Tikriausiai ne vienam iš jūsų teko susidurti su situacija, kai sėdėjote prie šventinio stalo su draugais ar giminaičiais, o jūsų  ar kurio nors kito vaikas taip ir tiesė ranką prie šampano taurės ar alaus skardinės.

Tėvai siūlo paragauti alkoholį dar pradinėse klasėse besimokantiems savo vaikams

Labiau stebina tai, kad daug tėvų net skatina vaikus išmėginti svaigalus, nuoširdžiai tikėdami, kad nemalonus alkoholio skonis (juk vaikui jis turėtų būti nemalonus?!) atims jo norą ne tik vartoti, bet apskritai net prisiliesti prie alkoholio ateityje.

„Mitas, kad jei kuo anksčiau vaikas išmėgins alkoholį, tuo didesnė tikimybė, kad jam praeis bet koks noras jį vartoti ateityje. Ir kaip bebūtų gaila, bet taip galvoja nemažai tėvų, kurių vaikai mokosi dar pradinėse klasėse“, – sakė socialinė ekologė ir nevyriausybinių visuomeninių organizacijų atstovė Christine Jackson, kuri ir vadovavo šiam tyrimui.

Ch. Jackson įsitikinusi, kad šis tyrimas tik dar kartą patvirtino, jog anksti pradėjus „degustuoti“ alkoholinius gėrimus, priešingai – tik dar labiau sustiprina tikimybę, kad vaikas taps priklausomas nuo šio žalingo įpročio paaugęs.

Aišku, perskaičius šias eilutes, kiekvienam iš jūsų gali kilti savaime suprantamas klausimas: o kaip buvo atliktas šis tyrimas?  Negi mažus vaikus per prievartą girdė alkoholiu?

Iš tikrųjų mokslininkai atliko 1050 mamų apklausą, kurių vaikai lanko trečią klasę.  Ir paaiškėjo, kad ketvirtadalis mamų jau leido savo vaikams išmėginti alkoholį. Nepaisant to, gimdytojos pareiškė, kad  vaikams iš tikrųjų nepatiko alkoholio skonis ir jo kvapas. Užtat mamos įsitikinusios, kad tuo pačiu nebeliko „uždrausto vaisiaus“ traukos.

Sąsajos tarp alkoholio paragavimo vaikystėje ir alkoholio vartojimo paauglystėje

Toliau dar gražiau. Tyrėjai išsiaiškino, kad maždaug 40 proc. motinų buvo įsitikinusios, kad jei nedavus vaikui galimybės išmėginti alkoholinį gėrimą tada, kai jis to nori, tai tik dar labiau  sustiprės jo noras paragauti alkoholio. O 22 proc. gimdytojų galvoja, kad  daug geriau bus, jei vaikas  pirmą kartą paragaus alkoholio namuose, šeimos šventės rate, o ne kur nors kitur, kad ir bendraamžių kompanijoje. Tuo tarpu 26 proc. respondenčių neabejojo, kad vaikai, išmėginę alkoholio skonį dar mokydamiesi pradinėse klasėse,  greičiausiai atsisakys jo vyresnėse klasėse.

Apklausoje dalyvavo ir 10-12 metų vaikai, kuriems taip pat buvo užduoti atitinkami klausimai. Pavyzdžiui, 33 proc. vaikų pareiškė, kad jau išmėgino vyną ar kurį nors kitą alkoholinį gėrimą. Į kitus tyrimo klausimus atsakę tiek vaikai, tiek ir suaugusieji tik patvirtino faktą, kad tėvai visai teigiamai žiūri į tai, jog jų vaikai dar būdami moksleiviai jau būna išmėginę alkoholio skonį.  Beje, kokios laukia pasekmės jų atžalų ateityje, tėvai nesusimąsto. O tyrėjai yra įsitikinę, kad jos bus neigiamos.

„Tyrimo rezultatai rodo, kad daug tėvų klaidingai galvoja, jog  atžalos gali „degustuoti“  alkoholį namuose, – sakė tyrimui vadovavusi Christine Jackson. – Tačiau reikia atlikti papildomus tyrimus, norint suprasti, iš kur tėvams apskritai  kyla tokios mintys – duoti vaikams paragauti alkoholio.  Be to, svarbu išsiaiškinti sąsajas tarp alkoholio paragavimo vaikystėje ir alkoholio vartojimo paauglystėje“.

parengta sciencedaily.com

Nuotr. storyfox.ru

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą