Sakoma, moters širdis – didžiulis ąsotis, kuriame verda emocijos. Kita vertus, vyrai primena stiklinę, kurioje daug mažiau jausmų. Tai reiškia, kad jis negali klausytis visko. Archyvo nuotrauka

Merginos  neretai elgiasi santykiuose taip, ką pačios norėtų gauti. Pavyzdžiui, mergina perka vaikinui dovaną, tikėdamasi, kad jis apipils ją gėlėmis ir dovanomis. Ji pagiria jo išvaizdą, bet nori, kad jis tai darytų dažniau. Tačiau jis gali niekada nesuprasti, kad mergina tai daro tam, kad gautų tą patį mainais. Vyriška logika veikia kitaip.

 

Dėl to merginos praranda  tik daug energijos, nes dėl jų vyrai nenori nieko daryti. Negana to, jos  ginčijasi su jais ir dėl automobilio spalvos, ir kaip rašomas žodis, ir panašiai. Bet koks tokio tipo kivirčas žudo vyrų jausmus. Taigi, kokios yra dažniausiai daromos merginų klaidos.

 1. Nurodo jo klaidas

„Tu vėl negerai padarei“. Vyras po tokių žodžių ilgai nenorės nieko daryti, bijodamas padaryti dar vieną klaidą.

 1. Ji ką nors padaro dėl jo

Pavyzdžiui, mergina ar moteris žino, kad jam sunku arba negali kažko padaryti, tada padaro už jį.  Arba ji  parašo jam baigiamąjį darbą, atsako  už jį į elektroninius laiškus ir panašiai. Žinoma, galima padėti vyrui, bet tikrai neverta ką nors padaryti už jį. Priešingu atveju, turėsite tai daryti visą laiką.

 1. Ji tikisi, kad jis tai išsiaiškins

Jis  neišsiaiškins, nes nemoka skaityti  jūsų minčių. Negali atspėti, ko norite. Kas jums patinka ir  ko jūs tikitės iš jo. Tai moteris yra linkusi tokius dalykus numatyti, tokia moteriška prigimtis. Bet vyras kitoks – paprastesnis, konkretesnis, be jokių užuolankų. Jei to nesuprantate, teks laukti ilgai, o po to įsižeisite, supyksite, kad jis jūsų nesuprato ir tuo pačiu susigadinsite santykius.

 1. Neprašo jo pagalbos

Tai viena pagrindinių merginų klaidų. Nes tikisi, kad jis padarys neprašant (žr. aukščiau). Nes mergina galvoja, kad prašyti padėti yra niekingas reikalas ir ją žemina.

Priežasčių  gali būti ir daugiau, bet rezultatas tik vienas. Tada pradeda veikti savarankiškai, prisiima vis daugiau atsakomybės, stengiasi ištverti tai, kas sunkiai pakeliama. Arba tylėkite, arba prašykite. Nors abu variantai nelemia santykių pagerėjimo.

 1. Ji klausia neteisingai

„ Ar negali išplauti indų?“.  Ir logiškiausias atsakymas į šį klausimą yra „ne, aš negaliu“. Pati formuluotė vyriškai ausiai skamba kaip abejonė dėl jo sugebėjimų. Štai kodėl jis tikrai nenori nieko daryti.

Turite paprašyti tiesiai: „Prašau išplauti indus“. Tai sąžiningiau ir veiksmingiau nei mandagus „ar galėtum išplauti indus?“. Patikrinkite, kas atsitiks, priklausomai nuo to, kokiais žodžiais klausiate.

 1. Ji giria jo charakterio bruožus, o ne veiksmus

Vyriškas ego reikalauja pergalių ir laimėjimų, o tam reikia įveikti sunkumus. Jį reikia pagirti už konkrečius pasiekimus, taip jam  bus maloniau ir jausis nugalėtoju.

 1. Savo partnerio ji visai negiria ir nedėkoja

„Ką jis padarė? Ar išnešė šiukšles? Nedėkoja už kiekvieną vakarienę“, – sako mergina. Kodėl ji stebisi, jei vyras nėra įpratęs girdėti jos dėkingumo žodžių. Todėl elgiasi tiksliai  taip, kaip ir ji.

Sakoma, auga tik tai, kas laistoma. Tik piktžolės auga savaime. „Ar reikia  tau pagalbos? Dėkoju! Ką tau išvirti? Ačiū, kad esi!“ – girdėdamas dažnai šiuos ir kitus žodžius, vyras, laikui bėgant,  apdovanos dėkingumu ir savo moterį. Tai net ne apie vyrus, mes visi esame tokie.

Bet skirtingai nei vyrams, moteriai visada  reikalingas artumo poreikis. Ji svajoja būti šalia, nuolat kalbėti apie ką nors svarbaus, susikabinti už rankų ir panašiai. Tačiau su vyrais viskas kitaip. Jiems reikia erdvės, daugiau pabūti su draugais ar tiesiog pabūti vienumoje be jūsų. Kai moteris tai supranta ir priima, santykiai tampa daug geresni.

 1. Ji pasakoja viską apie save ir apie kitus

Sakoma, moters širdis – didžiulis ąsotis, kuriame verda emocijos. Kita vertus, vyrai primena stiklinę, kurioje daug mažiau jausmų. Tai reiškia, kad jis negali klausytis visko.

Todėl mergina, kuri tai supranta, yra gerbiama, tampa jam patraukli, nes išlaiko tam tikrą paslaptį, kuri vyrams labai patinka. Todėl reikia turėti  ir kitų klausytojų – draugių, kaimynių, kolegių, giminių.

 1. Ji kaltina, užuot išsakiusi savo emocijas

Ką daryti, jei vyras elgiasi netinkamai, daro klaidas, kurios mus žeidžia, yra nesuderinamos su  vertybėmis ar blogai veikia šeimos gyvenimą? Nieko nesakyti? Ne, reikia sakyti, bet teisingai.

Daugelis moterų patiria apmaudą ir neigiamus jausmus, bijodamos sunervinti vyrą. Kai ilgą laiką neleidžiate sau išsakyti neigiamas emocijas, jos kaupiasi, kol ilgainiui išsilieja iš visų jėgų, sukeldamos vyro pasipriešinimą, agresiją ar norą gintis, bėgti. Todėl turite išmokti išsakyti savo emocijas ir jausmus. Nes vyras niekada neprisiims kaltės labiau nei moteris. Bet reikia kalbėti švelniai ir šiltai, pasirenkant tinkamą vietą ir laiką pokalbiui. Vietoj „man nepatinka, kad tu taip retai skambini, tau nerūpi mūsų santykiai“, pasakykite: „Kai šią savaitę nepaskambinai, jaučiausi labai vieniša. Nežinau, ką su tuo daryti, prašau padėk man“.

Dažnai moterys mano, kad būti gera partnere ar žmona reiškia tylėti ir kentėti. Bet nešant savo kryžių… sugriausite santykius. Paprastas pavyzdys. Važiuojate sausakimšame autobuse, šalia jūsų stovi vyras ir staiga užlipa ant kojos. Jis nežino, kad tai jūsų koja. Bet jūs tylite ir laukiate, kol jis atspės. Jūsų galvoje gali suktis šimtai jo įžeidimų, bet faktas yra tas, kad jis tiesiog nežino, kad jums skauda. Pasakykite jam tai ir jis atsiprašys. Nėra gerai, kai tyla verčia iškęsti nereikalingą skausmą.

Santykiuose dar įdomiau. Kai vyras elgiasi nevertai, o jūs tai toleruojate, jis tai laiko normaliu dalyku ir taip elgiasi toliau. Taigi, jis ne tik jus įskaudina, bet ir naikina santykius.

 1. Ji bando jį pakeisti ir daryti spaudimą

Tai dažniausia moterų klaida. Žmogus gali pasikeisti tik tada, kai pats to nori. Ir tik ta kryptimi, kurią jis pasirenka. Galite bandyti jį paveikti, bet jis turi priimti sprendimą.

Jūs neturite daryti jam spaudimo. Kuo labiau stumsite jį nuo sofos, tuo stipriau ji į ją įsitvers. Kuo labiau jį spausite dėl alkoholio, tuo daugiau jis gers.

 1. Ji apkrauna vyrą užduotimis

Vyras atlieka vieną darbą. Jei pateiksite jam užduočių sąrašą, galite būti tikra, kad jis atliks tik vieną ar du darbus, bet ne daugiau. Tokia yra vyro prigimtis. Jis padarys vieną dalyką, baigs, pailsės, tada padarys kitą.

 1. Ji skundžiasi juo draugėms ir mamai

Net jei manote, kad jis niekada apie tai nesužinos. Be jokios abejonės, anksčiau ar vėliau, jis tai sužinos ar tiesiog pajus. Todėl jūs visada turite būti jo pusėje. Būkite su juo ir palaikykite jį, net jei visas pasaulis yra prieš jį. Tai vienas iš svarbiausių moters įgūdžių.

 1. Ji išmeta dalį jo gyvenimo

Jei ištekėsite už vyro, „susituoksite“ ir su jo mama, tėčiu, buvusia žmona ir vaikais. Negalite išmesti tos jo gyvenimo dalies, kurią jis turėjo iki jūsų. Nebūtina jų mylėti, bet bent jau nesikišti, nedrausti susitikti.

 1. Iš jo tikimasi meilės ir rūpesčio

Kai tik vyras pajunta, kad jis vienintelis yra visiškai atsakingas už jūsų laimę, jis pasitraukia. Arba tiesiogine prasme, arba į alkoholį, žaidimus, telefoną. Nes žmogui tai per sunku. Ir labai dažnai net nežinosite, ko nori. Tikėsitės, kad jis ne tik pats atspės, bet ir duos tai, ko jums reikia.

Žmogus visada geriau  jaučiasi šalia to, kuris jam nekelia tokių mega užduočių. Geriau pirmiausiai su juo pasikalbėti ir pasisemti jėgų, iškilus sunkumams. Tai jūsų saugos diržas.

 1. Ji jam puikiai tinka

Paradoksalu, bet vyrui idealios moters nereikia. Pirmiausia dėl to, kad tai jam suteikia daug kompleksų. Kita vertus, jam reikia gyvos moters, o ne bioroboto, kuris viską daro teisingai.

O gyva moteris yra emocijos, ir tai turi savo žavesio. Ar pagalvojote, gal jam visai nesvarbu, kad vakare visada išplaunate indus. Gal jam svarbiau vakare kartu išgerti arbatos ir pažiūrėti filmą?

Todėl būkite įvairiapusė ir paslaptinga! Išmokite su juo kalbėtis, kad jis jus suprastų. Tuo pačiu nepraraskite savęs.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą