Tyrimas parodė, kad pašalinus iš mitybos raciono mėsainius, picas ir kitus nesveikus maisto produktus, žmogus gali jaustis liūdnas, pavargęs ir prislėgtas. Archyvo nuotrauka

Mičigano universiteto mokslininkai atliko tyrimą ir nustatė, kad žmogus, nustojęs valgyti greitą maistą, turi panašų poveikį kaip ir tada, kai žmogus atsisako vartoti narkotikus, praneša „Scientific journal“.

Tyrimas parodė, kad pašalinus iš mitybos raciono mėsainius, picas ir kitus nesveikus maisto produktus, žmogus gali jaustis liūdnas, pavargęs ir prislėgtas.

Tokie simptomai gali pasireikšti iki penkių dienų, visiškai atsisakius riebų nesveiką maistą. Po to   sparčiai mažėja noras valgyti minėtus produktus.

Eksperimente dalyvavo 230 savanorių. Jie metams atsisakė greito maisto ir kitų nesveikų maisto produktų. Žmonės pranešė, kad dvi – penkias dienas po to, kai jie nustojo valgyti nesveiką maistą, jautė liūdesį, blogą nuotaiką, irzlumą ir kitus neigiamus simptomus. Bet tuo pačiu laikotarpiu jie jautė didelį norą valgyti nesveiką riebų maistą.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą