prie vandenyno, kur Kalėdų senelis  ne tik atneša dovanų, bet ir ateina panardyti.

Kiekviena šalis turi savo Kalėdų  ir Naujųjų metų tradicijas bei papročius.  Kai kurie mėgina jas pakeisti. Tai yra šiauriečiai kalėdines atostogas neretai praleidžia tarp palmių, paplūdimyje.

Kiti – neįsivaizduoja švenčių be griausmingų fejerverkų!

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą