Kai kurie žmonės mano, kad sugebėjimas trykšti optimizmu, rasti visur tik teigiamas puses yra įgytas bruožas, kuris priklauso nuo aplinkos, kurioje žmogus auga. Archyvo nuotrauka

Gal ir ne visi žino, kad žmogaus požiūris ir nuotaika tiesiogiai veikia jo sėkmę visose gyvenimo srityse. Kadangi galima pakeisti savo mintis, vadinasi, galima pakeisti ir savo gyvenimą.

Jei jūsų gyvenime atsirado juodasis periodas, turite tai priimti protingai. Svarbu išsiaiškinti problemų priežastis, nes taip bus lengviau spręsti jų pasekmes. Žinoma, rezultatai nebus pastebimi iš karto, bet tai geriau nei sėdėti ir laukti puikaus oro prie jūros. Kaip manote, kas labiausiai veikia gyvenimo kokybę?  Taigi, jūsų dėmesiui pateikiame  veiksmų planą.

 

  1. Mintys

Jos lemia jūsų energiją, taigi ir jūsų gyvenimą, jūsų dabartį ir ateitį. Mintis galima pakeisti per vieną minutę, bet daug sunkiau išlaikyti teigiamą būseną. Pavyzdžiui, žmogus gali galvoti, kad viskas bus gerai, bet tada, po penkių minučių, grįžta prie minties, kad viskas blogai ir tai yra  juodojo likimo ženklas.  Todėl svarbu suprasti, kad yra toks dalykas kaip pasąmonės programos. Kai blogos mintys užsiguli galvoje, sunku jas iš ten išvaryti. Šios neigiamos mintys vadinamos virusais. Teigiamas programas įdiegti yra daug sunkiau, nes tam reikia didžiulės valios ir noro.

  1. Savijauta

Akivaizdu, daug kas priklauso nuo jūsų savijautos. Kuo mažiau blogų minčių, tuo geriau jaučiatės, tuo geresnis jūsų gyvenimas apskritai. Žinia, kad kūnas būtų geros formos, turite juo rūpintis, mankštintis, stebėti mitybą ir miego įpročius. Nuo to daugiausiai ir priklauso jūsų savijauta.

  1. Aplinka

Jei norite, kad viskas pasikeistų į gerąją pusę, pirmiausiai turite patys pasikeisti. Pavyzdžiui, jei norite mesti rūkyti, turite daugiau bendrauti su tais, kurie to nedaro. Jei norite užsidirbti daugiau pinigų, turite pažvelgti į tikslo siekiančius ir sėkmingus draugus.

  1. Tikslas

Kai žmogus neturi jokių tikslų, tada jo gyvenimas bus visiška sumaištis. Bet neužtenka vien turėti tikslą. Daug svarbiau yra jūsų judėjimas jo link. Tai yra neužtenka vien svajoti. Jūs turite ką nors padaryti, norint sumažinti atstumą iki tikslo.

Taigi, kaip pagerinti savo gyvenimą? Pirmiausiai išsikelkite tikslą sau. Tikslas gali būti bet koks. Vien noras keisti savo gyvenimą jau yra tikslas, tačiau reikia šiek tiek daugiau konkretumo. Pavyzdžiui, užsidirbti pinigų automobiliui, susirasti meilę. Sąrašas gali būti labai ilgas.  Nuspręskite, ko jums dabar labiausiai reikia. Tai yra jūsų tikslas ir gyvenimo prasmė. Jei nėra tikslo, žmogus galvoja, kad nėra dėl ko gyventi ir tobulėti, pasisemti įkvėpimo ir pajusti gyvenimo džiaugsmą.

Stenkitės daugiau šypsotis ir galvoti apie gerus dalykus. Prisiminkite ką nors gero iš praeities, pastebėkite daugiau teigiamų dalykų. Stenkitės išstumti visas neigiamas mintis, baimes ir abejones. Dažniau pažvelkite į veidrodį ir nusišypsokite – tai galinga technika, leidžianti kiekvieną dieną padaryti geresnę nei praėjusi. Teigiamas požiūris ir sėkmės patvirtinimas yra tai, ko jums dabar reikia. Todėl nieko nelaukdami pradėkite sau dažniau sakyti, kad esate verti laimės, kad esi stiprūs ir nepajudinamai.

Nutraukite nereikalingus santykius. Daugelį iš mūsų supa žmonės, kupini neigiamų emocijų ir minčių, verčia daryti kvailystes, eiti neteisingu keliu. Jei jūsų aplinkoje yra kažkas, dėl kurio negalite atsisakyti žalingo įpročio, laikas atsisveikinti su šiuo žmogumi. Geriau būti vienam, nei su tokiu žmogumi.  Tik taip galite pasiekti laimės sau. Niekas to nenori labiau už save. Ir nuo šios dienos jūsų gyvenimas pradės pamažu keistis.

Daugiau galvokite ir apie savo sveikatą. Išeikite į lauką ir tiesiog pasivaikščiokite pusvalandį per dieną. Pradėkite sportuoti, jei iki šiol to nepadarėte. Išmėginkite jėgos treniruotes, šokius, kovos menus ir panašiai. Tai turi būti jūsų prioritetas, jūsų pagrindinė užduotis. Norint sukurti teigiamą įprotį, prireiks maždaug trijų savaičių. Lygiai tiek pat prireiks, norint atsikratyti žalingo įpročio: mesti rūkyti, gerti alkoholį ir valgyti nesveiką maistą.

Domėkitės žmonių, pasiekusių viską iš nieko, biografijomis. Tai suteiks jums didžiulę motyvaciją. Niekas negimė tobulas ir jūs taip pat galite „nulipdyti“ save patys. Jums reikia tik tuo tikėti. Kuo anksčiau tai padarysite, tuo geriau.

 

parengta pagal psichologytoday.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą